Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

CCS C İLE PIC PROGRAMLAMA

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "CCS C İLE PIC PROGRAMLAMA"— Sunum transkripti:

1 CCS C İLE PIC PROGRAMLAMA

2 CCS C DERLEYİCİSİ CCS firması Microchip firması tarafından PIC denetleyicileri için C dilinde programlanmasını sağlayan tümleşik yazılımlar geliştiren bir firmadır.

3 MENÜLER

4 EN ÇOK KULLANILAN MENÜLER
FILE MENUSU NEW: yeni bir dosya açar OPEN: önceden kaydedilmiş bir dosyayı açar CLOSE: üzerinde çalışılan dosyayı kapatır. CLOSE ALL: tüm açık dosyaları kapatır. SAVE: çalışmayı kaydeder. SAVE ALL: tüm açık dosyaları diske kaydeder. PRINT: çalışma yapılan dosyayı yazdırır. RECENT FILES: kullanıcı tarafından en son kullanılan dosyaları listeler EXIT: programdan çıkar.

5

6 EN ÇOK KULLANILAN MENÜLER
PROJECT MENUSU ŞERİDİ PROJECT:önceden kaydedilmiş bir proje dosyasını açar. CREATE: manuel olarak proje dosyası oluşturmamızı sağlar.(otomatik olarak ise PIC wizard oluşturur) OPEN ALL FILES: proje dosyasına ait tüm dosyaları açar. CLOSE PROJECT: geçerli proje dosyasını tüm dosyaları ile birlikte kapatır.

7

8 EN ÇOK KULLANILAN MENÜLER
COMPILE MENUSU ŞERİDİ COMPILE:üzerinde çalışılan projenin derlenmesini sağlayan komuttur.bu işlem sonunda C dili ile yazılan program makine diline çevrilir. Bu işlemle PIC’e yüklenecek olan .HEX uzantılı dosya elde edilir. BUILD: proje içindeki bir veya birden fazla dosyayı derler. DEBUG: .hex giriş ve .asm çıkış dosyalarının hata ayıklanmasının yapılmasını sağlar.

9

10 CCS C İLE PROGRAM DERLEMEK

11 EL İLE MANUEL PROJE DOSYASI OLUŞTURMA VE DERLEMEK
El ile (manuel) bir proje dosyası oluşturmak için ilk başta bir kaynak dosya (Source File) oluşturmalıdır. Bunun için FILE menüsünden NEW komutu seçilir ve oradan da SOURCE FILE komutu tıklanır. Gelen menüde dosyanın kaydedileceği yer ve ismi belirtilir. Daha sonra PROJECT menüsü tıklanır ve gelen sekmelerden CREATE komutu seçilir . Adını belirlediğiniz projenizi kaydettiğiniz yerde buluruz projeyi tıklarız ve ardından gelen pencerede kullanacağınız PIC türü seçilerek APPLY butonuna tıklarız.


"CCS C İLE PIC PROGRAMLAMA" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları