Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bilgi İşlem Birimi (Bilişim Teknolojileri Birimi) 1)Bilişim Teknolojileri Programımız 2)Code.org & Scrath Sistemleri 3)Bilişim Haftası 4)OYS’de Yapılacak.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bilgi İşlem Birimi (Bilişim Teknolojileri Birimi) 1)Bilişim Teknolojileri Programımız 2)Code.org & Scrath Sistemleri 3)Bilişim Haftası 4)OYS’de Yapılacak."— Sunum transkripti:

1 Bilgi İşlem Birimi (Bilişim Teknolojileri Birimi) 1)Bilişim Teknolojileri Programımız 2)Code.org & Scrath Sistemleri 3)Bilişim Haftası 4)OYS’de Yapılacak Değişiklikler

2 Bilişim Teknolojileri Programımız Ataşehir Kampüsü : 1. ve 2. sınıflarımızda “Code.org & Scrath” programları kullanılarak kodlama dersi verilecektir.

3 Seyrek Kampüsü : 1. 2. ve 3. sınıflarımızda “Code.org & Scrath” programları kullanılarak kodlama dersi verilecektir. Bilişim Teknolojileri Programımız

4 Scrath & Code.org Sistemi Bu sistemlerle birlikte, öğrencilerimizin; Yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmeyi, Herhangi bir projenin yada bir problemin başındayken adım adım düşünerek, son adıma kadar planlı ve programlı çalışmalarını, Yaratma, yönetme ve yaratıcılık duygularını geliştirmelerini,

5 Scrath & Code.org Sistemi Bilgi teknolojilerini daha etkin, daha derin ve daha akıcı kullanmalarını, Bilişimci eğitimi ve matematik eğitimi için yenilikçi tasarımların ortaya çıkmasını hedeflemekteyiz.

6 Code.org Sistemi

7 Scrath Sistemi

8 Bilişim Haftası Yapılacak çeşitli etkinlikler ve uygulamalarla, öğrencilerde; bilişim suçları, güvenli bilgisayar kullanımı ve sosyal medya kullanımı hakkında bilgilendirme yapılarak, farkındalık oluşturulması beklenmektedir.

9 OYS’de Yapılacak Değişiklikler 1)Revir Otomasyonu v 1.0 hazır; Şu anda test aşamasındayız, okul açıldığında devreye girecek.

10 OYS’de Yapılacak Değişiklikler 2) Öğretmenlerimizin İstediği Yapısal Değişiklikler Genel Değerlendirme Sınavları’nın zümre başkanları dışında diğer öğretmenler ve rehberlik servisinin de görebileceği sisteme geçiyoruz, şu anda deneme sürecindeyiz ve okul açıldığında devreye girecek.

11 OYS’de Yapılacak Değişiklikler 3) Velilerimizin daha rahat kullanabilmesi için; “Android “ve “IOS” tabanlı uygulamalar üzerinde çalışıyoruz, uygulamalar tamamlandığında sisteme yapılacak herhangi bir bilgi girişinde velilere anlık olarak haber verilecek ve yapılacak olan veli tanıtım toplantısında bu program velilere tanıtılacaktır.

12 OYS’de Yapılacak Değişiklikler 4) Velilere e-belge ile ilgili uygulama hazırlığı; Kısa süre içinde devreye girmiş olacak ve bu uygulama sayesinde velilere gönderilen yazılı belgeler rafa kaldırılarak bu e-belgeler anlık olarak cep telefonlarına ulaşmış olacak, böylece kaç veliye ulaşmış, kaç veli tarafından görüntülenmiş gibi bilgilere sahip olacağız.


"Bilgi İşlem Birimi (Bilişim Teknolojileri Birimi) 1)Bilişim Teknolojileri Programımız 2)Code.org & Scrath Sistemleri 3)Bilişim Haftası 4)OYS’de Yapılacak." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları