Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Atatürk T.C.NİN İLK KURUCUSU VE İLK CUMHURBAŞKANIDIR.Atatürk Halk tarafından sevilmiş ve seçilmiş bir devlet adamıdır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Atatürk T.C.NİN İLK KURUCUSU VE İLK CUMHURBAŞKANIDIR.Atatürk Halk tarafından sevilmiş ve seçilmiş bir devlet adamıdır."— Sunum transkripti:

1  Atatürk T.C.NİN İLK KURUCUSU VE İLK CUMHURBAŞKANIDIR.Atatürk Halk tarafından sevilmiş ve seçilmiş bir devlet adamıdır.

2  Atatürk 1881 yılında selanik’te doğdu.Anne ve babası adını Mustafa koydular.Kemal adını Mustafa öğretmeninden aldı.

3  Atatürk’ün annesinin ismi Zübeyde  Hanım,babasının adı da Ali Rıza Efendi’dir.  Atatürk’ün bir de kız kardeşi vadır.  Adı Makbule Hanım’dır.

4  Atatürk ilk önce Mahalle Mektebine sonra  Şemsi Efendi İlkokuluna gitti.Daha sonra da  Askerî Rüştiye gibi birbirinden güzel okullarda  okudu.

5  Atatürk tek çocukları değil bütün vatanını çok  seven bir insandı.Atatürk düşmanlar  yurdumuza girince yinede pes etmeyerek  halka cesaret vermiştir.

6  Atatürk bu iyilikleri yaptıktan sonra Gazi olarak  hayata gözlerini yumdu.Helal olsun vatanımızı  kurtaran Gazilere ve şehitlere.En başta da Atatürk’e…  Şevval  Nur  Alataş


" Atatürk T.C.NİN İLK KURUCUSU VE İLK CUMHURBAŞKANIDIR.Atatürk Halk tarafından sevilmiş ve seçilmiş bir devlet adamıdır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları