Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KENDİMİZE SAYGI HERŞEYDEN ÖNCE KENDİNİ SEV VE KENDİNE SAYGI DUY

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KENDİMİZE SAYGI HERŞEYDEN ÖNCE KENDİNİ SEV VE KENDİNE SAYGI DUY"— Sunum transkripti:

1 KENDİMİZE SAYGI HERŞEYDEN ÖNCE KENDİNİ SEV VE KENDİNE SAYGI DUY
FİZİKSEL ÖZELLİKLERİNİN FARKINA VAR VE BU ÖZELLİKLERİ SEV KENDİ KİŞİLİĞİNİ OLUŞTUR VE KABUL ET KENDİNİ TANI VE EKSİK GÖRDÜĞÜN YANLARINI GELİŞTİRMEYE ÇALIŞ En insani davranış, bir insanın utanılacak duruma düşmesini önlemektir. (Nietsche)

2 AİLEMİZE SAYGI ANNE BABALARIMIZA OLAN SEVGİ VE SAYGIMIZI;
GÜZEL DAVRANIŞLARIMIZLA GÖSTERELİM ‘‘ SENİ SEVİYORUM’’ DİYEREK SÖYLEYELİM SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİREREK KENDİMİZİ VE AİLEMİZİ ÜZMEYEREK GÖSTERELİM Büyüklerimize saygı göstermeyen, küçüklerimize şefkat göstermeyen bizden değildir. Hadis-i Şerif

3 BÜYÜKLERİMİZE SAYGI BÜYÜKLERİMİZE OLAN SEVGİ VE SAYGIMIZI;
GÜZEL VE ERDEMLİ DAVRANIŞLARIMIZLA GÖSTERELİM ‘‘ SENİ SEVİYORUM’’ DİYEREK SÖYLEYELİM ONLARDAN KÜÇÜK OLDUĞUMUZU VE ÜZERİMİZDE HAKLARININ OLDUĞUNU HATIRLAYARAK BÜYÜKLERİMİZ OLMADAN BİZİM HAYATTA MUTLU OLAMAYACAĞIMIZI ANLAYARAK GÖSTERELİM Oğul ! Ananı, Atanı say ! Bereket büyüklerle beraberdir. (Osman Gazi)

4 ÖĞRETMENLERİMİZE SAYGI
ÖĞRETMENLERİMİZE OLAN SEVGİ VE SAYGIMIZI; KENDİSİNİ ÇOK SEVDİĞİMİZİ SÖYLEYEREK GÜZEL DAVRANIŞLAR SERGİLEYEREK DERSLERİMİZE ÇALIŞARAK ÖDEVLERİMİZİ ZAMANINDA YAPARAK SINIF VE OKUL KURALLARINA UYARAK ÇOK KİTAP OKUYARAK GÖSTERELİM Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

5 ÇEVREMİZE SAYGI ÇEVREMİZE OLAN SEVGİ VE SAYGIMIZI;
ÇEVREYİ KİRLETMEYEREK AĞAÇLARA VE ÇİMLERE ZARAR VERMEYEREK BAHÇEMİZE YENİ FİDANLAR DİKEREK ÇÖPLERİ ÇÖP KUTUSU DIŞINDA BAŞKA YERLERE ATMAYARAK GEREKSİZ YERE KAĞIT İSRAFI YAPMAYARAK HERKESİ BU KONUDA BİLİNÇLENDİREREK GÖSTERELİM Orman yurdun öz evladı ormansız yok dünya tadı. (Aşık Veysel ŞATIROĞLU)

6 FARKLILIKLARIMIZA SAYGI
BİRBİRİMİZE OLAN SEVGİ VE SAYGIMIZI; FARKLI YÖNLERİMİZİN ZENGİNLİKLERİMİZ OLDUĞUNU KABUL EDEREK İNSANLARIN HER DAVRANIŞI AYNI OLSAYDI ROBOTTAN FARKININ OLMAYACAĞINI DÜŞÜNEREK TEK RENK VE TEK DÜŞÜNCENİN SIKICI OLDUĞUNU ANLAYARAK İNSANLARIN BAZI YETENEKLERİNİN AZ, BAZI YETENEKLERİNİN İSE ÇOK İYİ OLDUĞUNU BİLEREK BİRBİRİMİZİ FARKLI OLAN YÖNLERİMİZİ KABUL EDEREK SEVMEYE BAŞLAYARAK GÖSTERELİM İnsanları birbirlerinden farklı kılan şey, taşıdıkları düşüncelerin değerleridir.

7

8 Saygı, içinde yaşadığımız dünyaya bir fidan hediye etmektir.

9

10 Saygı, Yolun karşısına geçen teyzemizin elinden tutmaktır.


"KENDİMİZE SAYGI HERŞEYDEN ÖNCE KENDİNİ SEV VE KENDİNE SAYGI DUY" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları