Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Türk-İslam Arkeolojisi

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Türk-İslam Arkeolojisi"— Sunum transkripti:

1 Türk-İslam Arkeolojisi
Türk-İslam Arkeolojisi, temelleri arkeoloji bilimine, sanata ve kültüre dayanan 2014 yılında kurulmuş yeni bir bölümdür. Bölümümüz, adı, içeriği ve temsil ettiği dönem itibariyle Türkiye’de ve Dünya’da bir ilktir.

2 Türk-İslam Arkeolojisi
Bölümümüzün önceliği, Türk-İslâm Medeniyetinin ürünü olan taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarının korunması ve yaşatılmasıdır. Bu kapsamda, öğrenciler, teorik öğretimin yanı sıra uygulama şansına da sahip olacak; kazı çalışmaları ile birlikte öncelik sırasına göre oluşturulacak laboratuvarlarda kaybolan ya da kaybolmaya yüz tutmuş sanat dallarında uygulama yapma şansı bulacaklardır.

3 Türk-İslam Arkeolojisi
Dört yıllık lisans öğretimi öncesinde sunulan isteğe bağlı yabancı dil hazırlık programı, öğrencilere küreselleşen dünyada ikinci hatta üçüncü bir dil öğrenme fırsatı sunarak benzerleri arasında fark yaratacaktır.

4 Türk-İslam Arkeolojisi
öğretim yılından itibaren lisans eğitimine başlayacak bölümümüzün öğretim anlayışını ve içeriğini kısaca şu şekilde özetlemek mümkündür. Teori ve pratik sayesinde kalıcı ve etkili öğretim. Arkeolojik kazı çalışmalarına katılım ve bire-bir öğrenme fırsatı.

5 Türk-İslam Arkeolojisi
Alan araştırmaları ile yerinde öğrenme fırsatı. Uygulama laboratuvarlarında pratik ve beceri geliştirme şansı. Teknik çizim ve görsel belgeleme konusunda teorik ve uygulama imkanı.

6 Mezunlar Ne İş Yapar? Üniversitelerde Akademisyen,
Belediyelerin KUDEP Birimlerinde Uzman, Kültür ve Turizm Bakanlığına Bağlı Kurum ve Kuruluşlarda Uzman ve Uzman Yardımcısı, Eski Eserlerin Restorasyonunda Danışman olarak çalışma imkanlarına sahiptir. Ayrıca, bölümde verilen uygulamalı eğitimle kazanılan becerilerin geliştirilmesi halinde ilgili alanlarda serbest çalışma imkanına sahip olacaklardır.


"Türk-İslam Arkeolojisi" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları