Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÇOCUKLARINIZ DİYOR Kİ;. Ben anne/baba olsaydım:  Çocuğumun çok üstüne gitmezdim.  Sınavdan düşük not aldığında kızmazdım.  Sürekli kötü yönlerini söylemek.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÇOCUKLARINIZ DİYOR Kİ;. Ben anne/baba olsaydım:  Çocuğumun çok üstüne gitmezdim.  Sınavdan düşük not aldığında kızmazdım.  Sürekli kötü yönlerini söylemek."— Sunum transkripti:

1 ÇOCUKLARINIZ DİYOR Kİ;

2 Ben anne/baba olsaydım:  Çocuğumun çok üstüne gitmezdim.  Sınavdan düşük not aldığında kızmazdım.  Sürekli kötü yönlerini söylemek yerine iyi yönlerini söylerdim.  Çocuğuma güvenirdim  Arkadaşlarıyla kıyaslamazdım.  Onunla iletişim kurardım.  Her istediğini almazdım.

3  Çocuğuma hakaret etmez, kötü sözler söylemezdim.  Sadece derslere çalışması için zorlayıp, sosyal faaliyetlere katılmasını engellemezdim.  Dövmezdim.  Baskı yapmazdım.  Önyargılı davranmazdım, anlamaya çalışırdım.

4  Hatalarını söylerdim.  Destek olurdum.  Gezmesine izin verirdim.  Sorunlarını dinlerdim.  Yardıma ihtiyacı olduğunda yardım ederdim.  Disiplini sağlardım. Kurallar koyardım.  Sevgiyle yaklaşırdım.

5  Büyük ne yaparsa küçük de onu yapar. Önce ben örnek olurdum.  Karar alırken ona da danışırdım.  Kurslara gönderirdim.  Aile içindeki tartışmaları onun gözü önünde yapmazdım.  Kumbarasında biriktirdiği paraya sormadan el koymazdım.  Çok fazla para vermezdim.

6  Ben anne/baba olsaydım oğlum/kızım ders çalışması gerektiği halde ders çalışmıyorsa Ne yapardım?

7  Kızardım.  Yapamadıklarına yardım ederdim.  Konuşurdum.  Çalıştığı zaman ödüllendirirdim.  Bilgisayar oynamasını yasaklardım.  Baskı yapardım.  Kendimi örnek gösterirdim.

8  Geleceği hakkında konuşurdum.  Arkadaşlarıyla birlikte ders çalışması için teşvik ederdim.  Öğüt verirdim.  Neden böyle davrandığını öğrenmeye çalışırdım.  Öğretmenleriyle görüşürdüm.  Sevdiği şeylerden mahrum bırakırdım.

9  Başarılı arkadaşlarından yardım alması için teşvik ederdim.  Yaz tatillerinde çalıştırarak, çalışmanın zorluğunu anlamasını sağlardım.  Ceza vermezdim, çalışmaya teşvik ederdim.  Çeşitli cdler ve öğretici kitaplarla çalışmaya özenmesini sağlardım.

10  Odaya kilitlerdim

11  Ben anne baba olsaydım oğlum/ kızım sözümü dinlemediğinde ne yapardım?

12  Önce uyarırdım.  Kesinlikle dövmezdim ama kızardım.  Kötü bir davranış olduğunu söylerdim.  Her istediğini almazdım.  Çocuğuma küserdim.

13  Ben nerde yanlış yaptım? Diye düşünür, hatalarımı gözden geçirirdim.  Kendini benim yerime koymasını isterdim.  Suçlamazdım, beni neden dinlemediğini sorardım.  Suçlamazdım, anlamaya çalışırdım.

14  Çocuğuma zaman ayırırdım.  Onunla gezer birlikte vakit geçirirdim.  Ceza verirdim.  Onunla konuşurdum.


"ÇOCUKLARINIZ DİYOR Kİ;. Ben anne/baba olsaydım:  Çocuğumun çok üstüne gitmezdim.  Sınavdan düşük not aldığında kızmazdım.  Sürekli kötü yönlerini söylemek." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları