Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DEMOKRASİYİ YAŞAMAK ! AB DEMOKRATİK VATANDAŞLIK VE İNSAN HAKLARI EĞİTİMİ PROJESİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DEMOKRASİYİ YAŞAMAK ! AB DEMOKRATİK VATANDAŞLIK VE İNSAN HAKLARI EĞİTİMİ PROJESİ."— Sunum transkripti:

1 DEMOKRASİYİ YAŞAMAK ! AB DEMOKRATİK VATANDAŞLIK VE İNSAN HAKLARI EĞİTİMİ PROJESİ

2 DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

3 CANİK 100. YIL İLKOKULU

4 SAMSUN’ UN SİMGESİ ATATÜRK HEYKELİ DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

5 OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİ!

6 OKULUMUZ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER OKULUN TOPLAM ÖĞRENCİ SAYISI : 1503 ÖĞRETMEN SAYISI : Bayan Öğretmen Sayısı : 45 Erkek Öğretmen Sayısı : 35 TOPLAM : 80 İdareci Sayısı : 4 Hizmetli Sayısı : 8 TOPLAM PERSONEL SAYISI : 92

7 “Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi “ Açılış Toplantısı 12 Nisan 2012 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER’ in de katıldığı toplantıda Ankara’ da yapıldı. DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

8

9

10 PİLOT İLLER Projede İstanbul, Edirne, Sakarya, Manisa, Konya, Mersin, Yozgat, Elazığ ve Mardin ‘in de yer aldığı 10 pilot il arasında ilimiz SAMSUN ‘ da yer almaktadır. DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

11 12 Nisan 2012 tarihinde“Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi “ Açılış Toplantısında ilimizi dönemin Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa CORA, Projede Pilot okul olan Canik 100. Yıl İlkokulu Müdürü Yıldıran YILMAZ ve Garip- Zeycan Yıldırım Fen Lisesi Müdürü Ahmet ÖZDEMİR ‘ den oluşan bir ekip temsil etti.

12 DEMOKRASİYİ YAŞAMAK ! PROJE AÇILIŞ TOPLANTISI - ANKARA

13 DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

14 PROJE BÜTÇESİ  9,1 MİLYON AVRO  6.1 MİLYON AVRO DOĞRUDAN HİBE ANLAŞMASINI VE  3 MİLYON AVRO HİBE PROGRAMINI KAPSAMAKTADIR DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

15 PROJENİN AMAÇLARI NELERDİR ? DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

16 1 Haziran 2011 ‘ de başlayan ve üç yıl sürecek olan, Finansmanı Avrupa Birliği (AB), Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Konseyi (AK) tarafından karşılanan ; 9,1 milyon Avro bütçeli projenin amaçları ; DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

17  Demokratik Vatandaşlık Eğitimi ve İnsan Hakları Eğitimi ile ilgili mevzuat ve ders programlarının gözden geçirilerek geliştirilmesi DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

18  ve ortaöğretim programındaki seçmeli Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi dersinin yeniden tasarlanması, eğitim materyallerinin hazırlanması, Milli Eğitim Bakanlığı personelinin kapasitesinin güçlendirilmesi, okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimle ilgili toplulukların DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

19  Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi alanındaki farkındalık düzeyinin artırılması ve okulöncesi eğitimden başlayarak ortaöğretim sonuna kadar okullarda demokratik okul kültürünün yerleştirilmesi ve demokratik okul yeterlilik çerçevesinin hazırlanması olarak özetlenebilir. DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

20 6287 SAYILI KANUN İLE OKUL DÖNÜŞÜMLERİ YAPILMIŞ VE BU KAPSAMDA OKULUMUZ ( 1-4 ) Müstakil İLKOKUL OLMUŞTUR DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

21 PROJE İLE İLGİLİ OLARAK OKULUMUZDA YAPILAN ÇALIŞMALAR DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

22 1- Okulumuz “Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi “ nde pilot okul olarak seçildi. 2-Okul Dönüşümleri sonucu okulumuzun ilkokul olması neticesinde proje Canik Fatih Ortaokuluna devredildi. 3- 2014 yılında Okulumuz “ Gönüllü Okul “ statüsü ile projeye yeniden dahil edildi. DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

23 ANKARA - ÇALIŞTAY

24 GARİP ZEYCAN FEN LİSESİ STANDI-ANKARA

25 ÇALIŞTAY - ANKARA

26 SAMSUN EKİBİ-ANKARA

27 SAMSUN EKİBİ-ÇALIŞTAY

28 SAMSUN EKİBİ- ÇALIŞTAY - AİLE FOTOĞRAFI

29 PROJE EKİBİMİZ Yıldıran YILMAZ Okul Müdürü Hakan KESKİN Projeden Sor. Müd. Yard. DEMOKRASİ MASASI EKİBİBARIŞ GÜVERCİNLERİ EKİBİ GELENEKSEL SOKAK OYUNLARI EKİBİ OKULUMU GÜZELLEŞTİRİYORUM EKİBİ CANIM OKULUM EKİBİ BENİM ÖĞRETMENİM BENİM OKULUM EKİBİ

30 OKULUMUZDA SEÇİLEN ETKİNLİKLER 1- DEMOKRASİ MASASI 2- BARIŞ GÜVERCİNLERİ 3- GELENEKSEL SOKAK OYUNLARI 4- OKULUMU GÜZELLEŞTİRİYORUM 5- CANIM OKULUM 6- BENİM ÖĞRETMENİM, BENİM DERSİM

31 “DEMOKRASİ MASASI” ETKİNLİKLERİ DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

32 “DEMOKRASİ MASASI “ KOORDİNATÖR ÖĞRETMEN İLKNUR SARAÇ YARDIMCI ÖĞRETMENLER 1- SİBEL GÜNEŞ 2- EYYÜP BALOĞLU

33 DEMOKRASİYİ YAŞAMAK !

34


"DEMOKRASİYİ YAŞAMAK ! AB DEMOKRATİK VATANDAŞLIK VE İNSAN HAKLARI EĞİTİMİ PROJESİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları