Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bitkiler Alemi (Plantea) Alt Alem Trachebionta ÜstŞube Spermatophyta Şube Magnoliophyta Sınıf Liliopsida Alt sınıf Arecidae Takım Arales Familya Araceae.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bitkiler Alemi (Plantea) Alt Alem Trachebionta ÜstŞube Spermatophyta Şube Magnoliophyta Sınıf Liliopsida Alt sınıf Arecidae Takım Arales Familya Araceae."— Sunum transkripti:

1

2 Bitkiler Alemi (Plantea) Alt Alem Trachebionta ÜstŞube Spermatophyta Şube Magnoliophyta Sınıf Liliopsida Alt sınıf Arecidae Takım Arales Familya Araceae Botanik Adı Caladium bicolor Türkçe Adı Kaladyum

3

4

5

6 Yazın gelişme döneminde 21-24 °C sıcaklığa gereksinim gösterir. Yumrular kışın dinlenme döneminde saksı içerisinde 13 °C ‘de muhafaza edilmelidir.

7 Işık isteği azdır.Yarı gölgeyi severler.

8 Fazla neme (%80-85) ihtiyacı vardır. Bir kısım bahçe toprağı, bir kısım kum, yarım veya bir kısım spagnum yosunu. TOPRAK

9

10

11 Ekim’den Şubat’a kadar olan dinlenme döneminde hiç su verilmeyerek yumrular kuru olarak muhafaza edilir. Şubat ayından itibaren tekrar sulanmaya başlanır.

12 Caladium’lar yüksek hava ve toprak nemine gereksinimi olan bitkilerdir.Nemi düşük yerlerde yaprak uç ve kenarlarında kahverengi lekeler oluşur ve yapraklar içe doğru bükülür.

13 Bu nedenle bitkilere yazın bol kireçsiz su mümkünse yağmur suyu verilmeli, kuru ve sıcak havalarda yapraklara sık sık su püskürtülmelidir.

14 Nisan-Temmuz ayları arasında haftada bir kez gübre verilir.

15 Üretimi ayırma ve bölme yöntemi ile yapılır. Yavru yumrular, Mart ayı içerisinde ayrılarak küçük saksılara alınırlar. Bölme yönteminde ise, ana yumru, keskin bıçakla her parça 1-2 göz içerecek şekilde bölünerek, saksılara seyreltilir.Bu uygulama en iyi şekilde Mart ayında yapılır.

16

17 Dekoratif, kalp biçimli veya mızrak gibi güzel yapraklara sahiptir. Yaprakları 15-60 cm. olur. Renk kombinasyonu sonsuzdur. Kırmızı, pembe, gümüş, beyaz ve yeşil renklere sahiptir. Bitki yüksekliği 45 cm. yi bulur. Evlerde, seralarda, salonlarda derin tabak ve saksılarda yetiştirilebilir. Yapraklarının şekilleri çok değişiktir. Uzun, kalkanvari, oval, ucu sivri yahut yürek şeklinde olan çeşitleri mevcuttur. Yaprak saplarında süt bulunur. Yumrulu köklü bitkilerdir.

18

19

20

21

22

23

24

25

26


"Bitkiler Alemi (Plantea) Alt Alem Trachebionta ÜstŞube Spermatophyta Şube Magnoliophyta Sınıf Liliopsida Alt sınıf Arecidae Takım Arales Familya Araceae." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları