Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÜMRANİYE HASAN TAHSİN İLKOKULU OKULU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÜMRANİYE HASAN TAHSİN İLKOKULU OKULU"— Sunum transkripti:

1 ÜMRANİYE HASAN TAHSİN İLKOKULU OKULU
EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SENEBAŞI VELİ TOPLANTISI EKİM 2015

2 GÜNDEM MADDELERİ AÇILIŞ, YOKLAMA, İMZALARIN ALINMASI,YAZMAN SEÇİMİ
MİSYONUMUZ, VİZYONUMUZ VELİLERİMİZDEN BEKLENTİLERİMİZ VELİ TOPLANTILARININ ÖNEMİ, VELİ ZİYARETLERİ, SINIF TEMSİLCİLERİNİN SEÇİMİ ( GÖNÜLLÜ 2 VELİ SEÇİLECEK) ÖĞRENCİLERİ KULÜP ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME ÖĞRENCİ İZİN İŞLEMLERİ BESLENME ÖLÇME DEĞERLENDİRME KILIK KIYAFET SOSYAL FAALİYETLER TOPLUM HİZMETİ VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ DERS ÇALIŞMA PLANI VELİ EĞİTİMİ VELİ GÖRÜŞME GÜNLERİ YAZILI HAFTALARI-4. SINIFLAR GEZİ PLANI HER SINIFIN YETİMİ VAR PROJESİ OKUL SÜTÜ HAKKINDA BİLGİLENDİRME OKUL YÖNETİCİLERİN GÖREVLERİ DİLEK VE TEMENNİLER KAPANIŞ

3 NEREDE KARŞILIKLI SEVGİ VE SAYGI VARSA ORADA İTİMAT VE İTAAT VARDIR.
İTİMAT VE İTİATIN OLDUĞU YERDE, DİSİPLİN, DİSİPLİNİN OLDUĞU YERDE HUZUR, HUZURUN OLDUĞU YERDE BAŞARI VARDIR. M.KEMAL ATATÜRK

4 MİSYONUMUZ-VİZYONUMUZ
‘’Geleceğe yön veren idealist nesiller yetiştirmek’’ Vizyonumuz ‘’Yaptığı çalışmalarla derin saygı uyandıran bir eğitim kurumu olmak’’

5 İDARECİ GÖREV DAĞILIMI
HAKAN KIRAY -OKUL MÜDÜRÜ 1-2. SINIFLARDAN SORUMLU MÜDÜR YARDIMCILARI: ERGUN İPEK-HACER ERCAN 3-4. SINIFLARDAN SORUMLU MÜDÜR YARDIMCISI: M. ATİLLA ERK REHBER ÖĞRETMENLER: CEMİLE AYTEMUR (3-4.SINIF VE ANASINIFI) ECE BULUT GÖKDEMİR(1-2. SINIFLAR) OKUL MEMURU: AYŞE DİBEK

6 GÖREVLİ HİZMETLİLER YUNUS EMRE ORTA OKULU: TURAN AKIN-GÜVENLİK
MURAT KÖZ-HİZMETLİ GİRİŞ KAT RAMAZAN YILDIRIM-HİZMETLİ-2. KAT EMİN YARUK-HİZMETLİ-3. KAT MELTEM-İDARE ODALARI VE ÖĞRETMENLER ODASI Y.EMRE ERDOĞAN-1. KAT Y. EMRE NAMIK KEMAL LİSESİ: FADİME AY-HİZMETLİ GİRİŞKAT ADEM KARADAĞ-HİZMETLİ 1. KAT SEBAHAT UZUN ALİ-HİZMETLİ 2. KAT ŞEHRİ AKIN-HİZMETLİ3.KAT FİGEN YALÇIN-ANASINIFI KADİR-GÜVENLİK AYŞE DİBEK-MEMUR

7 VELİLERİMİZDEN BEKLENTİLERİMİZ
HER TÜRLÜ SORU VE PROBLEM İÇİN OKULA BAŞVURUNUZ. BİZLERE GÜVENİN. OKUL İÇİNDE İSTENİLEN VE YAPILAN HER ŞEY ÖĞRENCİLERİN GELİŞİMLERİ İÇİNDİR. DUYDUĞUNUZA DEĞİL GÖRDÜĞÜNÜZE İNANIN. ASLINDA OKULUN OKUL İDARESİNE VE ÖĞRETMENLERE DEĞİL SİZ VELİLERE AİT OLDUĞUNU UNUTMAYIN. İLETİŞİM BİLGİLERİNİZDEKİ DEĞİŞİKLİĞİ ANINDA ÖĞRETMENİZE VE OKUL İDARESİNE BİLDİRİN.SİZE ULAŞABİLMEMİZ TELEFON NUMARALARINIZIN GÜNCEL OLMASI GEREKMEKTEDİR. ÖĞRENCİLERİN OKUL DIŞINDAKİ GÜVENLİKLERİNİ KONTROL ALTINDA TUTUN. OKUL BİNAMIZI VE OKUL BAHÇEMİZİ BOŞYERE İŞGAL ETMEYİN. SADECE OKULDA BULUNAN ÇOCUĞUNUZ İÇİN DEĞİL BÜTÜN ÇOCUKLAR İÇİN ÇALIŞTIĞIMIZI VE BÜTÜN ÇOCUKLARIN KENDİ ÇOCUĞUMUZ İÇİN ÖNEMLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN. ÖĞRENCİLERİN ÇANTALARINI DERS PROGRAMINA UYGUN OLARAK GÜNLÜK OLARAK DÜZENLENMESİ GEREKMEKTEDİR. ÇOCUĞUNUZUN OKUL KIYAFETİNE UYGUN DAVRANMANIZ GEREKLİDİR.

8 NAMIK KEMAL İMAM-HATİP LİSESİ BİNASI GİRİŞ ÇIKIŞ SAATLERİ ( 3-4
NAMIK KEMAL İMAM-HATİP LİSESİ BİNASI GİRİŞ ÇIKIŞ SAATLERİ ( 3-4. SINIFLAR) 3-4. SINIFLAR SAAT 14:00’ TA DERS BAŞLIYOR. ÇOCUKLARIMIZ 13:45’DEN ÖNCE OKUL BAHÇESİNDE OLMAMALIDIR. ÇIKIŞIMIZ 18:30 OLARAK PLANLANMIŞTIR. VELİLERİMİZ 18:25’TEN İTİBAREN OKUL BİNASINA ALINACAKTIR. 18:25’TEN ÖNCE OKUL BAHÇESİNE VELİ ALINMAYACAĞI İÇİN BELİRTİLEN SAATTE GELMENİZ GEREKMEKTEDİR. GİRİŞ ÇIKIŞ HAZIRLIK 13:35 14:00 1.DERS 14:40 1.TENEFFÜS 14:45 5 DK 2.DERS 15:25 2.TENEFFÜS 15:35 10 DK 3.DERS 16:15 3.TENEFFÜS 16:25 4.DERS 17:05 4.TENEFFÜS 17:15 5.DERS 17:55 5.TENEFFÜS 18:00 6.DERS 18:40

9 YUNUS EMRE ORTAOKULU BİNASI GİRİŞ ÇIKIŞLAR
1-2. SINIFLAR SAAT 13:50’ DA DERS BAŞLIYOR. ÇOCUKLARIMIZ 13:40’DAN ÖNCE OKUL BAHÇESİNDE OLMAMALIDIR. ÇIKIŞIMIZ 18:30 OLARAK PLANLANMIŞTIR. 1. SINIFLARIMIZ 5-9 EKİM TARİHLERİ ARASINDA 17:10’DA,12 EKİMDEN İTİBAREN 18:00’DE OKULDAN ÇIKACAKLARDIR. ÇIKIŞ SAATİ DEĞİŞTİĞİ ZAMAN BİLGİLENDİRECEKSİNİZ.ÖĞRENCİ LER SINIFLARDAN ALINACAKTIR. 2. SINIFLARIMIZ 18:30’ DA SINIFLARDAN ALINACAKTIR. GİRİŞ ÇIKIŞ HAZIRLIK 13:40 13:50 1.DERS 14:30 1.TENEFFÜS 14:40 2.DERS 15:20 2.TENEFFÜS 15:30 3.DERS 16:10 3.TENEFFÜS 16:20 4.DERS 17:00 4.TENEFFÜS 17:10 5.DERS 17:50 5.TENEFFÜS 18:00 6.DERS 18:40

10 GİRİŞ ÇIKIŞLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
SABAHLARI OKUL BİNASI DİĞER OKUL ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN KULLANILDIĞI İÇİN ÖĞRENCİLERİMİZİ GİRİŞ SAATİNDEN ÖNCE OKULA GETİRMEMELİYİZ. OKUL BAHÇESİNE SADECE ÖĞRENCİLERİMİZİ BIRAKMALIYIZ. VELİ OLARAK BİZ GİRMEMELİYİZ. SİZLER İÇİN KONULAN KURALLAR ÖNCELİKLE ÖĞRENCİLERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİNDİR. KURALLARA UYARAK GÖREVLİ PERSONELE YARDIMCI OLUNUZ.

11 GÖNÜLLÜ VELİ TESPİTİ GÖNÜLLÜ VELİ FORMLARI OKUL-AİLE BİRLİĞİ TARAFINDAN ORGANİZASYON YAPILACAKTIR. İSTEKLİ OLAN PAYLAŞMAK İSTEYEN VERENİN VE ALANIN HABERİ OLMAYACAK.

12 SERVİS HİZMETLERİ SERVİS SORUMLUSU AYHAN YABUL : SERVİSİLE GİDEN ÖĞRENCİLER 1-2. SINIFLARDA SERVİS YETKİLİLERİ TARAFINDAN SON SAATTEN 10 DK ÖNCE SERVİSLERİNE BİNDİRİLİR. DİĞER ÖĞRENCİLER KENDİLERİSERVİS ARAÇLARINA BİNERLER.

13 VELİ TOPLANTILARININ ÖNEMİ
HER SINIFTAN 2 TANE SINIF TEMSİLCİ VELİSİ SEÇİLECEKTİR. VELİ TOPLANTILARINA MUTLAKA KATILMALIYIZ. TOPLANTIYA KATILAMIYORSAK MUTLAKA SINIF ÖĞRETMENİNE BİLGİ VERMENİZ GEREKMEKTEDİR. SINIF TEMSİLCİSİ SEÇİMİ VELİ GÖRÜŞ SAATLERİNDE ÖĞRETMENLERİNİZLE ÖĞRENCİNİZLE İLGİLİ ÖZEL GÖRÜŞMELERİ YAPABİLİR. MESAJ SİSTEMİNİ AKTİF OLARAK KULLANILMAKATADIR. BUNDAN DOLAYI CEP TELEFONLARINIZIN GÜNCEL HALİNİN BİZDE OLMASI ÇOK ÖNEMLİDİR.

14 VELİ TOPLANTI TARİHLERİ
VELİ TOPLANTI TARİHLERİMİZ 3.4 EKİM 2015-CUMARTESİ-PAZAR 3.4 NİSAN 2016-CUMARTESİ-PAZAR GEREKLİ GÖRÜLDÜĞÜ ZAMAN TOPLANTI YAPILABİLİR.

15 ÖĞRENCİ KULÜP ÇALIŞMALARI
DERS BAŞARISINI ARTTIRICI ÇALIŞMALAR SOSYAL FAALİYETLER HALK OYUNLARI SPORTİF ETKİNLİKLER ÇOCUK KULÜPLERİ(HAFTA SONU SINIF ÖĞRETMENİ TARAFINDAN YAPILABİLİR.)

16 İZİN İŞLEMLERİ ÖĞRENCİYE İZİN ALMAK İÇİN MUTLAKA OKULA GELİNMELİ VE İZİN KAĞIDI MÜDÜR YARDIMCISINDAN ALINMALI. İZİN KAĞIDI OLMAYAN HİÇBİR ÖĞRENCİ VELİSİ YANINDA OLSA DAHİ OKULDAN ÇIKARILMAYACAKTIR. İZİN KAĞIDI ÇIKIŞTA GÜVENLİĞE TESLİM EDİLECEKTİR. RAPORLAR 3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE İLGİLİ MÜDÜR YARDIMCISINA ULAŞTIRILMALIDIR. ÖĞRETMENLERİNİZİN VERME YETKİSİ YOKTUR.

17 BESLENME OKUL BESLENME SAATİ 3. TENEFÜSTÜR.
HAZIR YİYECEK, İÇECEKLERDEN UZAK DURMALI. OKUL KANTİNİ TERCİH EDİLEBİLİR. DAĞITILAN BESLENME LİSTESİNE UYGUN HAREKET ETMENİZ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR.

18 TEMİZLİK HER KATTAN SORUMLU HİZMETLİ VAR.
HER DERS SAATİNDE TUVALETLER TEMİZLENİYOR. SABAHCI SINIFLARIN ÇIKISINDAN SONRA TEMİZLİK İÇİN 30 DAKİKA VAR. SINIFLARIN TEMİZLENMESİNDE ZAMAN SIKINTISI YAŞIYORUZ.

19 ÖLÇME DEĞERLENDİRME SINAVLAR
PERFORMANSI BELİRLEMEYE YÖNELİK ÇALIŞMALAR DERS İÇİ ETKİNLİKLERE KATILIM ÜRÜN DOSYASI İlkokul 1, 2 ve 3 üncü sınıflarda öğrencilerin başarısı; gelişim düzeyleri dikkate alınarak öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilen ders etkinliklerine katılımları ile öğretim programlarında belirtilen ölçme ve değerlendirme ilkelerine göre tespit edilir. Karnede “çok iyi”, “iyi” ve “geliştirilmeli” şeklinde gösterilir. İlkokul 4 üncü sınıfta öğrenci başarısı; sınavlar ile ders etkinliklerine katılım çalışmalarından alınan puanlara göre değerlendirilir. DAVRANIŞ NOTLARI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ. SINIF TEKRARI İLKOKULDA 1 DEFA MAHSUS VELİNİN YAZILI TALEBİ DOĞRULTUSUNDA YAPILABİLİR.

20 ÖĞRENCİ KILIK KIYAFETLERİ
1.2.3.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ OKUL KIYAFETİ, 4.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ SERBEST KIYAFETLE OKULA GELECEKLER.

21 SOSYAL FAALİYETLER GEZİLER
HER ZÜMRE PLANLANAN GEZİ HAKKINDA BİLGELENDİRME YAPACAKTIR. OKUL İÇİ VE DIŞI YARIŞMALAR TİYATRO ÇALIŞMALARI

22 TOPLUM HİZMETİ ÖĞRENCİLERİN; AİLESİNE , ÇEVREYE VE TOPLUMA DUYARLI, GÖNÜLLÜ ÇALIŞMA BİLİNCİNE SAHİP, SORUN ÇÖZEN VE ÇÖZÜM ÜRETEN, RESMİ ÖZEL, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞMA BECERİLERİNİ GELİŞTİRMİŞ BİRER FERT OLARAK YETİŞMELERİ İÇİN TOPLUM HİZMETİ ÇAILŞMALARINA YER VERİLİR. 1-3 SINIFLAR 5 SAAT 4. SINIFLAR 10 SAAT TOPLUM HİZMETİ YAPAR.

23 VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ
adresinden VELİ BİLGİLENDİRME LOGOSUNA TIKLANARAK giriliyor. ÖĞRENCİNİN TC KİMLİK NUMARASI VE OKUL NUMARASI KULLANILIYOR. ÖĞRENCİ İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞILABİLİYOR.( NOTLAR, DEVAMSIZLIK, CEZALAR VB )

24 OKUL İNTERNET SİTESİ hasantahsin.k12.tr adresinden ulaşılabiliyor.
Duyurular Başarılarımız Okul aile birliği bilançosu(Faturalar,gelir,gider Etkinlik resimleri AYRICA OKUL ADINA FACEBOOK ADRESİMİZ VAR. VELİLERDEN ÖĞRENCİ RESİMLERİNİN YAYINLANMASINI İSTEMEYENLER TESPİT EDİLECEK.

25 VELİ EĞİTİMİ REHBERLİK SERVİSİ TARAFINDAN DÜZENLENEN EĞİTİMLER
OKUL-AİLE BİRLİĞİ TARAFINDAN DÜZENLENECEK EĞİTİMLER AYRICA İHTİYAÇ DUYULAN HER KONUDA SEMİNERLER DÜZENLENEBİLİR.

26 VELİ GÖRÜŞME GÜNLERİ OKUL İDARESİ TARAFINDAN PLANLANARAK OKUL İNTERNET SİTESİNDE VE SINIF ÖĞRETMENLERİNİZ TARAFINDAN DUYURULACAKTIR. HER ÖĞRETMENİN HAFTADA 1(BİR)SAAT VELİ GÖRÜŞME SAATİ OLACAKTIR.

27 OKUL AİLE BİRLİĞİ 5 ASİL 5 YEDEK ÖĞRENCİ VELİSİNDEN OLUŞUYOR.
OKULUN TÜM MADDİ İŞLERİNİ KOORDİNE EDER, BAĞIŞLARI TOPLAR. VELİ-OKUL ARASINDAKİ İLİŞKİYİ GELİŞTİRİR. YARDIMA İHTİYACI OLAN ÖĞRENCİLERE YARDIMCI OLUR. GENEL KURUL TARİHİNDE SAAT 14:00 DA YAPILACAKTIR. BÜTÜN VELİLER TOPLANTIYA KATILMALIDIR.

28 GELİR KAYNAKLARI OKUL KANTİNİ KAPALI ÖĞRENCİ BAĞIŞLARI
VELİ ORGANİZASYONLARI ( DOSTLUK ÇAYI, PİKNİK, YEMEK VB) OKUL KERMESİ OKUL DIŞI KURUM VE KURULUŞLARDAN TEMİN EDİLEN AYNİ VE NAKDİ BAĞIŞLAR

29 OKUL BÜTÇESİ GİDER Personel gideri(9*1.400*10) 126.000
Temizlik gideri Fotokopi Telefon Bakım onarım Sosyal Faaliyetler Kırtasiye Diğer (Mesaj,bakım anlş, sigorta vb) TOPLAM

30 GELİR: KANTİN KİRA: YOK ÖĞRENCİ BAĞIŞLARI: 140. 000 DİĞER: 32
GELİR: KANTİN KİRA: YOK ÖĞRENCİ BAĞIŞLARI: DİĞER: TOPLAM TL

31 BU YIL ÖDENECEK ÜCRETLER
75 TL OKUL BAĞIŞI ( 1. DÖNEM ) SINIF TEMSİLCİLERİNE YA DA NAMIK KEMAL LİSESİ GİRİŞ KATA MEMURUMUZ AYŞE DİBEK’E ÖDENEBİLİR. SPORTİF ETKİNLİKLERE KATILACAK ÖĞRENCİLER İÇİ: 30 TL(BİRİNCİ DÖNEM) OKUL İÇİNDE AÇILACAK KULÜP ÇALIŞMALARINA KATILACAK VELİLER İÇİN HALK OYUNLARI-SATRANÇ-MODERN DANS: AYLIK 30 TL

32 OKUL İÇİ VE DIŞINDA OKULA KATKI AMAÇLI YAPILAN FAALİYETLERE KATILMAK, BU FAALİYETLERE YARDIM ETMEK ÖĞRENCİ VELİSİNİN BİRİNCİ GÖREVİ OLMALIDIR.

33 Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var.
Projenin Amacı: Bilinçli, Yardımsever, Başkalarının dertleriyle dertlenen, Duyarlı, insanlar yetiştirebilmek.

34 Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var.
Proje ile; Savaş,Doğal afet,Yoksulluk,Hastalık. vb. sebeplerle Gıda,Giyecek,gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için öğrencilerin katkılarının alınarak, öğrenciler arasında; sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi hedeflenmektedir. 1 YETİM İÇİN AYLIK 100 TL 12AY ÖDENMESİ GEREKİYOR. BİRDEN FAZLA YETİM İÇİN BAŞVURU YAPILABİLİR.

35 SÜT DAĞITIMI SÜT DAĞITIMI İÇİN İZİN FORMLARI DOLDURULMALIDIR.
İZİN FORMU OLMAYAN ÖĞRENCİYE SÜT VERİLMEYECEKTİR.

36 DİLEK VE TEMENNİLER KAPANIŞ
KATILDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.


"ÜMRANİYE HASAN TAHSİN İLKOKULU OKULU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları