Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 1 HOŞGELDİNİZ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 1 HOŞGELDİNİZ."— Sunum transkripti:

1 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 1 HOŞGELDİNİZ

2 2 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU OKUL BAŞARISINDA AİLENİN ROLÜ REHBER VE PSİKOLOJİK DANIŞMAN MAKBULE ÇELİK

3 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 3 ÇOCUKLARIMIZ Çocuklar sizin çocuklarınız değil, Onlar kendi yolunu izleyen hayatın oğulları ve kızları Sizin aracılığınızla geldiler ama sizden gelmediler Ve sizinle birlikte olsalar da sizin değiller Onlara sevginizi verebilirsiniz,düşüncelerinizi değil Çünkü onların da kendi düşünceleri vardır Bedenlerini tutabilirsiniz ama ruhlarını değil Çünkü ruhlar yarındadır

4 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 4 Profesör diyor ki; “ liselerde ne öğretiyorlar, bu öğrenci düşünemiyor bile” Lise öğretmeni diyor ki “ ne bekleyebilirisiniz, ortaöğretim öğretmeni işini yapmıyor” Branş öğretmeni diyor ki “ sınıf öğretmeni bu çocuğa hiçbir şey öğretmemiş”

5 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 5 Sınıf öğretmeni diyor ki “ anaokulu öğretmeni çocuğu okula hazırlamamış” Anaokulu öğretmeni diyor ki “ bu çocuğa ulaşmak çok zor anne babası nasıldır acaba” Ve anne diyor ki “ beni suçlamayın babasının ailesini gördünüz mü “?

6 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 6 OKUL BAŞARISINDA ÇOCUKLARINIZA NASIL DESTEK OLABİLİRSİNİZ???

7 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 7 Kendi kendinize “Ben nasıl bir anneyim?”/”ben nasıl bir babayım?” “Ne Yapıyorum”, “Nasıl yapıyorum?” sorularını sorun.

8 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 8 Aile ortamında çocuğun sevgiyi yaşamasını, huzuru hissedebilmesini, sorunu olduğunda rahatça paylaşabilmesini sağlayın.

9 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 9 “Bir memleketin yükselmesi ev ve aile muhabbetine bağlıdır.” CHARLES DICKENS

10 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 10 Bu günden itibaren,inanarak, çocuğunuza “SANA GÜVENİYORUM” mesajını verin.Örneğin; “..sen bu kafayla gidersen…”ifadesi ile başlayan hiçbir cümle kurmayın.

11 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 11 Çocuğunuzu Tanıyın, Doğru Beklentiler Geliştirin

12 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 12 Zaman ayırın, Dinleyin!!!

13 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 13 Bir Öykü….. Adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki oğlunu kapının önünde beklerken bulmuş. Çocuk babasına: -”Baba bir saatte ne kadar para kazanıyorsun?” diye sormuş. ……………

14 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 14 Çocuğun başarısını övücü sözlerle destekleyin, başarısızlığında onu çalışırsan başarılı olursun sözleriyle yüreklendiriniz.

15 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 15 Kıyaslamayın !!!

16 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 16 Çocuklarınızın kendilerine hedefler belirleyebilmesine yardımcı olunuz.

17 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 17 Anne Ve Babanın Tutumları Birbiriyle Çelişmemelidir

18 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 18 Çocuğunuz ile konuştuğunuz konular hep “okul,kurs,ders,…” olmasın.

19 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 19

20 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 20 Çocuğunuzun okula devamı konusunda takipçi olun.

21 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 21 Doğru Örnek Olun

22 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 22 Bu sözler sizce ne kadar etkili!

23 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 23 Çocuğumuza her fırsatta onu sevdiğimizi hissettirmeli ve onun fikirlerine değer verdiğimizi göstermeliyiz.

24 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 24 “VERİMLİ DERS ÇALIŞMA YOLLARI” KONUSUNDA ANNE BABAYA DÜŞEN BAZI GÖREVLER;

25 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 25 Evinizin koşulları uygunsa çocuğunuza bağımsız bir oda tahsis ediniz.

26 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 26 Çocuklarınızda düzenli,dikkatlerini dağıtacak fazla obje olmayan sade bir odada, mümkünse boş bir duvara dönük çalışma alışkanlığı kazandırmaya çalışınız.

27 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 27 Yanlış çalışma alışkanlıklarından vazgeçiriniz.(TV izleyerek, Müzik dinleyerek, yatarak çalışma vb.)

28 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 28 Çalışmaya başlamadan tüm fiziksel ihtiyaçlar giderilmeli ve ders çalışırken kesinlikle bir şeyler atıştırılmamalıdır.

29 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 29 Kendisine uygun bir çalışma programı oluşturarak zamanını verimli kullanması ve bu programa uyması konusunda yardımcı olun.

30 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 30 Çocuğunuzdan sürekli ders çalışmasını beklemeyin. 40-50 dakikalık çalışma sürelerinin ardından 10-15 dakika mola vermesini sağlayın.

31 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 31 Ders tekrarlarına önem vermesi konusunda hatırlatıcı olun.

32 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 32 Hiçbir sebeple ve hiçbir şartla çocuklarınızı SEVGİSİZLİKLE cezalandırmayınız.

33 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 33 UNUTMAYINIZ!! ÇOCUKLARINIZ; “ SINAVLARDAN KAÇ PUAN ALIRSAM ALAYIM, EVE DÖNDÜĞÜMDE BENİ KUCAKLAYACAK İKİ KİŞİ HER ZAMAN VAR” şeklinde bir inanca ve düşünceye sahiplerse, kesinlikle daha başarılı olacaklardır.

34 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 34 BİZİMLE HOŞÇA, ÇOCUKLARINIZLA DA DOSTÇA KALINIZ. HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.

35 ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 35

36 36 DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER…. ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU


"ŞEHİT ALBAY İBRAHİM KARAOĞLANOĞLU ORTAOKULU 1 HOŞGELDİNİZ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları