Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1-Aktivasyon yapılabilmesi için, kablosuz ağ olmalıdır. ÖNEMLİ ! 2-Kablosuz ağın mutlaka internet erişimi olmalıdır. 3-Tabletin en az %50 şarjı olmalıdır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1-Aktivasyon yapılabilmesi için, kablosuz ağ olmalıdır. ÖNEMLİ ! 2-Kablosuz ağın mutlaka internet erişimi olmalıdır. 3-Tabletin en az %50 şarjı olmalıdır."— Sunum transkripti:

1 1-Aktivasyon yapılabilmesi için, kablosuz ağ olmalıdır. ÖNEMLİ ! 2-Kablosuz ağın mutlaka internet erişimi olmalıdır. 3-Tabletin en az %50 şarjı olmalıdır.

2 3 2 Tabletin sol üst arka köşesinde açma/kapama düğmesi bulunmaktadır. Bu düğmeye 5-6 saniye basılı tutularak tablet açılır. 1 Ekran görüntüsüAçıklamaları 1 Bu işlem yapıldığı halde açılmayan tabletlerin şarjı bitik demektir. Tablet şarj edilip işleme daha sonra devam edilmelidir. Tableti aktive etme işlemi

3 3 3 Tableti açma işlemi yapıldıktan sonra, kullanıcının karşısına açılan ekran. 1 Ekran görüntüsüAçıklamaları 1 Altyapısı hazırlanan okullarda ‘f@tih’ ağı bulunmaktadır. ‘f@tih’ kablosuz ağı bulunan okullarda, tablet otomatik olarak bu ağa bağlanır. Eğer f@tih ağı yoksa o kablosuz ağı seçiniz ve bir sonraki sayfaya bakınız. Tableti aktive etme işlemi 2 Tabletin açıldığı ortamda var olan kablosuz ağların listesi görüntülenir. 2

4 3 4 ‘f@tih’ kablosuz ağı olmayan okullarda, listelenen kablosuz ağlardan birine bağlanılır. Bunun için bağlanılmak istenen kablosuz ağın üzerine parmak ile dokunulur. 1 Ekran görüntüsüAçıklamaları 1 Kablosuz ağ bağlantısı bu şekilde sağlanır. Tableti aktive etme işlemi 2 Kablosuz ağın parolasının girileceği pencere açılır. Kablosuz ağın parolası girilir. Bağlan düğmesine basılır. 2 3 3 4 4

5 3 5 Tabletin internet bağlantısı yapıldıktan sonra aktivasyon ekranı gelir. 1 Ekran görüntüsüAçıklamaları 1 Artık tabletin aktivasyon işlemi başlamıştır. Tableti aktive etme işlemi 2 Tablet kablosuz ağ üzerinden internete bağlandı ise dünya simgesi yeşil olur 2 3 3 4 6 Bağlanan kablosuz ağın sol tarafındaki simge diğerlerinden farklı olarak yeşil olur. Aktivasyon için öğretmenin/öğrencinin 11 haneli TC Kimlik Numarası girilir. 4 5 Öğretmenin/öğrencinin EBA şifresi girilir. 5 6 Aktive et düğmesine basar.

6 3 6 Girilen bilgilerin doğrulanmasından sonra aktivasyonun başarılı birşekilde gerçekleştiğini gösteren ekran gelir.. 1 Ekran görüntüsüAçıklamaları 1 Artık tablet kullanıma açılmıştır. Tableti aktive etme işlemi 2 Aktivasyonu yapan öğretmenin/öğrencinin adı ve soyadı. 2 3 3 4 Tablet kayıt numarası. 4 Aktivasyon işlemini tamamlama ve tableti kullanmaya başlamak için Başlat düğmesine basılır.

7 12 34

8 56 78

9 Öğrenci için Sorulara Yanıtlar 1 9 http://fatihprojesi.meb. gov.tr/tr/index.php http://fatihprojesi.meb. gov.tr/tr/index.php adresine girer. 1 Ekran görüntüsüAçıklamaları 2 Açılan sayfadan TABLET BİLGİSAYAR Sık sorulan Sorular düğmesine tıklar.

10


"1-Aktivasyon yapılabilmesi için, kablosuz ağ olmalıdır. ÖNEMLİ ! 2-Kablosuz ağın mutlaka internet erişimi olmalıdır. 3-Tabletin en az %50 şarjı olmalıdır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları