Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PROJE GELİŞTİRME VE YÖNTEMİ II

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PROJE GELİŞTİRME VE YÖNTEMİ II"— Sunum transkripti:

1 PROJE GELİŞTİRME VE YÖNTEMİ II
1. SUNU:PROJE TANITIMI

2 GRUP ÜYELERİ: 290741-Canan SULAR 260611-Mehmet Erdem KAYA
Ömer Can AK Seval ÇETİN Süleyman DİRİK

3 BİLGİ İŞLEM PERSONELİ İÇİN MOBİL – WEB E-ARIZA FORMU PROJESİ

4 PROJENİN AMACI Bu proje ile arızaların kısa sürede bilgi işlem personeline iletilmesi, Arızaların kayıt altında tutulması, Aynı arızanın bir kişide birden fazla tekrarlaması durumunda arızanın nedeni (kullanıcı kaynaklı, teknolojik ekipman kaynaklı, bilgi işlem personeli eksik iş yapması vb. gibi) , Yöneticiler için arıza raporunun oluşturulması, Bilgi işlem sistemlerinden en verimli şekilde yararlanılması, Bilgi işlem sistemlerinin güvenli bir şekilde çalışmasının temin edilmesi, İletişim ağının amacına uygun olarak kullanılması, Büyük işletmeler için; kullanıcıların cep telefonlarından veya bilgisayarlardan anlık olarak arıza kaydı açmaları amaçlanmaktadır.

5 PROJENİN YÖNTEMİ Mobil-Web arıza projesi iki aşamadan oluşmaktadır.
Projenin ilk aşaması web tabanında, İkinci aşaması ise android telefonlarda aplikasyon olarak tasarlanacaktır.

6 PROJE EKİBİMİZ 5 kişilik bir Proje Ekibimiz bulunmaktadır.Ekip de görev alan çalışma grubumuz Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden oluşmaktadır.

7 PROJE EKİBİ VE İŞ BÖLÜMÜ
Gerekli ihtiyaç analizinin yapılması Programımızın, web sayfamızın tasarımının oluşturulması (Örnek çizimler, tasarımların gerçekleştirilmesi ), Web servisi kurulması, Php dilinde web sayfası oluşturulması, Mysql veritabanı oluşturulması

8 PROJE EKİBİ VE İŞ BÖLÜMÜ
Web sayfasını veritabanı ve web servisiyle entegre ederek uyumlu çalışmasının sağlanması ve gerekli denemelerin yapılması, Oluşturulan web sayfası bilgi işlem personelleri için androide port edilmesi ve bunun sonucunda doldurulacak olan formların bilgi işlem personeline iletilmesinin sağlanması, Gerekli işlemler sonucu link üzerinden form doldurularak veritabanına ulaşıyor mu deneme yapılması,

9 PROJE EKİBİ VE İŞ BÖLÜMÜ
Kullanıma hazır olan programımız paylaşım platformuna konulabilir. Canan SULAR Mehmet Erdem KAYA Ömer Can AK Seval ÇETİN Süleyman DİRİK Projemizin tüm aşamalarında tüm grup üyeleri aktif olarak görev alacaktır.

10 Dinlediğiniz için TEŞEKKÜRLER…
SON Dinlediğiniz için TEŞEKKÜRLER…


"PROJE GELİŞTİRME VE YÖNTEMİ II" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları