Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

2015-2016 KULÜPLERİMİZ. KULÜP ADIGÖREVLİ ÖĞRETMENÇALIŞMA YERİ 1 SCRABLEGonca LALE – Handan MERRETT YABANCI DİL DERSLİĞİ 2 TUBİTAK BİLİM YARIŞMA Görkem.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "2015-2016 KULÜPLERİMİZ. KULÜP ADIGÖREVLİ ÖĞRETMENÇALIŞMA YERİ 1 SCRABLEGonca LALE – Handan MERRETT YABANCI DİL DERSLİĞİ 2 TUBİTAK BİLİM YARIŞMA Görkem."— Sunum transkripti:

1 2015-2016 KULÜPLERİMİZ

2 KULÜP ADIGÖREVLİ ÖĞRETMENÇALIŞMA YERİ 1 SCRABLEGonca LALE – Handan MERRETT YABANCI DİL DERSLİĞİ 2 TUBİTAK BİLİM YARIŞMA Görkem DÖNMEZ- Celal ERDOĞAN – İlhan ÇOBAN – Burcu ÖZŞEKERCİ ( Öğrenci, öğretmenler tarafından seçilecek) LABORATUAR 3 MODERN DANSEsra TEPE- Esen BAŞTÜRKÇOK AMAÇLI SALON 4 PUZZLEElif Serra ÇİÇEK7-A 6 SANAT VE TASARIMEvrim ŞENIŞIKGÖRSEL SANATLAR 7 KORFBOLLMurat ÖZYILMAZBAHÇE 8 SATRANÇFunda BÜYÜKÜSTÜNSATRANÇ ODASI 9 YARATICI DRAMADamla ARDALKONF.SALONU 10 YOGAÖvgü ARABACIOĞLU YİĞİTBALE ODASI 11 RİTM VE MÜZİKGizem ÖZALPMÜZİK DERSLİĞİ 12 ECO-SCHOOL KULUBÜASLI GÜLŞEN – ÖZLEM ÇELEN4-B SINIFI 13 STRATEJİ VE ZEKA OYUNLARI KULUBÜ ASUMAN GÜLSEVER7-B

3 SCRABBLE KULUBÜ Dil gelişimini sağlamanın pek çok yöntemi vardır. Öğrenciler oynayarak ve keyif alarak geçirdikleri öğrenme ortamlarında daha kalıcı öğrenme etkinlikleri gerçekleştirmektedirler. Bu düşünceden yola çıkarak “Scrabble Kulübü”nü okulumuzda etkin hale getirmeye başladık. Scrabble 121 ülkede 29 dilde oynanan ve tüm dünyada her yaş grubunda oldukça popüler olan bir kelime oyunudur. Biz de Kocatürk Koleji Ortaokul kademesinde oyunu İngilizce olarak oynamak üzere “Scrabble Kulübü”nü oluşturduk. Kulübümüzün amacı, öğrenilen yeni kelimeler sayesinde öğrencilerimizin İngilizce kelime düzeylerini ilerletmek ve hızlı düşünme yetilerini geliştirmektir. Scrabble, 2-4 kişilik gruplar halinde oynandığı için sosyal gelişime de katkı sağlamaktadır. “JOIN OUR CLUB AND HAVE FUN!”

4 TUBİTAK-BİLİM KULUBÜ Yıl içinde Matematik ve Fen Olimpiyatlarına öğrenci hazırlayacak olan kulüptür. Öğrencilerini kulüp öğretmenleri yarışmaların içeriğine göre belirleyip seçecek ve sınava hazırlayacaktır.

5 TUBİTAK-BİLİM KULUBÜ Bu kulüpte öğrencilerimize TÜBİTAK matematik sınavları, düzenlenen diğer matematik olimpiyatlarına hazırlık amacıyla matematik – fen ve teknoloji çalışmaları yapılmaktadır. Bu kulübümüzde, analitik düşünme, problem çözme, yorumlama ve sentez yapabilme becerileri ile bilim tarihi kültürlerini geliştirecek olan öğrencilerimiz; edindikleri bilgi ve becerileri diğer derslere transfer edebilir. Bu kulübümüzün bir diğer amacı da, öğrencileri her yılın mayıs ayında yapılan TÜBİTAK İlköğretim Matematik Sınavı'na hızlandırılmış bir program çerçevesinde hazırlamaktır. Kulübün Amacı: 1. Öğrencilerin problem çözme becerilerini geliştirmek, 2. Matematiksel düşünceyi bir yaşam biçimi haline getirmek için; a) Bilişsel davranışları kazandırmak ve bu davranışları pekiştirmek, b) Matematiksel kavram ve/veya formları 1-2 ve 3 boyutlu modellemeye dönüştürmek, c) Duyuşsal davranışları dengelemek, d) Matematik hobisi geliştirmek, 3. Paradokslara matematik aksiyomları yardımıyla yaklaşmak, 4. Öğrencilerimizin matematik alanındaki gelişmeleri ve yenilikleri takip etmelerini sağlamak. NOT: Matematik öğretmenleri tarafından yapılan sınav ile 5.,6.,7. ve 8. sınıf öğrencilerinden seçim yapılacaktır.

6 MODERN DANS KULUBÜ Modern dans kulübünün amacı, öğrencilerimize, müz ik ve ritmin bir arada kullanıldığı, kendi yaratıcılıklarını ve figürlerini geliştirebilecekleri bir ortam sunmaktır. Ayrıca modern dans kulübü öğrencilerin yıl sonu gösterilerinde kendi oluşturdukları danslarla aktif rol almalarını da amaçlamıştır.

7 PUZZLE KULUBÜ AMACI: Öğrencilerimizle birlikte puzzle yaparak hem motivasyonumuzu sağlamayı hem de dikkat yoğunluğumuzu arttırmayı hedefliyoruz. Bir diğer yandan stres atmayı ve odaklanma sürelerini arttırmayı sağlamaya çalışıyoruz.

8 PUZZLE KULUBÜ İlk bakışta puzzle yapmak zor bir uğraş gibi görünse de doğru bir teknikle hem kolay yapılır hem de birçok fayda sağladığına inanıyoruz. Dolayısıyla, görsel olarak parça‐bütün ilişkimiz gelişirken sosyal yönden de bir bütünün parçası olmanın güvenini ve gücünü yaşayarak öğretiyoruz. İş birliği ve kaynaşmayla minicik parçalardan kocaman bir bütün, bir sanat eseri oluşturmanın keyfini ve gururunu paylaşarak arttırıyoruz. Oluşturulacak olan sanat eserlerini daha sonra çerçeveletip okulun uygun yerlerine asabilir veya okulumuzda sunum yapacak kişilere hediye verilebiliriz.

9 SANAT VE TASARIM KULUBÜ Sanat duyguların ya da sanatçının hislerini ifade eder.Sanatın amacı dışavurumdur ve sanatın sınırı yoktur.Tasarım ise bir plana göre üretmek tasarlamak,araştırmak,oluşturma k ve bir proje ile sonuca oluşmaktır.Bu yıl okulumuzda Sanat ve Tasarım kulubünü kurduk.Çocuklarımızın özgün ve estetik eserler üretmelerine rehberlik edeceğiz.Planladığımız çalışmalar öğrencilerimizin kendi hayal güçlerini kullanarak bir proje dahilinde sergilenerek sonuçlanacaktır.

10 KORFBOLL KULUBÜ Oyunun amacı; sayı yapma,oyun kurma,sayı engelleme v.b..Arkadaşlık, yardımlaşma ön plandadır. Korfbol; erkek ve bayanların birlikte oynadığı tek takım spordur. Her takım 4 erkek ve 4 bayandan oluşur. İlk olarak 1903 yılında Amsterdam’da oynanmıştır.Türkiye’de 1995 yılında faaliyet göstermiş olup Marmara Ünv. Ve İstanbul Teknik Ünv. ‘de Takımlar kurulmuş, özel maçlar oynanmıştır.

11 KORFBOLL KULUBÜ Oyunun kuralları kısaca; toplu oyuncunun top sürmesine ve topla koşmasına, yürümesine izin verilmez.Oyunda erkek erkeğe bayan bayana savunma yapar, sayı yapmasını engeller. Basketbol ve hentbol takım sporlarının karışımıdır. Korfbol oyunu kapalı spor salonunda, açık alanlarda ve denizde oynanabilir.

12 SATRANÇ Satranç kulübünün amacı satrancı tüm okulda sevdirmek, boş zamanlarını değerlendirmek isteyen öğrencilere satranç oyunuyla zekâlarını geliştirecek ortam hazırlamak, satranç bilmeyen öğrencilere satranç öğretmek, kendini geliştirmek isteyen öğrencilere eğitim vererek onların daha ileri düzeyde oyuncu olmalarını sağlamaktır. KULÜP ÇALIŞMALARI Öğrencilerimizin; * Satrancın önemini fark etmesi, * Satranç oynamayı zevkli bir aktivite haline dönüştürmesi, *Zihinsel gelişimlerine katkı sağlaması *Turnuvalara katılım gibi amaçları taşımaktadır.

13 YARATICI DRAMA Drama kulübünün amacı, çocukta sevgi, mutluluk, paylaşma, esnek düşünme, toplumla barışık olma, eşitlik ve kendini tanıma gibi önemli değerler ve duyarlılıkların yanı sıra düşünme ve buluş gücünü de geliştirmektir. Kulüpte tanışma oyunları, duyuların çalıştırılması, uyum ve güven çalışmaları, öykü tamamlama, verilen diyalogla oyun kurma, masalları resimle anlatma gibi çalışmalarla hedefe ulaşılmaya çalışılır.

14 YOGA KULÜBÜ Yoga Nedir? Yoga binlerce yıl önce Hindistan'da ortaya çıkan, beden, meditasyon, nefes çalışmalarını içeren spiritüel bir uygulamadır. Günümüzde Batı'da yoğun olarak yapılan şekli kendi beden limitleriniz dahilinde hareket mekaniğini deneyimlediğiniz, omurgayı sağlıklı kıvrımlarına doğru getirmeyi araştırdığınız hem güçlendirici hem de dinlendirici bir çalışmadır. Herkes Yoga Yapabilir...

15 RİTİM VE MÜZİK Müzik ve ritim kulübü, öncelik olarak öğrencileri eğlendirmeyi amaçlar. Bunun dışında sıkı dostluklar yaratmaya, öğrenme yeltisini de geliştirmeyi amaçlar. Kulüp, okulumuzun çeşitli etkinliklerinde görev alır. Yaptıkları çalışmalarla herkesi etkileyerek farklı etkinliklerde yer almayı hedeflemektedir. Her türlü ritmik çalışmalar bu kulüpte sergilenir. Bu etkinliklerle öğrencinin daha sosyal olması, ömrü boyunca ilgilenebileceği bir hobi olarak hayatında yer alması için müziğin sevdirilmesi amaçlanır. Etkin projeler kapsamında kendi yeteneklerini çeşitli alanlarda göstermek için en ideal ortamı bu kulüp sağlamaktadır.. Yetenekleriyle insanları etkilemeye, eğlenmeye ve eğlendirmeye odaklı çalışmalar icra etmektedir. Öğrencinin çeşitli ritim kalıplarını öğrenmesi, ilgilendiği müzik dalına yönelmesi için gerekli alt yapıyı sağlar.

16 ECO SCHOOL Amacı : Okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcılar hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, toplumu çevresel konularda bilinçlendirirler.

17 STRATEJİ VE ZEKA OYUNLARI KULUBÜ Hafıza,dikkat ve konsantrasyon, mantık ve muhakeme, kavramlaştırma ve görsel zeka egzersizlerini düzenli olarak uygulayan çocukların zeka gelişimi hızlanır, öğrenme becerileri gelişir.Dikkat, hafıza, analitik düşünme, plan yapma,problem çözme ve organizasyon yeteneklerini geliştiren çok amaçlı bir daldır. 1-MONOPOLY 2-MANGALA 3-TABU 4-ZEKA KÜPÜ 6-MİKADO 7-ZİNGO KELİME TÜRETME 8-DAHİCE ZEKA VE BECERİ OYUNU 9-KARİKATÜR ÇİZ ZEKA OYUNU 10-BİLGİSAYAR OYUNLARI

18 ŞİMDİ ! EN ÇOK KATILMAK İSTEDİĞİN 3 KULUBÜ SEÇİM KAĞIDINA YAZAR MISIN? NOT : Bir kulübün açılması için en az 8 öğrenci tarafından seçilmesi gerekmektedir.Okul yönetimi yığılma olan kulüp seçimleri söz konusu olduğunda sizi diğer tercihlerinize yerleştirme hakkına sahiptir.


"2015-2016 KULÜPLERİMİZ. KULÜP ADIGÖREVLİ ÖĞRETMENÇALIŞMA YERİ 1 SCRABLEGonca LALE – Handan MERRETT YABANCI DİL DERSLİĞİ 2 TUBİTAK BİLİM YARIŞMA Görkem." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları