Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Nasrettin Hoca henüz çocukmuş. Annesi bir gün onu yanına çağırmış: Nasrettin Hoca henüz çocukmuş. Annesi bir gün onu yanına çağırmış: - Oğlum, demiş. Biz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Nasrettin Hoca henüz çocukmuş. Annesi bir gün onu yanına çağırmış: Nasrettin Hoca henüz çocukmuş. Annesi bir gün onu yanına çağırmış: - Oğlum, demiş. Biz."— Sunum transkripti:

1 Nasrettin Hoca henüz çocukmuş. Annesi bir gün onu yanına çağırmış: Nasrettin Hoca henüz çocukmuş. Annesi bir gün onu yanına çağırmış: - Oğlum, demiş. Biz komşularla göl kıyısında çamaşır yıkayacağız. Bugünlerde hırsızlar çoğaldı. Sen evde kal da kapıya sahip ol. Kapıdan hiç ayrılma. Eve hırsız girmesin. Aman yavrum göreyim seni!

2 Annesi gittikten sonra komşulardan biri gelmiş: Annesi gittikten sonra komşulardan biri gelmiş: - Annene söyle, akşam size geleceğiz, demiş. Küçük Nasrettin, bu haberi annesine nasıl ulaştıracağını düşünmüş düşünmüş. Sonra kapıyı söktüğü gibi sırtlamış ve göl kenarına gitmiş. Sonra kapıyı söktüğü gibi sırtlamış ve göl kenarına gitmiş.

3 Annesi bu hâli görünce şaşırmış. Annesi bu hâli görünce şaşırmış. -Ne oluyor Nasrettin? Bu kapı niçin sırtında, diye bağırmış. -Ne oluyor Nasrettin? Bu kapı niçin sırtında, diye bağırmış.

4 Nasrettin şu cevabı vermiş: Nasrettin şu cevabı vermiş: -Sen bana kapıdan ayrılma, kapıya sahip ol,demedin mi? Ben de kapıya sahip oldum işte. Hem senin dediğini yerine getirdim hem de komşunun. -Sen bana kapıdan ayrılma, kapıya sahip ol,demedin mi? Ben de kapıya sahip oldum işte. Hem senin dediğini yerine getirdim hem de komşunun.

5 OKUDUĞUMUZU ANLADIK MI? Okunan fıkrayı dinlediniz.Neler olup bitmiş ?Sırasıyla anlatabilir misiniz?

6 METİN ARACILIĞI İLE ÖĞRENME 1-Nasrettin'in annesi nereye gitmiş? Niçin?

7 METİN ARACILIĞI İLE ÖĞRENME 2-Annesi, Nasrettin'den ne yapmasını istemiş?

8 METİN ARACILIĞI İLE ÖĞRENME 3-Nasrettin, annesinin isteğini yerine getirmiş mi? Neden?

9 METİN ARACILIĞI İLE ÖĞRENME 4- Annesi, Nasrettin'e niçin bağırmış?

10 METİN ARACILIĞI İLE ÖĞRENME 5- Sizce Nasrettin'in davranışı doğru mudur? Niçin?

11 METİN ARACILIĞI İLE ÖĞRENME 6- Nasrettin,annesinin sözünü dinleyen bir çocuk mudur? Bunu nereden anladınız?

12 METİN ARACILIĞI İLE ÖĞRENME 7- Annesi Nasrettin’e kızmakta haklı mıdır ? Niçin?

13 METİN ARACILIĞI İLE ÖĞRENME 8- Nasrettin’in yerinde siz olsaydınız nasıl davranırdınız?

14 METİN ARACILIĞI İLE ÖĞRENME 9- Size söylenenleri yanlış anladığınız zamanlar oldu mu hiç? Anlatınız.

15 METİN ARACILIĞI İLE ÖĞRENME 10- Söylenen sözleri yanlış anlamamak için sizce neler yapmalıyız ve nasıl davranmalıyız?

16 Anne, baba ve öğretmenlerini zi iyi dinleyiniz olur mu?


"Nasrettin Hoca henüz çocukmuş. Annesi bir gün onu yanına çağırmış: Nasrettin Hoca henüz çocukmuş. Annesi bir gün onu yanına çağırmış: - Oğlum, demiş. Biz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları