Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

eğİtİm öğretim yIlI yaz dönemİ meslekİ eğİtİm çalIşmasI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "eğİtİm öğretim yIlI yaz dönemİ meslekİ eğİtİm çalIşmasI"— Sunum transkripti:

1 2013-2014 eğİtİm öğretim yIlI yaz dönemİ meslekİ eğİtİm çalIşmasI

2 Öğretmenler arasI İLETİŞİMİN OLUMLU OLUMSUZ yönlerİ

3 ÖĞRETMENLER ARASI İLETİŞİMİN OLUMLU YÖNLERİ
İnsan sosyal bir varlık olup doğası gereği diğer insanlarla etkileşim içerisine girerek sosyalleşir. Öğretmenin de sosyalleşmesi gerekli durumlardan biridir.

4 Okulda başta zümre öğretmenleri arasında iletişim son derece önemlidir
Okulda başta zümre öğretmenleri arasında iletişim son derece önemlidir. Zaten bu doğrultuda zümre öğretmenleri eğitim öğretim dönemi içerisinde birinci ve ikinci dönem olmak üzere en az iki defa zümre öğretmenler kurulu toplantısı yapmaktadır. Bu toplantılarda eğitim sürecinin işleyişi, konularda paralel gidilmesi, eğitim tecrübelerinin paylaşılması, her dönem en az bir sınav ortak yapıldığı için sınav paylaşımının yapılması önemlidir.

5 Bir öğretmenin üç özelliğe sahip olması gereklidir: Öğretmenlik alan bilgisi, öğretmenlik meslek bilgisi, genel kültür. Bu üç önemli kriterde de aynı kurum içerisinde görev yapan öğretmenler arasında fikir alışverişinde bulunulması önemlidir.

6 Öğretmenler arasındaki iletişim sağlıklı olması, kurum içerisinde diyalog ortamının iyi olması başarıya da olumlu yansıyacaktır.

7 Öğretmenlerimizin yakınlarının hastalık, vefat, nişan, düğün vb
Öğretmenlerimizin yakınlarının hastalık, vefat, nişan, düğün vb. olaylarda ziyaret edilmesi acısının ve sevincinin paylaşılması noktasında verimli olacaktır.

8 OGYE (okul gelişim yönetim ekibi) çalışmalarında öğretmenlerin verimli şekilde katılması kurum başarısı açısından da önemlidir. Bu da ancak öğretmenler arasındaki etkili iletişim ile mümkündür.

9 Her sene başında ve ikinci dönem başında yapılan toplantılar öğretmenler arasındaki iletişim etkin olursa daha üst düzeyde geçmektedir. Kendisini moral motivasyon açısından iyi hisseden güne öğretmen arkadaşından “merhaba” kelimesi ile başlayan “iyi akşamlar” cümlesi ile mesaisini iyi bitiren bir öğretmen sağlıklı iletişim sağlanan bir ortamda kendini daha iyi ifade edecektir.

10 ÖĞRETMENLER ARASI İLETİŞİMİN OLUMSUZ YÖNLERİ
Öğretmenler arasındaki iletişim olumsuz yönünün olacağı düşünülmemektedir.

11 BENİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
SONGÜL KARTAL


"eğİtİm öğretim yIlI yaz dönemİ meslekİ eğİtİm çalIşmasI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları