Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YEŞİLBAĞ ADNAN ÖTÜGEN ORTAOKULU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YEŞİLBAĞ ADNAN ÖTÜGEN ORTAOKULU"— Sunum transkripti:

1 YEŞİLBAĞ ADNAN ÖTÜGEN ORTAOKULU
DEĞERLİ VELİMİZ TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ.

2 BAĞCILAR’IN EN İYİ ORTAOKULU
1

3 TOPLANTI İÇERİĞİMİZ Açılış Okul Müdürümüzün Konuşması
Sınıf Rehber Öğretmeninin sınıfla ilgili bilgilendirmeleri Müdür Yardımcısının Konuşması Okul Psikolojik Danışmanı tarafından Teog ve İnternet kullanımı ile bilgi verilmesi. Veli görüşlerinin ve proje önerilerinin alınması Okul Müdürümüzün sorulara cevapları Kapanış

4 OKUL İLETİŞİMİ RESMİ SİTE: www.yesilbag.meb.k12.tr
Facebook Resmi Grubumuz: Yeşilbağ Adnan Ötügen Ortaokulu Okul Telefonumuz:

5 BİZİ FARKLI KILAN NEDİR?
KURUM KÜLTÜRÜMÜZ KÖKLERİMİZE OLAN BAĞLILIĞIMIZ “BİZ YEŞİLBAĞLIYIZ” ANLAYIŞI BAŞARI ODAKLI OLUŞUMUZ ÖĞRENCİLERİN KARAKTER VE AHLAK GELİŞİMİNİ ÖNEMSEMEMİZ SANAT VE SPORA OLAN DESTEĞİMİZ.

6 UYUYAN DEV : YEŞİLBAĞ YEŞİLBAĞ AİLESİ olarak Bağcılar’da en başarılı ortaokul olabiliriz; fakat bir zamanlar bu okul İstanbul’un en başarılı okullarından biriydi. Bu yüzden kurum olarak yeni hedefimiz eski parlak günlerimize dönmek yolunda veli-öğrenci- okul idaresi- öğretmenler ve hatta okul görevlileri olarak kenetlenmektir. Amacımız: işbirliği ile çocuklarımızı en iyi liselere göndermek.

7 EĞİTİMDE BAŞARININ İLK ŞARTI
VELİ KATILIMI Siz veliler olarak, okuldaki eğitim öğretim süreçlerine aktif olarak katılırsanız, okulu maddi ve manevi yönden sahiplenirsiniz başarıya ulaşmamız yolunda en büyük katkıyı sağlayacaksınız. Unutmayın: okulda başarı sırasında üstlerde olan öğrencilerin velileri bu tavsiyemize uyan velilerdir.

8 OKUL MÜDÜRÜMÜZ HASAN HÜSEYİN YILDIRIM’IN KONUŞMASI

9 SINIF REHBER ÖĞRETMENİMİZİN KONUŞMASI
Bu kısımda Sınıf Başarı Durumu raporu Takdir Teşekkür son durumu Okulda tüm sınıflar içinde başarı durumu Sınıftan okulda ilk15e giren öğrenci isimleri paylaşılacaktır.

10 OKUL PSİKOLOJİK DANIŞMANIMIZIN KONUŞMASI
1-TEOG İLE İLGİLİ KISACA BİLGİLENDİRME 2- SOSYAL AĞLARIN KULLANIMIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME

11 2015 TEOGs Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı

12 ORTAK SINAVLAR UYGULAMA TAKVİMİ
I. Dönem Kasım 2014 Mazeret Sınavı ….. Aralık2014 Sonuç Ocak2015 II. Dönem …….. Nisan 2015 Mazeret Sınavı …….. Mayıs 2015 Sonuç Haziran 2015

13 ORTAK SINAVLAR 2. GÜN OTURUMU
DERS ADI BAŞLAMA SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ Türkçe 09.00 20 40 DAKİKA Matematik 10.10 Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi 11.20 ORTAK SINAVLAR 2. GÜN OTURUMU DERS ADI BAŞLAMA SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ Fen ve Teknoloji 09.00 20 40 DAKİKA T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük 10.10 Yabancı Dil 11.20 40  DAKİKA

14 TEOGS UYGULAMA Ortak sınavlar her dönem iki okul gününe yayılarak yapılacak, o günlerde sınav yapılacak okullarda ders işlenmeyecek, Dönemsel olarak yapılan sınavlardan, iki yazılısı olan derslerden birincisi, üç yazılısı olan derslerden ikincisi olmak üzere, her dönem ortak sınavlar yapılacaktır. Sorular çoktan seçmeli (4 seçenekli) olacak, Yanlış doğruyu götürmeyecektir.

15 TEOGS UYGULAMA Öğrenciler ortak sınavlara olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında girecek, Geçerli bir mazereti sebebiyle ortak sınava giremeyen öğrenciler için önceden belirlenen bir hafta sonunda mazeret sınavı yapılacaktır. Mazeret sınavı, belirlenen sınav merkezlerinde yapılacaktır.

16 TEOGS UYGULAMA Sınava katılmak için başvuru yapılmayacak, ücret yatırılmayacak. Ayrı bir PYBS sınavı olmayacak. Sınav yapılan okullarda sınav günleri ders yapılmayacak. Standart saat dışında sözlük, hesap makinesi, cep telefonu... vb yanlarında olmayacak. Sınıf yoklama listesi sırasına göre oturulacak.

17 TEOGS UYGULAMA Yanlarında kurşun kalem, silgi, kalemtıraş bulunduracaklar. Kurşun kalemle cevap kağıdında kodlama yapacaklar. Sadece cevap kağıdındaki imza bölümünü ve yoklama listesindeki imzalarını tükenmez kalemle atacaklardır. Öğrenci adına düzenlenmiş cevap kağıdı olacak.

18 TEOGS UYGULAMA A ve B kitapçık türü olacak.
Cevap kağıdına kitapçık türünü kodlayacaklar. Her ders için ayrı oturum, 20 soru 40 dk. Geç gelen 15 dk’ya kadar sınava girecek. 20 dk dolmadan sınavdan çıkılmayacak. Oturumlar arası 30 dk boşluk. Son 5 dk kala salondan çıkılmayacak. Sınav bitiminde cevap kağıtları teslim edilecek. 3 oturum bittikten sonra kitapçıkları okuldan alınabilecek.

19 TEOGS DEĞERLENDİRME 300 700 6,7,8. sınıf başarı puanları tam puan Merkezi sistem sınavları tam puan 2 Yerleştirme Tam Puanı 500 Yerleştirme puanı 500 tam puan üzerinden yapılacak. Yılsonu başarı puanı 100 tam puan üzerinden yapılacaktır 6,7,8. sınıf başarı puanları tam puan 300 Merkezi sistem sınavları tam puan 700 İkisinin aritmetik ortalaması yerleştirme puanı.

20 TEOGS DEĞERLENDİRME Ders Nu Ders Adı Ağırlık Katsayıları 1 Türkçe 4 2
Matematik 3 Fen ve Teknoloji Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi 5 T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük 6 Yabancı Dil Tek puan türü hesaplanacak. Her test kendi içinde eşit ağırlığa sahip olacak. Ancak testler arasında katsayı farkı olacak. Tüm hesaplamalar virgülden sonra 4 basamak olarak hesaplanacak.

21 TEOGS DEĞERLENDİRME Sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.
E-okul veli bilgilendirme sisteminden sonuçlar görülebilecek. Sonuçlara itiraz 5 takvim günü içerisinde, YEĞİTEK’ e yazılı olarak yapılacak. Her bir ders için 20 TL yatırılıp, banka dekontu ile beraber itiraz dilekçesi.

22 TEOGS TERCİH Tercihler, okul tercih kodlarına göre yapılacak tercihleri içeren A grubu ve okul türlerine göre yapılacak tercihleri içeren B grubu olmak üzere iki grupta alınacaktır. B grubu tercihlerinde en az 4 okul türü, alternatif 3 ilçe seçilecektir. A GRUBU YERLEŞTİRME PUANIYLA EN FAZLA 15 OKUL TERCİHİ YAPILACAK B GRUBU 1-Anadolu Liseleri 2-Anadolu Mesleki ve Teknik Liseleri 3-Çok programlı liseleri 4-Fen Liseleri 5-Sosyal Bilimler Liseleri 6-İmam Hatip Liseleri Okul tercih kodlarına göre yapılmış A grubu tercih listesinde yer alan tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler; ikamet adresi, Yerleştirme puanı, tercih önceliği, okul kontenjanı ve okulun A grubu yerleştirme taban puanı dikkate alınarak B grubundan tercih edeceği okul türlerine göre sistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecektir.

23 TEOGS YERLEŞTİRME/KAYIT
Yerleşmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup kesin kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Yerleştirme işlemi bir defa yapılacak olup yedek yerleştirme yapılmayacaktır.

24 TEOGS NAKİL 9’uncu sınıfa kesin kaydı yapılmış olan öğrencilerin, açık kontenjan bulunan başka bir okula yerleştirmeye yönelik nakil talebinde bulunmaları hâlinde yerleştirme sonrası okullarda oluşan taban puana bakılmaksızın, başvuranlar arasında puan üstünlüğü esas alınarak sistem üzerinden otomatik olarak yerleştirme işlemleri gerçekleştirilecektir.

25 İNTERNETİ DİKKATLİ KULLANALIM
DEĞERLİ VELİLERİMİZ DİKKAT FACEBOOK, TWITTER, ASK.FM, INSTAGRAM, TUMBLR GİBİ SOSYAL İLETİŞİM AĞLARINDA ÇOCUKLARIMIZI BEKLEYEN ÇOK BÜYÜK TEHLİKELER VARDIR. ÇOCUKLARINIZIN HESAPLARININ TAKİBİNİ SAĞLAYINIZ.

26 2 ÇOCUKLARINIZIN PAYLAŞTIĞI FOTOĞRAFLARA DİKKAT EDİNİZ. AŞIRI AÇIK KIYAFETLERLE (MAYO GİBİ) ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARI KESİNLİKLE PAYLAŞMAYINIZ. KÖTÜ NİYETLİ VE YAŞÇA BÜYÜK İNSANLARIN BU HESAPLARI TAKİP EDEREK ÇOCUKLARI KANDIRDIKLARI VE KÖTÜ EMELLERİNE ALET ETTİKLERİ EMNİYET KAYNAKLARINCA BELİRTİLMEKTEDİR. ÇOCUKLARINIZ SADECE GERÇEKTEN TANIDIKLARI KİŞİLERİ ARKADAŞ LİSTESİNE EKLESİN. TANIMADIKLARI KİŞİLERİ KESİNLİKLE EKLEMESİNLER.

27 2 FACEBOOKTA SANATÇILARA AİT FAN SAYFALARINA KESİNLİKLE ÜYE OLMASINLAR. UYUŞTURUCU MADDE SATICILARI DA BU AĞLARI KULLANMAKTADIR. BU YÜZDEN ÇOCUKLARINIZIN MESAJLARINI KONTROL EDİNİZ. GEREKİRSE ELEKTORNİK TAKİP PROGRAMI KULLANABİLİRSİNİZ. ÖNEMLİ NOT: ÇOCUKLARINIZIN BAŞINA GELECEK OLUMSUZ BİR DURUMDA 1. DERECE SORUMLU OLARAK YARGILANMA RİSKİNİZ BULUNMAKTADIR.

28 GÖRÜŞLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
VELİLERİMİZİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİN ALINMASI

29 SORULARINIZA CEVAPLARIMIZ
GELECEK PLANLARIMIZ PROJE DÜŞÜNCELERİMİZ DERGİ ÇALIŞMAMIZ TİYATRO ÇALIŞMALARIMIZ SPORTİF FAALİYETLERİMİZ OKUL AİLE BİRLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZ VELİLERİN OKULA KATKISI MADDİ DURUMLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME

30 DEĞERLİ YEŞİLBAĞLI VELİMİZ
Sizlerle çıktığımız bu başarı yolunda her zaman yanımızda olmanızı istiyor, toplantımıza bu kadar işiniz gücünüz arasında katıldığınız için teşekkür ediyoruz. Yeşilbağ Adnan Ötügen Ortaokulu Müdürlüğü


"YEŞİLBAĞ ADNAN ÖTÜGEN ORTAOKULU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları