Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Familyası : Asteraceae Türkçe Adı : Kanarya çiçeği Anavatanı : Güney Afrika.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Familyası : Asteraceae Türkçe Adı : Kanarya çiçeği Anavatanı : Güney Afrika."— Sunum transkripti:

1

2 Familyası : Asteraceae Türkçe Adı : Kanarya çiçeği Anavatanı : Güney Afrika

3 Sıcaklık isteği : Bitkinin en iyi şekilde yetişebileceği minimum sıcaklık 25 derecedir. Nem isteği : Sürekli olarak nemli ortam gerekmektedir. Bitkinin sulanması çok önemlidir ve özen gösterilmesi gereken bir husustur.

4 Işık isteği : Işık isteği fazladır, fakat direkt güneş ışığından korunmalıdır. Toprak isteği : Kuru ve bol humuslu toprakta iyi gelişirler.

5 1. Gerçek Cineraria’nın yaklaşık olarak 50 türü bulunmaktadır. 2. Çiçekçilerde bulunan Cinerarialar, Kanarya adalarında melezlerin renkli bir grubudur ve Pericallis x hybrida’nın bir melezidir. Buna rağmen Senecio cinsinde yer almıştır. Gri yapraklı olan Cineraria martina tam olarak Senecio cineraria’dır. 3. Gerçek Cineraria’lar çok yıllık bitkilerdir. 4. Yaklaşık olarak cm boy yapmaktadır. 5. Yapraklar kalp yada böbrek şeklindedir ve tüylüdür.

6 Üretim : Tohumla yada kökten ayırma yöntemi ile üretim yapılabilir. Bakım önerileri : Bitki hafif ılık suyla sulanmalıdır ve sıcak odalarda yetiştirilmeldir.

7 İÇ MEKANLARDA KULLANIMI Salonlarda ve balkonlarda kullanılabilir. Çok renkli çiçeklere sahip oluşundan dolayı ofislerin girişinde,lobilerde vurgu amaçlı kullanılabilir. Alışveriş merkezlerinde diğer iç mekan bitkileriyle birlikte kullanılabilir.

8

9

10

11

12

13

14 SARIBAŞ,M.,BAHCE VE SERA CICEKLEERI,BARTIN ORMAN FAKULTESI,BARTIN, VELİAĞAGİL,H.T,Salon Bitkileri,Altınova- Karamürsel Oral,Necdet İç Mekan Süs Bitkileri.İSTANBUL:Ezgi Kitabevi Yayınları. Çelem,Hayran ve Arslan,Mükerrem İç Mekan Bitkileri.İSTANBUL:Tagey Yayıncılık. www. plants for people.org


"Familyası : Asteraceae Türkçe Adı : Kanarya çiçeği Anavatanı : Güney Afrika." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları