Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Temel Denklik Örnek 2. Demirci Şahıs İşletmesi toptan ayakkabı alım satımı ile uğraşmak üzere kurulan bir işletmedir. 1.İşletme 30.000 TL nakit sermaye.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Temel Denklik Örnek 2. Demirci Şahıs İşletmesi toptan ayakkabı alım satımı ile uğraşmak üzere kurulan bir işletmedir. 1.İşletme 30.000 TL nakit sermaye."— Sunum transkripti:

1 Temel Denklik Örnek 2

2 Demirci Şahıs İşletmesi toptan ayakkabı alım satımı ile uğraşmak üzere kurulan bir işletmedir. 1.İşletme TL nakit sermaye koyularak kurulmuştur. 2.İşletmede kullanılmak üzere TL tutarında büro malzemesi nakden satın alınmıştır TL lik ayakkabı satın alınmış, TL’si nakden ödenmiş, kalan kısmı 2 ay sonra ödenmek üzere anlaşılmıştır. 4.Ayakkabıların yarısı TL’ye satılmıştır. 5.Ayakkabı satıcısına TL ödeme yapılmıştır.

3 İşletme TL nakit sermaye konularak kurulmuştur. VARLIKLAR = KAYNAKLAR

4 İşletmede kullanılmak üzere TL tutarında büro malzemesi nakden satın alınmıştır. VARLIKLAR = KAYNAKLAR

5 TL lik ayakkabı satın alınmış, TL’si nakden ödenmiş, kalan kısmı 2 ay sonra ödenmek üzere anlaşılmıştır. VARLIKLAR = KAYNAKLAR

6 Ayakkabıların yarısı TL’ye satılmıştır. VARLIKLAR = KAYNAKLAR

7 Ayakkabı satıcısına TL ödeme yapılmıştır. VARLIKLAR = KAYNAKLAR


"Temel Denklik Örnek 2. Demirci Şahıs İşletmesi toptan ayakkabı alım satımı ile uğraşmak üzere kurulan bir işletmedir. 1.İşletme 30.000 TL nakit sermaye." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları