Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sizce bir pipet eriyebilir mi ???. Tüplü Ocak Şeffaf Pipet Kibrit kullanacağım. Bu deneyi bir büyüğümün gözetimi altında yapacağım.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sizce bir pipet eriyebilir mi ???. Tüplü Ocak Şeffaf Pipet Kibrit kullanacağım. Bu deneyi bir büyüğümün gözetimi altında yapacağım."— Sunum transkripti:

1 Sizce bir pipet eriyebilir mi ???

2 Tüplü Ocak Şeffaf Pipet Kibrit kullanacağım. Bu deneyi bir büyüğümün gözetimi altında yapacağım.

3 İlk önce büyüğümüzden kibritle tüplü ocağın altını yakmasını isteyelim. Sonra pipeti ocağın üstüne (aralık ortalama 3 veya 4cm olacak şekilde) tutalım. Pipet eriyor! Bu deneyi sınıfımızdan İrem ve Ekin arkadaşlarımız yaptı.Resimlerini sonraki slaytta bulabilirsiniz.

4 Şeffaf ısıda erir.Pipet şeffaf olduğu için ısıda ilk başta bükülmeye ardından erimeye başladı. Hatırlayalım: Demir,çelik gibi maddeler ısıya dayanıklı, Şeffaf,plastik gibi maddeler dayanıksızdır.

5 Hangi maddeler ısıya dayanıklıdır?...................................................... Hangi maddeler ısıya dayanıklı değildir?........................................................ ‘’Madde’’ ve ‘’ısı’’ kelimeleri geçen bir masal yazalım..................................................................................................................................................................................................................... İstersen bu sayfayı yazdırabilirsin.

6 3-C SINIFI Bol Deneyli Başka Bir Sunumda Görüşmek Üzere


"Sizce bir pipet eriyebilir mi ???. Tüplü Ocak Şeffaf Pipet Kibrit kullanacağım. Bu deneyi bir büyüğümün gözetimi altında yapacağım." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları