Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

.. . Akıl hastanesinden iki hastayı salıvereceklermiş. Doktorlar kendi aralarında, -”Şunlara son bir test yapalım da görelim bakalım akılları başlarına.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: ".. . Akıl hastanesinden iki hastayı salıvereceklermiş. Doktorlar kendi aralarında, -”Şunlara son bir test yapalım da görelim bakalım akılları başlarına."— Sunum transkripti:

1 .

2 . Akıl hastanesinden iki hastayı salıvereceklermiş. Doktorlar kendi aralarında, -”Şunlara son bir test yapalım da görelim bakalım akılları başlarına gelmiş mi?” demişler… Bunun üzerine iki hastayı masa başına çağırmışlar. Önce Kaçanlar

3 . Masanın üzerine bir kavanoz dolusu siyah zeytin,bir kavanoz dolusu da canlı hamamböceği dökmüşler ve, -”Buyrun beyler,yiyiniz demişler…” Hastalardan bir tanesi hemen zeytinlere saldırmış, Diğeri araya girmiş, -”Önce kaçanları yiyelim,öbürleri nasıl olsa duruyor!”

4 .  İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliktir.  Akıl,özgürce düşünebilme ve seçebilme yeteneğidir.  Akıl,huzur ve mutluluk kaynağıdır.  Akıl,inanabilme yeteneğidir.  Akıl;üretme,imar ve icat etme gibi yeteneklerin sağlayıcısıdır.

5 *Akıl,doğru ile yanlışı ayırt edebilme yeteneğidir. *Akıl,her türlü sorumluluğun da ön şartıdır. Sadece akıl sağlığı olanlar,yaptıklarının sorumluluğunu üstlenebilirler..

6 . ‘ Cahile laf anlatmak,deveye hendek atlatmaktan zordur. ‘

7 . “Bilmez misin ki,yerlerin ve göklerin mülkiyet ve hükümranlığı Yalnızca Allah’ındır.” Bakara Suresi-107

8 .

9 .

10 .

11  Akıl yaşta değil baştadır  Akıl akıldan üstündür  Akılsız başın cezasını ayaklar çeker  Akıllı düşman akılsız dosttan iyidir

12 .

13 .

14 .

15 .

16 .

17


".. . Akıl hastanesinden iki hastayı salıvereceklermiş. Doktorlar kendi aralarında, -”Şunlara son bir test yapalım da görelim bakalım akılları başlarına." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları