Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

-Genel sayfa düzeni. -Duyuru Ekleme -Fakülte-Myo Sayfa düzenleri eğitimi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "-Genel sayfa düzeni. -Duyuru Ekleme -Fakülte-Myo Sayfa düzenleri eğitimi."— Sunum transkripti:

1 -Genel sayfa düzeni. -Duyuru Ekleme -Fakülte-Myo Sayfa düzenleri eğitimi.

2 Yayın Komisyonu Ömer ÇAKKAL İsmail YÜZÜGÜLDÜ Fakülte/Myo Sekreterleri Yayın Komisyonu Ömer ÇAKKAL İsmail YÜZÜGÜLDÜ Rektörlük Onayı

3

4

5

6

7

8

9 Bu panelde alt kısımda «Düz Metin» «El ile html girişi» «Editör Kullan» alanlarından «Editör Kullan» panelini seçiyoruz. Ve karşımıza link verme yazı rengini kalınlığını değiştirme vb. Değişiklikleri yapabileceğimiz bir panel açılıyor.

10 Duyurularımıza link vermek için ilk önce bu linkini vereceğimiz dosyalarımızı pdf formatına çevirip daha sonra erişim sağlamak için internet ortamına yüklememiz gerekiyor. Aksi takdirde dosyalar web sitemizde gözükmeyecektir. Daha sonra internet ortamına yüklemiş olduğumuz bu dosya yada dosyaların linklerini alıp duyurumuzun içeriğine ekleyeceğiz.

11 Öncelikli olarak excel-word formatındaki dosyamızı pdf formatına çevirdik. Dosyamızın adında kesinlikle türkçe karakter bulunmamalıdır. Örnek; ç, ı, ü, ğ, ö, ş, İ, Ğ, Ü, Ö, Ş, Ç Ve dosya isimlerini yazarken aralarında boşluk karakteri yerine alt tire _ kullanılmalıdır.

12 Pdf formatındaki dosyamızı internet ortamına bize ayrılan alana yüklüyoruz. Alt kısımda bulunan Ana Sayfa Resmi yazan alanın sonunda bulunan turuncu simgesi olan ok butonuna tıklıyoruz. Bu kısımda anasayfa resmi seçmiyoruz, sadece internet ortamına erişip dosyamızı yüklemek için kullanıyoruz.

13 Açılan pencerede doküman yükleyeceğimiz için; Galeri > Doküman > Doküman Galerisi > 2015-2016 > Akademik > Fakülteler Bu yolu izliyoruz ve ardından kendi fakültemizi bulup dosyamızı o günün tarihinde bir alt klasör oluşturarak yüklüyoruz.

14 Yükle butonuna basarak bilgisayarımızdaki pdf dosyamızı yüklüyoruz. Dosyamızı yükledikten sonra linkini almak için dosya üzerine gelip sağ tuş görüntüle yapıyoruz. Açılan pencere tarayıcı satırından dosyamızın linkini alıyoruz.

15 Almış olduğumuz linki web sitesinde görünmesini istediğimiz şekliyle bu alana yazımızı yazıyoruz ve «Tıklayınız!» alanına bağlantı vereceğimiz için o alanı seçili hale getiriyoruz ardından ok ile gösterilen alanda bulunan «Zincir» simgesine tıklıyoruz.

16 Karşımıza gelen ekranda Url: yazan kutucuğun içine az önce almış olduğumuz linki yapıştırıyoruz. Hedef: alanını «Yeni Pencere» seçiyoruz ve Tamam’a basıyoruz. Link verme işlemimiz tamamlandı.

17 Bu butona tıklayarak açılan pencerede Galeri > Resim > Duyuru Resimler sekmelerini takip ederek uygun bir resim seçiyoruz. Bu alan boş kalacak Bu seçenek seçilecek Boş bırakabilirsiniz Önemli bir duyurunuz var ise Rektörlükten onay aldıktan sonra bu alanı işaretleyiniz Aksi takdirde «Gösterme» seçeneği seçilmelidir. İşlemlerimiz bittikten sonra «Yeni Ekle» butonuna basıyoruz. Ve Duyurumuz moderatör onayına gidiyor.

18 Eklemiş olduğumuz duyuruların içinde varolan dosyalardan herhangi birinde revize yapmamız gerektiği durumlarda duyuruları silip tekrar eklememize gerek yoktur. Bunun yerine sadece revize edilecek dosyayı internet ortamına girip aynı dizinden siliyoruz ve silmiş olduğumuz dosyanın yerine revize edilmiş halini yine aynı isimle atıyoruz. Dosyamızı attıktan sonra tarayıcıdan kaynaklanan sebepten dolayı bazen revize edilmemiş eski hali gözükebilir böyle durumlarda tarayıcılarımızın önbelleğini (çerezlerini) siliyoruz.

19


"-Genel sayfa düzeni. -Duyuru Ekleme -Fakülte-Myo Sayfa düzenleri eğitimi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları