Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HASTANE TEMİZLİĞİ HASTANE TEMİZLİĞİNDE ÇALIŞAN KİŞİNİN BİLMESİ VE UYMASI GEREKEN KURALLAR.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HASTANE TEMİZLİĞİ HASTANE TEMİZLİĞİNDE ÇALIŞAN KİŞİNİN BİLMESİ VE UYMASI GEREKEN KURALLAR."— Sunum transkripti:

1 HASTANE TEMİZLİĞİ HASTANE TEMİZLİĞİNDE ÇALIŞAN KİŞİNİN BİLMESİ VE UYMASI GEREKEN KURALLAR

2  TEMİZLİK YAPAN KİŞİNİN KENDİ SAĞLIĞINI KORUMASI İÇİN GEREKLİ TÜM ÖNLEMLERİ ALMASI.  RİSK ALANLARINI BİLMESİ VE BELİRLEMESİ.  KULLANACAĞI ARAÇ VE GEREÇ ALETLERİN ÖZELLİKLERİNİ BİLMESİ VE TANIMASI, SAHİP ÇIKMASI VE HER AN HAZIR BULUNDURMALI.

3  KİMYASAL TEMİZLEYİCİLERİ VE TEMİZLİK MADDELERİNİ TANIMALI VE NERELERDE NEYİ NE KADAR ÖLÇÜDE KULLANMASINI BİLMELİ.  YAPTIĞI İŞİN ÖNEMİNİ KAVRAYABİLMELİ SABIRLI, DENEYİMLİ, MANTIKLI, ÖLÇÜLÜ, VERİLEN GÖREVİ VE SORUMLULUĞUNU BİLMELİ.

4  TEMİZLİK, TEMİZ ALANDAN KİRLİ ALANA DOĞRU YAPILMALI.  KURU SÜPÜRME VE SİLKELEME YAPILMAMALI.  TEMİZLİK MALZEMELERİ HER BÖLÜM VE ALAN İÇİN AYRI AYRI OLMALI.  TÜY BIRAKMAYAN TEMİZLİK BEZİ TERCİH EDİLMELİ, TEMİZLİK BEZ VE KOVA TEMİZLİYECEĞİ ALANA GÖRE RENKLİ OLMALIDIR.

5  KİRLİ BEZLE TEMİZLİĞE DEVAM EDİLMEMELİ SIK SIK BEZ DEĞİŞTİRMELİDİR.  KİRLİ BEZLER SICAK SU VE DETARJANLA YIKAYIP TEKRAR KULLANILMALI.  HER TÜR TEMİZLİK İŞLEMİ SIRASINDA UYGUN ELDİVEN GİYMELİ.  KİRLİ ELDİVENLİ ELLERLE (KAPI KOLU,TLF, MASA, PC VS. GİBİ YÜZEYLERE TEMAS ETMEMELİDİR.

6  YER TEMİZLİĞİNDE ÇİFT KOVALI VE PRESLİ PASPAS ARABASI KULLANILMALI.  TEMİZLİKTE KULLANILAN DEZENFEKTAN ÇÖZELTİLER DEĞİŞTİRİLİR  EN SON TUVALET TEMİZLİKLERİ YAPILIR  TUVALETLER ZAMANA BAKILMAKSIZIN KİRLENDİĞİ ZAMAN TEMİZLENMELİDİR.  BİLİNÇLİ TEMİZLİK YAPMAK KENDİ SAĞLIĞIMIZI VE TOPLUMUN SAĞLIĞINI KORUMAK.

7  TEMİZLİK ÜRÜNLERİ VE KULLANILACAK MALZEMELER İYİ KORUNMALI VE İSRAF ETMEMELİ.


"HASTANE TEMİZLİĞİ HASTANE TEMİZLİĞİNDE ÇALIŞAN KİŞİNİN BİLMESİ VE UYMASI GEREKEN KURALLAR." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları