Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

COTONEASTER FRANCHETTI TİBET DAĞ MUŞMULASI Çoğunlukla kışın yaprağını döken, bazıları da herdemyeşil, sürgünleri dikensiz, boylu ve sürünücü çalılardır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "COTONEASTER FRANCHETTI TİBET DAĞ MUŞMULASI Çoğunlukla kışın yaprağını döken, bazıları da herdemyeşil, sürgünleri dikensiz, boylu ve sürünücü çalılardır."— Sunum transkripti:

1 COTONEASTER FRANCHETTI TİBET DAĞ MUŞMULASI Çoğunlukla kışın yaprağını döken, bazıları da herdemyeşil, sürgünleri dikensiz, boylu ve sürünücü çalılardır. Yaprakları deri gibi sert ve tam kenarlıdır.

2 Tomurcuklar ı sürgüne sarmal dizilmiştir.

3 Çiçekler teker teker bulunur ya da yalancı şemsiye kurulu oluşturur, renkleri beyaz veya pembedir. Küçük elma görünümündeki meyveleri değişik renktedir. Parlak kırmızı, portakal sarısı,mor veya siyahtır.

4 Meyveler ağaç ve çalılar üzerinde yaz, sonbahar ve hatta kış boyunca asılı kalırlar ve göz kamaştırıcıdırlar. Çiçekleri bal arılarını cezbeder.

5 Güzel çiçekleri ve özellikle kış boyu üzerlerinde kalan küçük meyveleri ile peyzaj çalışmalarında; kaya bahçelerinde, alanların kenarlarına bordur, çit, perde veya yerörtücü olarak yaygın şekilde kullanılırlar.


"COTONEASTER FRANCHETTI TİBET DAĞ MUŞMULASI Çoğunlukla kışın yaprağını döken, bazıları da herdemyeşil, sürgünleri dikensiz, boylu ve sürünücü çalılardır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları