Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bilişim İ letişim Araçları Forum E posta Sohbet(Anında Mesajlaşma Yazılımları) Video konferans.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bilişim İ letişim Araçları Forum E posta Sohbet(Anında Mesajlaşma Yazılımları) Video konferans."— Sunum transkripti:

1 Bilişim İ letişim Araçları Forum E posta Sohbet(Anında Mesajlaşma Yazılımları) Video konferans

2 FORUM İ nternet forumu ya da mesaj panosu, elektronik ortamda yaratılmış bir tartışma platformu ve paylaşım sistemidir.

3 V İ DEO KONFERANS Video konferans, farklı noktalardaki insanların bir araya gelmek yerine, interneti kullanarak kendi ofisinden di ğ er ofisteki insanlarla gerçek zamanlı olarak toplantı, e ğ itim, konferans yapabilmesi olarak tanımlanabilir.

4 E-Posta Hesapları ve Anında Mesajlaşma Yazılımları Ahmet SOYARSLAN biltek.info

5 E-Posta Nedir? E-posta; günlük yaşamdaki mektubun elektronik ortamdaki karşılı ğ ıdır. Daha çok İ ngilizce karşılı ğ ı olan “e-mail” olarak karşımıza çıkar.

6 E-Posta Adresi Nedir? Mektup adresimizin elektronik ortamdaki karşılı ğ ıdır. E-posta kullanıcı adı Hizmet veren kuruluş Ülke

7 Nasıl E-Posta Adresi Alırım? E-posta adresi almak için yapmanız gereken tek şey hizmeti veren kurum veya kuruluşun sitesine girip başvuru formuna gerekli bilgileri girmek…

8 E-Posta Servisleri Windows Live Mail (Hotmail) Gmail Yahoo Mynet

9 E-Posta Hangi Amaçla Kullanılır? Bir kişiye veya gruba bilgi,haber veya istek göndermek; Resim, müzik, kısa video, belge veya farklı türde bir dosya göndermek Çeşitli kaynaklardan haber, reklam almak.(Örne ğ in;alışveriş sitelerinden ürün fırsatları hakkında bilgi alabiliriz)

10 Anında Mesajlaşma Yazılımı nedir? Anında mesajlaşma yazılımları; (IM) aynı anda çevrimiçi (online) olan kişiler arasında eş zamanlı iletişim sa ğ layan, ses,dosya ve görüntü aktarımına olanak veren yazılımlardır. Örne ğ in; skype Yahoo Messenger GTalk

11 Anında Mesajlaşma Yazılımları Skype Microsoft’un bir hizmetidir. Şu anda en çok kullanıcıya sahip anında mesajlaşma yazılımıdır. Yahoo ve Gmail gibi di ğ er e-posta hizmetlerinden de kayıtlara izin vermektedir.

12 Anında Mesajlaşma Yazılımları Yahoo Messenger Yahoo’nun bir hizmetidir.

13 Anında Mesajlaşma Yazılımları GoogleTalk (Gtalk) Google’ın mesajlaşma yazılımıdır. Çok küçük kurulum boyutlarına ve sade bir tasarıma sahiptir.

14 UYGULAMA E-posta servis sa ğ layacılarından herhangi bir mail adresi alınıp aşa ğ ıdaki adrese aşa ğ ıdaki dosya ve bilgiler gönderilecektir. Adres: bilogrtmn 4211 @gmail.combilogrtmn 4211 @gmail.com Konu: Adınız Soyadınız Eklenecek Dosya: E-Postanın Avantajları.docx İ çerik: “Ödevim ektedir.”


"Bilişim İ letişim Araçları Forum E posta Sohbet(Anında Mesajlaşma Yazılımları) Video konferans." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları