Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

.... ... VİTİR NAMAZI ( 3 REK’AT) 1.Rek’at Niyet Tekbir (Allahu Ekber) Subhaneke Euzu Besmele Fatiha Bir Sure Ruku Secde (2 defa) 2.Rek’at Euzu Besmele.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: ".... ... VİTİR NAMAZI ( 3 REK’AT) 1.Rek’at Niyet Tekbir (Allahu Ekber) Subhaneke Euzu Besmele Fatiha Bir Sure Ruku Secde (2 defa) 2.Rek’at Euzu Besmele."— Sunum transkripti:

1 ...

2 ...

3 VİTİR NAMAZI ( 3 REK’AT) 1.Rek’at Niyet Tekbir (Allahu Ekber) Subhaneke Euzu Besmele Fatiha Bir Sure Ruku Secde (2 defa) 2.Rek’at Euzu Besmele Fatiha Bir Sure Ruku Secde (2 defa) Oturuş Ettehiyyatu Salli-Barik 3.Rekata Kalkış

4 3.Rek’at Euzu Besmele Fatiha Tekbir Kunut Duaları Bir Sure Ruku Secde (2 defa) Oturuş Ettehiyyatu Salli-Barik Selam

5

6 Önce niyet ederiz.Sonr a “Alahü Ekber” diyerek başlangıç tekbiri alırız.

7 Sübhâneke duasını okuruz. Eûzü Besmele çekeriz. Fatiha sûresini okuruz. Kur’an’dan bir bölüm okuruz Sübhâneke duasını okuruz. Eûzü Besmele çekeriz. Fatiha sûresini okuruz. Kur’an’dan bir bölüm okuruz Öğle Namazında İmam Fatiha ve Sureleri İçinden okur.

8 “Alahü Ekber” diyerek rüku’a eğiliriz. Rüku’da 3 defa “sübhane rabbiyel azim” deriz. “Alahü Ekber” diyerek rüku’a eğiliriz. Rüku’da 3 defa “sübhane rabbiyel azim” deriz. Rükû: Namazda kıyamdan sonra eğilmek demektir.

9 “Semiallahü limen hamideh” diyerek doğruluruz. 1-2 saniye bekledikten sonra “Allahü ekber” diyerek secdeye varılır. “Semiallahü limen hamideh” diyerek doğruluruz. 1-2 saniye bekledikten sonra “Allahü ekber” diyerek secdeye varılır.

10 Secdede 3 defa “ sübhane rabbiyel â’lâ” deriz. Secde: Rükudan sonra namazda elleri, alnı, burnu, dizleri yere koyarak yere kapanmak demektir

11 “Alahü Ekber” diyerek secdeden kalkarız ve dizüstü otururuz. 1-2 saniye bekledikten sonra tekrar “Allahü Ekber” diyerek secdeye varırız. “Alahü Ekber” diyerek secdeden kalkarız ve dizüstü otururuz. 1-2 saniye bekledikten sonra tekrar “Allahü Ekber” diyerek secdeye varırız. Oturuş (Kade): Namazda oturmak demektir.

12 Secdede 3 defa “sübhane rabbiyel â’lâ” deriz. “Alahü Ekber” diyerek ayağa kalkarız. Secdede 3 defa “sübhane rabbiyel â’lâ” deriz. “Alahü Ekber” diyerek ayağa kalkarız.

13

14 Besmele çekeriz. Fatiha sûresini okuruz. Kur’an’dan bir bölüm okuruz. Besmele çekeriz. Fatiha sûresini okuruz. Kur’an’dan bir bölüm okuruz.

15 “Alahü Ekber” diyerek rüku’a eğiliriz. Rüku’da 3 defa “sübhane rabbiyel azim” deriz.. “Alahü Ekber” diyerek rüku’a eğiliriz. Rüku’da 3 defa “sübhane rabbiyel azim” deriz..

16 “Semiallahü limen hamideh” diyerek doğruluruz. 1-2 saniye bekledikten sonra “Allahü ekber” diyerek secdeye varılır. “Semiallahü limen hamideh” diyerek doğruluruz. 1-2 saniye bekledikten sonra “Allahü ekber” diyerek secdeye varılır.

17 Secdede 3 defa “sübhane rabbiyel â’lâ” deriz.

18 “Alahü Ekber” diyerek secdeden kalkarız ve dizüstü otururuz. 1-2 saniye bekledikten sonra tekrar “Allahü Ekber” diyerek secdeye varırız. “Alahü Ekber” diyerek secdeden kalkarız ve dizüstü otururuz. 1-2 saniye bekledikten sonra tekrar “Allahü Ekber” diyerek secdeye varırız.

19 Secdede 3 defa “sübhane rabbiyel â’lâ” deriz. “Alahü Ekber” diyerek ayağa kalkarız. Secdede 3 defa “sübhane rabbiyel â’lâ” deriz. “Alahü Ekber” diyerek ayağa kalkarız.

20 “Alahü Ekber” diyerek secdeden kalkarız ve dizüstü otururuz. “Ettehiyyatü.” duasını okuruz. “Alahü Ekber” diyerek secdeden kalkarız ve dizüstü otururuz. “Ettehiyyatü.” duasını okuruz.

21

22 Besmele çekeriz. Fatiha sûresini okuruz. Bir Sure Okuruz Besmele çekeriz. Fatiha sûresini okuruz. Bir Sure Okuruz

23 “Alahü Ekber” diyerek Kunut Dualarını Okuruz.

24 “Alahü Ekber” diyerek rüku’a eğiliriz. Rüku’da 3 defa “sübhane rabbiyel azim” deriz. “Alahü Ekber” diyerek rüku’a eğiliriz. Rüku’da 3 defa “sübhane rabbiyel azim” deriz.

25 “Semiallahü limen hamideh” diyerek doğruluruz. 1-2 saniye bekledikten sonra “Allahü ekber” diyerek secdeye varılır. “Semiallahü limen hamideh” diyerek doğruluruz. 1-2 saniye bekledikten sonra “Allahü ekber” diyerek secdeye varılır.

26 Secdede 3 defa “sübhane rabbiyel â’lâ” deriz.

27 “Alahü Ekber” diyerek secdeden kalkarız ve dizüstü otururuz. 1-2 saniye bekledikten sonra tekrar “Allahü Ekber” diyerek secdeye varırız. “Alahü Ekber” diyerek secdeden kalkarız ve dizüstü otururuz. 1-2 saniye bekledikten sonra tekrar “Allahü Ekber” diyerek secdeye varırız.

28 Secdede 3 defa “sübhane rabbiyel â’lâ” deriz. “Alahü Ekber” diyerek ayağa kalkarız. Secdede 3 defa “sübhane rabbiyel â’lâ” deriz. “Alahü Ekber” diyerek ayağa kalkarız.

29 “Alahü Ekber” diyerek secdeden kalkarız. Ettehiyyatu Salli Barik Rabbena duaları okunur “Alahü Ekber” diyerek secdeden kalkarız. Ettehiyyatu Salli Barik Rabbena duaları okunur

30 “Esselamü aleyküm ve rahmetullah” diyerek önce sağa sonra sola selam verilirek namaz bitirilir. “Esselamü aleyküm ve rahmetullah” diyerek önce sağa sonra sola selam verilirek namaz bitirilir. Selam: Namaz bitince ö nce sağ tarafa, sonra sol tarafa selam verilir.

31 ... En sonunda dua edilerek namaz bitirilir.

32


".... ... VİTİR NAMAZI ( 3 REK’AT) 1.Rek’at Niyet Tekbir (Allahu Ekber) Subhaneke Euzu Besmele Fatiha Bir Sure Ruku Secde (2 defa) 2.Rek’at Euzu Besmele." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları