Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

“Eski Köye Yeni Adet Getirin!” “Eski Köye Yeni Adet Getirin!” Şirin Elçi Proje Yöneticisi TYD Yönetim Kurulu Üyesi Proje Sahibi:Teknoloji Yönetim Derneği.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "“Eski Köye Yeni Adet Getirin!” “Eski Köye Yeni Adet Getirin!” Şirin Elçi Proje Yöneticisi TYD Yönetim Kurulu Üyesi Proje Sahibi:Teknoloji Yönetim Derneği."— Sunum transkripti:

1 “Eski Köye Yeni Adet Getirin!” “Eski Köye Yeni Adet Getirin!” Şirin Elçi Proje Yöneticisi TYD Yönetim Kurulu Üyesi Proje Sahibi:Teknoloji Yönetim Derneği Ortaklar:Türkiye Bilişim Vakfı METUTECH Referans Gazetesi Technopolis-Group International Society for Professional Innovation Management Türkiye YARATICI KALKINMA FİKİRLERİ Yarışması

2 Neden İnovasyon? İnovasyon,  kalkınmanın ve rekabet gücü kazanmanın,  yaşam kalitesini yükseltmenin,  üretkenliği, istihdamı artırmanın,  sürdürülebilir ekonomik büyümenin,  toplumsal refahın anahtarıdır. OECD: “Bir ülkede refahın ve istihdamın artması, o ülkenin ‘inovasyon yapma ve adapte etme kapasitesine’ bağlıdır”. Avrupa Birliği: “İnovasyon, Avrupa için acilen ele alınması gereken ortak bir mesele”.

3 Ülkemiz Nerede?  İnovasyonun ne olduğu ve önemi konusunda farkındalık yetersiz.  Kültürümüz inovasyonu desteklemiyor: “Eski köye yeni adet getirme!”, “Başımıza icat çıkarma!”  İçinde bulunduğumuz sorunların kaynağında, inovasyonla beslenen bir toplum ve ekonomiye sahip olmamamız yatıyor. ÇÖZÜM: Sosyal ve ekonomik açıdan ilerlemek ve AB’nin güçlü bir üyesi olmak istiyorsak, inovasyonu destekleyen bir kültür geliştirmeliyiz.

4 Ülkemiz Nerede? 2004 İnovasyon İndeksi Kaynak: European Commission TrendChart on Innovation


"“Eski Köye Yeni Adet Getirin!” “Eski Köye Yeni Adet Getirin!” Şirin Elçi Proje Yöneticisi TYD Yönetim Kurulu Üyesi Proje Sahibi:Teknoloji Yönetim Derneği." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları