Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1-Aktivasyon yapılabilmesi için, kablosuz ağ olmalıdır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1-Aktivasyon yapılabilmesi için, kablosuz ağ olmalıdır."— Sunum transkripti:

1 1-Aktivasyon yapılabilmesi için, kablosuz ağ olmalıdır.
ÖNEMLİ ! 1-Aktivasyon yapılabilmesi için, kablosuz ağ olmalıdır. 2-Kablosuz ağın mutlaka internet erişimi olmalıdır. 3-Tabletin en az %50 şarjı olmalıdır.

2 Tableti aktive etme işlemi
3 Tableti aktive etme işlemi Ekran görüntüsü Açıklamaları 1 1 Tabletin sol üst arka köşesinde açma/kapama düğmesi bulunmaktadır. Bu düğmeye 5-6 saniye basılı tutularak tablet açılır. Bu işlem yapıldığı halde açılmayan tabletlerin şarjı bitik demektir. Tablet şarj edilip işleme daha sonra devam edilmelidir.

3 Tableti aktive etme işlemi
3 Tableti aktive etme işlemi Ekran görüntüsü Açıklamaları 1 1 Tableti açma işlemi yapıldıktan sonra, kullanıcının karşısına açılan ekran. 2 Tabletin açıldığı ortamda var olan kablosuz ağların listesi görüntülenir. 2 Altyapısı hazırlanan okullarda ağı bulunmaktadır. kablosuz ağı bulunan okullarda, tablet otomatik olarak bu ağa bağlanır. Eğer ağı yoksa o kablosuz ağı seçiniz ve bir sonraki sayfaya bakınız.

4 Tableti aktive etme işlemi
3 Tableti aktive etme işlemi Ekran görüntüsü Açıklamaları 1 kablosuz ağı olmayan okullarda, listelenen kablosuz ağlardan birine bağlanılır. Bunun için bağlanılmak istenen kablosuz ağın üzerine parmak ile dokunulur. 1 2 Kablosuz ağın parolasının girileceği pencere açılır. Kablosuz ağın parolası girilir. Bağlan düğmesine basılır. 2 3 3 4 4 Kablosuz ağ bağlantısı bu şekilde sağlanır.

5 Tableti aktive etme işlemi
3 Tableti aktive etme işlemi Ekran görüntüsü Açıklamaları 1 3 1 Tabletin internet bağlantısı yapıldıktan sonra aktivasyon ekranı gelir. 4 2 2 Bağlanan kablosuz ağın sol tarafındaki simge diğerlerinden farklı olarak yeşil olur. Tablet kablosuz ağ üzerinden internete bağlandı ise dünya simgesi yeşil olur 5 6 3 Aktivasyon için öğretmenin/öğrencinin 11 haneli TC Kimlik Numarası girilir. 4 Öğretmenin/öğrencinin EBA şifresi girilir. 5 Aktive et düğmesine basar. 6 Artık tabletin aktivasyon işlemi başlamıştır.

6 Tableti aktive etme işlemi
3 Tableti aktive etme işlemi Ekran görüntüsü Açıklamaları 1 2 1 Girilen bilgilerin doğrulanmasından sonra aktivasyonun başarılı birşekilde gerçekleştiğini gösteren ekran gelir.. 4 Tablet kayıt numarası. 2 Aktivasyonu yapan öğretmenin/öğrencinin adı ve soyadı. 3 3 Aktivasyon işlemini tamamlama ve tableti kullanmaya başlamak için Başlat düğmesine basılır. 4 Artık tablet kullanıma açılmıştır.

7 1 2 3 4

8 5 6 7 8

9 Öğrenci için Sorulara Yanıtlar
1 Öğrenci için Sorulara Yanıtlar Ekran görüntüsü Açıklamaları 1 adresine girer. 2 Açılan sayfadan TABLET BİLGİSAYAR Sık sorulan Sorular düğmesine tıklar. 9

10 Tablet bilgisayarlarınızı
İyi günlerde kullanmanız dileğiyle....


"1-Aktivasyon yapılabilmesi için, kablosuz ağ olmalıdır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları