Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

THERMO-SHIELD Ürünümüz %35-50 arası tasarruf sağlayan yalıtım boyasıdır. Sadece BOYADIR. 4000 renk çeşidimiz bulunmaktadır. Konut olarak yapılan binalarda.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "THERMO-SHIELD Ürünümüz %35-50 arası tasarruf sağlayan yalıtım boyasıdır. Sadece BOYADIR. 4000 renk çeşidimiz bulunmaktadır. Konut olarak yapılan binalarda."— Sunum transkripti:

1 THERMO-SHIELD Ürünümüz %35-50 arası tasarruf sağlayan yalıtım boyasıdır. Sadece BOYADIR renk çeşidimiz bulunmaktadır. Konut olarak yapılan binalarda ortalama %35 ısı kaçağı tespit edilmiştir. Ürünümüz yazın sıcağı kışın ise soğuğu engelleyerek klima-elektrik ve kalorifer yakıtından tasarruf sağlamaktadır. Advance all slides with mouse click anywhere in the slide

2 THERMO-SHIELD® Beton Çatı Metal Çatı Beton Bina Metal Duvarlar

3 Havuzlar Spor Merkezleri Çelik Yapılar Soğutma Sistemleri

4 Kimyasal Tanklar Kazan Daireleri Saklama Tankları Boru Hatları

5 Sıcaktan koruma sağlarken, aynı zamanda çok iyi bir çatı yalıtım malzemesidir

6 Her yüzeye uygulanabilir. Ankara Zübeyde Hanım Kız Meslek
Lisesi çatısı bakırdır ve tarihi eser niteliğindedir. Kaplaması yapılmıştır.  İnanılmaz memnuniyet tespit edilmiştir.

7 Sayıştay Başkanlığı çatısı ürünümüz uygulanarak tasarruf sağlanmıştır.

8 İzmir Kemalpaşa Belediyesi binası tarafımızdan yalıtılmış ve
1 yıl sonra klima masraflarından %35 tasarruf tespit edilmiştir.

9 Havadaki tuz oranı binde 5 tir. Bu oran boyaları çatlatmakta,
sıvaları deforme etmektedir. Ürünümüz ise %40 tuz oranına dayanmaktadır. Binde 5 ile Yüzde 40 arasındaki farkı takdirlerinize sunmaktayız. Ahşap yüzeylere de uygulanmaktadır.

10 Piyasada yalıtım yapılan Taşyünü-EPS-XPS gibi ürünler olmakla
beraber bunların karşılarında tek ve yıkılmaz bir ürün olarak hem maliyetten hem zamandan hemde garanti süresinden incelendiğinde THERMOSHIELD kullanmak en kârlı çözüm olarak karşınıza çıkacaktır.

11 4000 renk ve ton seçeneğimiz bulunmaktadır.
SOLMAZ - KİR TUTMAZ - YIPRANMAZ - ÇATLAMAZ – DÖKÜLMEZ - ÇEVRE DOSTUDUR – DİĞER ÜRÜNLERİN AKSİNE GAZ SALINIMI YAPMAZ.

12 Normal boyaların temel malzemesi KALCİD' dir
Normal boyaların temel malzemesi KALCİD' dir. KALCİD hava ile çok çabuk tepkimeye girer. Kirlenir-solar-dökülür-çatlar. Bizim ürünümüzün temel malzemesi SERAMİK'tir. Dünyada 200'e yakın taklidi, ülkemizde ise 20'ye yakın yerli üretici bulunmaktadır. 

13 PEKİ NEDEN THERMOSHIELD;
Burada dikkate alınması gereken konu şudur: TÜM DÜNYADAKİ TAKLİT VE YERLİ ÜRETİCİLER BU TÜR BİR ÜRÜNÜN İÇERİSİNE EN FAZLA %18 SERAMİK KÜRECİK YERLEŞTİRİLEBİLMİŞTİR.  BİZİM ÜRÜNÜMÜZDE İSE BU ORAN % 50'DİR. Bu gibi ürünlerin alımı esnasında   EN 131 belgeniz var mı? sorusuna sadece şirketimiz EVET diyebilmekte ve belgeyi sunabilmektedir. EN 131 belgesi seramik oranının %50 olduğunun ispatıdır.

14 NASA bile atmosferdeki 1660 C ısıdan geçen ve -250 derece
soğuğa giren Uzay Mekiğinde bu ürünü kullanmaktadır. Aradaki ısı farkı yaklaşık 1910 derecedir.

15 Ürünümüz %200 oranında elastiktir
Ürünümüz %200 oranında elastiktir. Normal boyanın elastikiyeti ise %3-5'tir. Bu nedenle tuzu, nemi, suyu tolore edemez, çatlar ve yıpranır, dökülür, yanar. Ürünümüzde böyle konular gündeme bile gelemez.

16 ISI İLETİMİ LAMDA DEĞERLERİ:
EPS-XPS: 0.040 TAŞYÜNÜ: 0.055 THERMOSHIELD: 'dir. EPS-XPS'e göre 200 kat, Taşyünü ne göre ise: 300 kat yüksektir.

17 Ömrümüz bina ömrü ile eşittir.
Garanti süremiz ise 5 yıldır.

18 EMİSİVİTE- ISI SAKLAMA - DEPOLAMA ORANLARINA GÖRE KIYASLARSAK:
EPS-XPS-TAŞ YÜNÜ: ISI KAYNAĞI KAPATILDIĞINDA %93 ORANINDA KAYIP YAŞAMAKTADIR. THERMOSHIELD İSE: 0.035'TİR. BUNUN AÇIK ANLAMI İSE: ISI KAYNAĞI KAPATILDILDIĞINDA, DİĞERLERİ %93 ORANINDA ISIYI KAYBEDERKEN ÜRÜNÜMÜZ 80 SAATTE SADECE 3 DERECE ISI KAYBETMEKTEDİR. Click on YES and allow to play To stop the movie, just click the X and then click the slide to advance

19 Yalıtım yasası ülkemizde 2008 yılında çıkmıştır. 
2011 yılında zorunlu hale gelmiştir yılından bugüne yapılan binalarda yalıtım zorunlu olarak yapılmaktadır yılında ise binaların enerji kimlik belgesi olmak zorundadır. Bu belge ile doğalgaz ve elektrik daha ucuza alınacaktır. Yalıtımı iyi olmayan binalar aynı fiyattan, kötü olanlar ise daha yüksek ücretle alabileceklerdir. 

20 2011 yılından önce yapılan binaların çoğunda statik hesaplama bulunmamaktadır. EPS - XPS ve TAŞYÜNÜ kullanıldığında binaya statik olarak m2 ye kg yük binmektedir. Bunları uygulamadan önce ise statik raporu alma zorunluluğu bulunmaktadır. Hiç bir statikçi ise bu riske girmeyi uygun görmemektedir. Ürünümüzde m2 ye; 200 gr yük binmektedir. 11-23 kg yük ile 200 gr yükü takdirlerinize sunmaktayız. 

21 İç mekanda uygulandığında M2 de 450 gr su tutma özelliğimiz bulunmaktadır. Rutubeti engelleyerek 20 m2'lik bir salonda 2 teneke su demektir. Küf bakterileri %75 ve üzeri ortamda çoğalabilir. Biz rutubeti ve nemi %55'te sabitlediğimizden küf, mantar vs oluşmaz, oluşamaz.

22 . 6 cm strafor ve bu straforu 1 m2 için 7 dubelle
monte ettiğinizi, dübel deliklerinin de bina statiğine zarar verdiğini, zamanla oradan hava ve su aldığını düşündüğünüzde, bizim bunu daha kaliteli, çevreci, insana, doğaya saygılı %50 seramik küre içeren bir ürünle 3 mikronla ve 6'da  1 sürede yaptığımızı takdirlerinize sunmaktayız. 6 cm lik strafor 5 sene sonra 1 cm'ye düşmekte yanma ihtimali bulunmakta ve çevre kirliliği oluşturmaktadır.

23 . Kafelerde vs güneşi, yağmuru önlemesi için kullanılan branda şemsiyeler veya kaplamalar; yukarıdan sigara izmariti atıldığında yanmakta ve ısıyı, soğuğu aynen aşağıya geçirmektedir. Ürünümüzle boyanacak bu branda ve kaplamalar, yanmaz ve ısıyı, soğuğu aşağıya yansıtmaz. Klimatize bir ortam sağlar. Bu da yazın -10 derece, kışın ise +10 dereceye tekabül etmektedir.

24

25 THERMO-SHIELD Ali ÇANKIR Tlf: 0533 5507950 0537 0635720


"THERMO-SHIELD Ürünümüz %35-50 arası tasarruf sağlayan yalıtım boyasıdır. Sadece BOYADIR. 4000 renk çeşidimiz bulunmaktadır. Konut olarak yapılan binalarda." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları