Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÇÖKGüvenli bir yer bulup, diz üstü ÇÖK KAPANBaşını ve enseni koruyacak şekilde KAPAN TUTUNDüşmemek için sabit bir yere TUTUN Derin derin nefes alarak.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÇÖKGüvenli bir yer bulup, diz üstü ÇÖK KAPANBaşını ve enseni koruyacak şekilde KAPAN TUTUNDüşmemek için sabit bir yere TUTUN Derin derin nefes alarak."— Sunum transkripti:

1

2 ÇÖKGüvenli bir yer bulup, diz üstü ÇÖK KAPANBaşını ve enseni koruyacak şekilde KAPAN TUTUNDüşmemek için sabit bir yere TUTUN Derin derin nefes alarak sakinleş DEPREM SIRASINDA SARSINTI GEÇİNCEYE KADAR OLDUĞUN YERDE KAL! Hedef Küçültmek İçin Deprem Pozisyonu ÇÖK, KAPAN, TUTUN!

3 ARTÇI DEPREMLER Her büyük depremden sonra mutlaka artçı deprem olur. Artçı depremler zaman içerisinde seyrekleşir ve büyüklükleri azalır. Artçı depremler hasarlı binalarda zarara yol açabilir. Artçı depremler sırasında da ana depremde yapmanız gerekenleri yapmalısınız.

4 DEPREM SIRASINDA YAPMAMANIZ GEREKENLER

5 Merdivenlere ya da çıkışlara doğru koşmayın. Balkona çıkmayın. Balkonlardan ya da pencerelerden atlamayın. Asansör kullanmayın.

6 DEPREMDEN SONRA YAPMAMANIZ GEREKENLER KOŞMAYIN.PANİĞE KAPILMAYIN, ÇIĞLIK ATMAYIN ve KOŞMAYIN. KULLANMAYIN.ACİL DURUMLAR ve YANGINLARI bildirmek dışında telefonları KULLANMAYIN. DOKUNMAYIN.Kibrit, çakmak YAKMAYIN, elektrik düğmelerine DOKUNMAYIN.

7 DEPREME KARŞI HEPİMİZ AYNI TAKIMDAYIZ! BİZ HAZIRLANIYORUZ! YA SİZ?


"ÇÖKGüvenli bir yer bulup, diz üstü ÇÖK KAPANBaşını ve enseni koruyacak şekilde KAPAN TUTUNDüşmemek için sabit bir yere TUTUN Derin derin nefes alarak." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları