Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Atasözleri. Büyük adamların, büyük iş yapanların her zaman üzüntüleri, sıkıntıları da vardır. Açıklaması yapılan atasözü aşağıdakilerden hangisidir? 

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Atasözleri. Büyük adamların, büyük iş yapanların her zaman üzüntüleri, sıkıntıları da vardır. Açıklaması yapılan atasözü aşağıdakilerden hangisidir? "— Sunum transkripti:

1 Atasözleri

2 Büyük adamların, büyük iş yapanların her zaman üzüntüleri, sıkıntıları da vardır. Açıklaması yapılan atasözü aşağıdakilerden hangisidir?  A) İki emini bir yemin aralar A)  B) Görünen dağın uzağı olmaz B)  C) Dağ başından duman eksik olmaz C)  D) Derin su yavaş akar D)

3 İnsan elden kaçırdığı küçük bir fırsatı gözünde büyütür onun çok önemli olduğunu söyler durur. Açıklaması verilen atasözü hangisidir?  A) Kaçan balık büyük olur A)  B) Kaynayan kazan kapak tutmaz B)  C) Sel gider kum kalır C)  D) Tek kanatla kuş uçmaz D)

4 Doğru Cevap

5 Yanlış Cevap

6 Tebrikler Testi Bitirdiniz


"Atasözleri. Büyük adamların, büyük iş yapanların her zaman üzüntüleri, sıkıntıları da vardır. Açıklaması yapılan atasözü aşağıdakilerden hangisidir? " indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları