Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Lync Windows Mağazası uygulaması için © 2013 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır. Lync giriş ekranı Lync giriş ekranında soldaki grupta toplantı,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Lync Windows Mağazası uygulaması için © 2013 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır. Lync giriş ekranı Lync giriş ekranında soldaki grupta toplantı,"— Sunum transkripti:

1 Lync Windows Mağazası uygulaması için © 2013 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır. Lync giriş ekranı Lync giriş ekranında soldaki grupta toplantı, kişi, konuşma ve sesli mesajlarınıza kolayca erişmenize yardımcı olan kutucuklar vardır. Bir özelliği kullanmak için kutucuğunu seçin. Giriş ekranında aynı zamanda kişileri bulan ve durum bilgilerinizle birlikte Lync kişilerinizi Sık Kullanılanlar'da ve diğer gruplarınızda düzenlenmiş olarak görüntüleyen bir arama düğmesi vardır. Harici telefon numarasını çevirme Sadece hesabınız standart telefon numaralarından gelen ve bu numaralara giden aramaları destekleyecek şekilde yapılandırılmışsa kullanılabilir ve Office 365 kullanıcıları kullanamaz. 1.Giriş ekranında, parmağınızı ekranın en altından çekin ve Sayısal tuş takımı'na dokunun. 2.Tuş takımını kullanarak istediğiniz telefon numarasını girin ve sonra Ara'ya dokunun. Lync Windows Mağazası uygulaması Uygulama komutlarına erişme Bir kutucuğa dokunduktan sonra görüntülenen özellik penceresinin üst veya alt tarafından parmağınızı içeri doğru çekin. Alttaki komutlar, özelliğin kullanılabilen seçenekleridir. Üstteki çubuk Lync simgesi ile birlikte en son ve geçerli konuşmaların kutucuklarını barındırır. Doğrudan giriş ekranına gitmek için Lync simgesini kullanın. Lync sesli mesajınızı kontrol etme Yalnızca sizin için etkinleştirilmişse kullanılabilir ve Office 365 kullanıcıları kullanamaz. Sesli mesaj kutucuğu henüz dinlemediğiniz sesli mesajların sayısını görüntüler. Kutucuğa dokunun ve sonra dinlemek istediğiniz özel sesli mesaja dokunun. Konuşma geçmişini görüntüleme Bir kişi size anlık ileti gönderdiğinde veya sizi aradığında bilgisayarınızdan uzaktaysanız grup üzerindeki Geçmiş kutucuğu cevapsız mesaj ve aramalarınızın sayısını görüntüler. Cevapsız konuşmaları görüntülemek için kutucuğa dokunun. Lync penceresini tutturma Parmağınızı ekranın en üstünden içe doğru çekin ve sağa veya sola doğru kavis yapın. Daha küçük boyutlu bir Lync penceresi seçtiğiniz kenara yaslanarak ekranın geri kalanını başka bir uygulamanın kullanımına açar. Bu özellik, başka bir şey üzerinde çalışırken toplantı ve konuşmalarınızı takip etmenize ve kişilerle iletişim kurmanıza olanak sağlar. Durum mesajını düzenlemek için resminize dokunun ve bittiğinde Enter tuşuna basın. Uygulama komutlarına erişme Yan yana pencere Her mesaj kutucuğu bir yürütme düğmesi, hız düğmesi, ileti uzunluğu bilgisi, mesajın ne zaman ve kimin tarafından bırakıldığı bilgisini içerir.

2 Anlık ileti konuşmanızı geliştirme Tek bir kişiyle anlık ileti konuşması başlatırsanız, gerektiğinde başka kişiler ekleyebilirsiniz. 1.Konuşma penceresinde Katılımcılar'a ve sonra Daha fazla kişi davet et'e dokunun. 2.Davet etmek istediğiniz kişinin adını yazın. 3.Arama sonuçlarında, kişinin resmine dokunun ve sonra kişiyi anlık ileti konuşmasına eklemek için artı işaretine dokunun. Lync toplantılarına katılma Giriş ekrandaki ilk kare sonraki Lync Toplantınızı listeler. Toplantıya girmek için Lync Toplantısına Katıl'a dokunun. Bu istediğiniz toplantı değilse veya aramayı siz yapıyorsanız o zaman Toplantılar kutucuğuna dokunun ve Toplantılar ekranından katılın. Kişi ekleme Lync Windows Mağazası uygulamasından kişiler ekleyin ve onları varsayılan gruplardan birine veya yeni gruplara koyun. Değişiklikleriniz, tüm cihazlarınızdaki Lync Kişileri listenizle otomatik olarak eşitlenecektir. Anlık ileti ve Lync kişisi arama 1.Giriş ekranında Ara düğmesine dokunun. 2.Arama metin kutusuna dokunun ve kişinin adını yazın. 3.Arama sonuçlarında kişinin resmine dokunun ve Anlık İleti simgesine dokunun. 4.İleti kutusuna dokunun, bir ileti yazın ve Enter tuşuna basın. Lync kişilerini arama Kişinin resmine ve sonra telefon simgesine dokunun. Seçtiğiniz arama türüne ( Lync'e veya varsa bir telefon numarasına) dokunun. (Tüm hesaplar, standart telefon aramalarını destekleyecek şekilde yapılandırılmamıştır.) 1.Giriş ekranında arama düğmesine dokunun. 2.Arama metin kutusuna dokunun ve kişinin adını yazın. 3.Arama sonuçlarında kişinin resmine ve sonra üzerinde üç nokta olan düğmeye dokunun. 4.Sık Kullanılanlara Ekle veya Gruba Ekle'yi seçin. Toplantı sesine Lync’ten veya telefonunuzdan katılın. Lync'te yardım bulma Lync'te herhangi bir ekrandan ekranın sağ kenarından içeri doğru çekin, Ayarlar'a ve sonra Yardım'a dokunun. 4.Konuşmaya ses veya görüntü eklemek için Ara veya Görüntü > Görüntümü başlat'a dokunun. İpucu Zamanlanmış bir toplantı için 15 dakikanız kalmışsa toplantıyı hazırlıksız başlatabilmeniz için Katıl kutucuğu Şimdi Toplantı Yap'a dönüşür.


"Lync Windows Mağazası uygulaması için © 2013 Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır. Lync giriş ekranı Lync giriş ekranında soldaki grupta toplantı," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları