Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÖDÜLLÜ ZEKA SORULARI 3 adet sorunun çözümünü yapan öğrenciler Cuma günü 3.teneffüste (saat 11: 30 da) md. yard. odasında hazır bulunmalıdır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÖDÜLLÜ ZEKA SORULARI 3 adet sorunun çözümünü yapan öğrenciler Cuma günü 3.teneffüste (saat 11: 30 da) md. yard. odasında hazır bulunmalıdır."— Sunum transkripti:

1 ÖDÜLLÜ ZEKA SORULARI 3 adet sorunun çözümünü yapan öğrenciler Cuma günü 3.teneffüste (saat 11: 30 da) md. yard. odasında hazır bulunmalıdır.

2 1.ÜÇ AĞAÇ Üç ağacın boyları (metre cinsinden) hem toplayınca hem çarpınca 5,70 çıkıyor. Ağacın boylarını bulunuz. Not:Üç ağacında boyu cm cinsinden tamsayıdır.

3 2. ÇOK BÖLÜNEN SAYI 0’dan 9’a kadar olan bütün rakamların yalnız birer kez kullanıldığı 10 rakamlı bir sayı, 1’den 10’ a kadar bütün sayılara tam olarak bölünüyor. Bu koşulu sağlayan en küçük sayıyı bulunuz.

4 3.KARDEŞLER Bir kızın erkek kardeşleri ve kız kardeşlerinin sayısı birbirlerine eşittir. Fakat her erkeğin kız kardeşlerinin sayısı, diğer erkek kardeşlerinin sayısının iki katıdır. Bu ailede kaç kız, kaç erkek kardeş var?

5 SORULARA OKULUMUZ WEB SİTESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

6 www.gebzemehmetakifersoyoo.meb.k12.tr


"ÖDÜLLÜ ZEKA SORULARI 3 adet sorunun çözümünü yapan öğrenciler Cuma günü 3.teneffüste (saat 11: 30 da) md. yard. odasında hazır bulunmalıdır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları