Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI"— Sunum transkripti:

1 TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI
2014 – 2015 PROGRAMI

2 BAŞVURU TARİHLERİ Başvuru Başlangıç Tarihi : 17 Kasım 2014
Başvuru Bitiş Tarihi : 30 Ocak 2015 Türkiye geneli ayrılan kontenjan dolduğunda program başvurulara kapatılacağından bitiş tarihi beklenmeden en kısa sürede başvuru sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Hangi kurumlar 4006 Programı kapsamında hibe yardımı alabilir? Resmi Ortaokul ve Liseler sınıflar arasındaki öğrencilerin projelerini sunmak üzere Bilim Fuarı düzenlemeye ve hibe almaya uygundur. Bu yıla özgü olarak Hizmet alanı 5. ve 6. Hizmet Alanı olan okullar önceliklidir. Bilim Fuarı Düzenleme Tarihleri : 1 Nisan 2015 – 12 Haziran 2015 (EN AZ 1 GÜN)

3 4006 BİLİM FUARI PROGRAMI AMACI
5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyicilere eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan Bilim Fuarlarına destek verilmesini amaçlamaktadır.

4 PROGRAM HEDEFLERİ Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesini teşvik edilmesi, Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, Araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, Farklı gelişimsel, duyuşsal ve bilişsel seviyedeki her çocuğa proje yapma fırsatının sunulması, Öğrencilere proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanakların yaratılması,

5 PROGRAM HEDEFLERİ  Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak proje yapmanın eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması,  Farklı sosyo-ekonomik seviyedeki bölge okullarının projelere eşit katılımının sağlanması,  Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak/yaşayarak öğrenilmesinin sağlanmasıdır.

6 BAŞVURU KOŞULLARI Başvurular adresi üzerinden PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ tarafından 17 Kasım 2014 tarihinden itibaren yapılacaktır. Proje Yürütücüsü; ilgili okulda tam zamanlı ve kadrolu olarak öğretmenlik yapan personel arasından 1(Bir) kişi olmak zorundadır. Okul Müdürü ile Proje Yürütücüsü aynı kişi OLAMAZ. TÜBİTAK Bilim Fuarları düzenlemek için en az 25 proje hazırlanması ve sunulması gerekmektedir. Bu koşul, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5. ve 6. hizmet alanlarında bulunan okullar için en az 15 proje olarak belirlenmiştir.

7 ÖNEMLİ Eğitim-Öğretim yılında toplam 2000 okulda TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlenmesi hedeflenmekte olup her il için belirli sayıda kontenjan ayrılmıştır. İlimiz için belirlenen kontenjan 100 okul ile sınırlanmış olsa da diğer illerden eksik başvuru olması durumunda 100 den fazla okulumuz hibe desteği alabilecektir. Hibe miktarı TL olarak belirlenmiştir. Sistem üzerinden başvuru yapıldığında, eğer başvuru asil listede ise ekranda “Başvurunuz asil listeye alınmıştır.”, eğer il için ayrılan kontenjan dolduktan sonra başvuru yapıldı ise “Başvurunuz yedek listeye alınmıştır” uyarısı gösterilecektir.

8 ÖNEMLİ Proje sürecinde proje yürütücüleriyle e-posta ve mobil telefon aracılığıyla iletişim sağlanmakta olup bu kişilerin başvuruda verdikleri iletişim bilgilerinin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Okullarımıza İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Proje Ekibi tarafından AR-GE Birimimizde danışmanlık hizmeti verilebilecektir. Başvuru süreci ile ilgili yardım/danışmanlık vb. talebi olan okullarımızın adresine İl MEM AR-GE Biriminde randevu talep ettikleri tarih/saat bilgisini göndermeleri yeterlidir.

9 ÖNEMLİ Başvuru sırasında PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ öğretmene ait «IBAN» bilgileri girilmelidir. Harcama vb. ile ilgili faturalar, harcama koşulları vb. çağrı programından dikkatlice incelenmelidir.

10 ÇAĞRI PROGRAMI

11 ADEKAP Adana’da Eğitimin Kalitesini Artırma Projesi
Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Proje Ekibi


"TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları