Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü"— Sunum transkripti:

1 Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

2 GELEN KUTUSU

3 DUYURULAR KLASÖRÜ (Shared)

4 Gelen Posta Düzenlenmiş ve İletiliyor

5 Giden Kutusu (Gönderilmiş Postalar)

6 Klasör Ekleme, Adlandırma ve Silme İşlemleri

7 Adres Defteri Düzenleme

8 Yeni Mesaj (Mail) Oluşturma ve Gönderme

9

10 Kişisel Bilgiler; İsim ve İmza girmeniz zorunlu değildir. Ancak girdiğiniz zaman göndermiş olduğunuz mesajlara ekleneceğinden, mesajı alan kişiler sizi daha kolay tanıyacaktır. İsim ve İmza girilmediğinde, karşı tarafa sadece kurum kodlu mail adresiniz görünür ve tanınmanız zor olur.

11 ÖZET 1 İlk kullanımda şifrenizi değiştiriniz ve muhafaza ediniz.
Şifrenizi unuttuğunuzda, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından resmi yazı ile Bakanlığımızdan istenecektir. Bu işlem uzun sürebilir. Klasör işlemlerinde user.shared klasörünü ekleyiniz. Size Duyurular klasörü olarak görünecektir ve resmi duyurular buraya atılacaktır. Duyurular klasörü sadece okuma yetkilidir. Buradaki mesajları silemezsiniz. Bu klasör Bakanlık tarafından düzenli olarak boşaltılacaktır.

12 ÖZET 2 Kotanız 10 MB boyutundadır. Duyurular klasörü hariç, tüm mesajlarınız 10 MB boyutunu geçemez. Bu sebeple size ait tüm klasörlerdeki mesajları zaman zaman silip, gelecek mesajlar için boş yer bulundurmalısınız. Sileceğiniz klasörler Gelen kutusu, Çöp Kutusu, Giden Kutusu, Taslaklar ve oluşturduğunuz özel klasörlerdir. Tüm adreslere mesaj gönderebilir ve alabilirsiniz. Şu anda bir kısıtlama yoktur. (Örneğin; hotmail.com, gmail.com gibi) POP3 desteği şu anda yoktur. Bu sebeple mail hesabınızı Web Tabanlı olarak kullanacaksınız.

13 ÖZET 3 POP3 desteği olmadığından ve kotanız 10 MB ile sınırlı olduğundan bu hesabınızdaki mesajları sürekli olarak silmek zorundasınız. Aksi durumda size gönderilen mesajları alamayacaksınız. Buna rağmen mesajlarınız yedeklemek isterseniz, mesajlarınızı silmeden önce 2 GB gibi yüksek kapasiteli mail adresinize göndermeniz önerilir.


"Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları