Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Familyası : Asteraceae Türkçe Adı : Kanarya çiçeği Anavatanı : Güney Afrika.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Familyası : Asteraceae Türkçe Adı : Kanarya çiçeği Anavatanı : Güney Afrika."— Sunum transkripti:

1

2 Familyası : Asteraceae Türkçe Adı : Kanarya çiçeği Anavatanı : Güney Afrika

3 Sıcaklık isteği : Bitkinin en iyi şekilde yetişebileceği minimum sıcaklık 25 derecedir. Nem isteği : Sürekli olarak nemli ortam gerekmektedir. Bitkinin sulanması çok önemlidir ve özen gösterilmesi gereken bir husustur.

4 Işık isteği : Işık isteği fazladır, fakat direkt güneş ışığından korunmalıdır. Toprak isteği : Kuru ve bol humuslu toprakta iyi gelişirler.

5 1. Gerçek Cineraria’nın yaklaşık olarak 50 türü bulunmaktadır. 2. Çiçekçilerde bulunan Cinerarialar, Kanarya adalarında melezlerin renkli bir grubudur ve Pericallis x hybrida’nın bir melezidir. Buna rağmen Senecio cinsinde yer almıştır. Gri yapraklı olan Cineraria martina tam olarak Senecio cineraria’dır. 3. Gerçek Cineraria’lar çok yıllık bitkilerdir. 4. Yaklaşık olarak 30 - 60 cm boy yapmaktadır. 5. Yapraklar kalp yada böbrek şeklindedir ve tüylüdür.

6 Üretim : Tohumla yada kökten ayırma yöntemi ile üretim yapılabilir. Bakım önerileri : Bitki hafif ılık suyla sulanmalıdır ve sıcak odalarda yetiştirilmeldir.

7 İÇ MEKANLARDA KULLANIMI Salonlarda ve balkonlarda kullanılabilir. Çok renkli çiçeklere sahip oluşundan dolayı ofislerin girişinde,lobilerde vurgu amaçlı kullanılabilir. Alışveriş merkezlerinde diğer iç mekan bitkileriyle birlikte kullanılabilir.

8

9

10

11

12

13

14 SARIBAŞ,M.,BAHCE VE SERA CICEKLEERI,BARTIN ORMAN FAKULTESI,BARTIN,1999.2- VELİAĞAGİL,H.T,Salon Bitkileri,Altınova- Karamürsel Oral,Necdet.1991. İç Mekan Süs Bitkileri.İSTANBUL:Ezgi Kitabevi Yayınları. Çelem,Hayran ve Arslan,Mükerrem. 1995. İç Mekan Bitkileri.İSTANBUL:Tagey Yayıncılık. www. plants for people.org www.fotosearch.com


"Familyası : Asteraceae Türkçe Adı : Kanarya çiçeği Anavatanı : Güney Afrika." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları