Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

OSMANSİN İLKOKULU VE ORTAOKULU Brifing Raporu 2013-2014.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "OSMANSİN İLKOKULU VE ORTAOKULU Brifing Raporu 2013-2014."— Sunum transkripti:

1 OSMANSİN İLKOKULU VE ORTAOKULU Brifing Raporu 2013-2014

2 Misyonumuz Eğitim öğretim faaliyetini sürdüren bir ilköğretim okulu olarak; Eğitim öğretim hizmetinden yararlananlara nitelikli, kaliteli eğitim hizmeti sunmak, Okulu çevrenin kültür merkezi haline getirmek, Üst öğrenim kurumuna nitelikli ve daha fazla öğrenci göndermek, Birbirlerine karşı saygılı, çalışkan, ahlaki değerleri yüksek, çağdaş ve demokratik öğrenciler yetiştirerek; çevreyi etkileyerek, topyekûn değişim ve kalkınma sağlamak öncelikli görevimizdir.

3 Vizyonumuz Yaşamayı, hayatı, insanları, doğayı seven ve koruyan, Dünyayı izleyen ve dünyaya açılmayı hedefleyen, Bilime ve bilimsel çalışmalara açık, ezbere dayanmayan, öğrenme isteği kazanmış, düşünen, kendine güvenen, sorunlarını çözebilen, başkalarının haklarına saygılı, takım çalışmasını benimsemiş, ülkesine ve çağına sorumlu, Sağlıklı yaşamayı ve sporu önemseyen ve bunu yaşam biçimi haline getiren, öğrenciler yetiştirmektir.

4 Kurumumuz Okulumuz eğitime yönelik idealleri olan, bu idealleri gerçekleştirme bağlamında gerektiğinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan genç, dinamik, azimli bir öğretmen kadrosuna ve idareye sahiptir.

5 Kurumumuz Bütün personelimiz arasında uyumlu çalışma, yardımlaşma, paylaşma duygusu en üst düzeydedir. Buna bağlı olarak iş verimi ve iş doyumu istenilen seviyeye çıkmakta ve arzu edilen bir çalışma ortamı yaratılmaktadır.

6 Kurum Bilgileri PERSONEL DURUMU Müdür1 Müdür Yardımcısı1(Vekil) Branşlarına Göre Öğretmen SayısıNormMevcut Türkçe11 Matematik11 Sosyal Bilgiler11 Fen ve Teknoloji10 İngilizce10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi10 Beden Eğitimi11 Bilişim Teknolojileri11 Teknoloji Tasarım10 Sınıf44 Memur ve Hizmetli Sayısı2

7 Kurum Bilgileri SINIF-ŞUBE ÖĞRENCİ SAYILARI Sınıf/Şube Erkek Öğrenci Sayısı Kız Öğrenci Sayısı Toplam Öğrenci Sayısı Taşımalı Öğrenci Sayısı OSMANSİN İLKOKULU 1.Sınıf / A Şubesi4375 2.Sınıf / A Şubesi1674 3.Sınıf / A Şubesi6174 4.Sınıf / A Şubesi84127 Toplam19143320 OSMANSİN ORTAOKULU 5.Sınıf / A Şubesi3582 6.Sınıf / A Şubesi64104 7.Sınıf / A Şubesi76136 8.Sınıf / A Şubesi4486 Toplam20193918

8 Faaliyetlerimiz Çalışma ortamımızın en yüksek verimi almaya dönük olmasıyla, okulumuz içerisinde yapılan bütün resmi kutlama programları, eğitim anlayışına yenilik getirmeye yönelik projeler ve sosyal etkinlikler büyük bir şevk, özveri ve coşkuyla hazırlanmakta ve uygulamaya konmaktadır.

9 Faaliyetlerimiz Bu bağlamda eğitim-öğretim yılının başından beri kurumumuzda yapılan ve yapılmakta olan faaliyetlere bakacak olursak;

10 Resmi Program ve Kutlamalar

11 Resmi Programlar Okulumuzda bu eğitim-öğretim yılı gerçekleştirilen resmi programlar İlköğretim Haftası Ankara’nın Başkent Oluşu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 10 Kasım Atatürk’ün Vefatı 24 Kasım Öğretmenler Günü

12 İlköğretim Haftası

13 Ankara’nın Başkent Oluşu

14 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Osmansin İlkokul ve Ortaokulu Cumhuriyetimizin 89.yılını coşku dolu bir törenle kutladı. “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri, cumhuriyeti, ona bırakacağım için gözüm arkada olmayacak.” Mustafa Kemal ATATÜRK

15 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

16

17 10 Kasım Törenleri 10 Kasım’da önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikali hüzünle anıldı. Bu vesileyle ülkemizi kuran başta M.Kemal ve arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize minnet duygularımız bir kez daha ifade edildi.

18 10 Kasım Törenleri

19 24 Kasım Kutlamaları 24 Kasım kutlamalarını tam da hak ettiği gibi hem öğrencilerle öğretmenler arasında hem de öğretmenlerimizin kendi aralarında çok büyük bir kaynaşmayla geçirdik.

20 24 Kasım Kutlamaları

21

22 Kurum İçi Yürütülen Projeler ve Etkinlikler

23 Faaliyet ve Projeler Kurumumuzda sene başından beri yürütülen çalışmalar, Branş Dersliği Uygulaması Atık Kağıtları Topluyoruz Veli Toplantıları

24 Branş Dersliği Uygulaması Öğrenci merkezli ve etkinlik tabanlı bir yaklaşımla geliştirilen öğretim programlarının yaygın ve etkin bir şekilde uygulanabilmesi için, söz konusu programların yapısına ve özelliğine uygun öğretim ortamlarının oluşturulması önem arz etmektedir. Bu nedenle sabit derslik uygulaması yerine, her bir ders için özel düzenlenmiş Branş Dersliği uygulamasına geçilmesinin ders araç ve gereçleri ile eğitim teknolojilerinin yaygın ve etkili kullanımını ümkün kılacağı, bu durumun öğrencinin motivasyonunu ve buna paralel olarak başarıyı arttıracağı düşülmüştür.

25 Branş Dersliği Uygulaması

26

27

28 Alınan Sonuçlar ve Görüşler -Sonuçlar; Performans, proje ödevi ve sınıf içi yapılan etkinliklerin devamlı sınıfta sergilenmesi nedeniyle bunların nitelik ve kalitesinin artması sağlandı. Mekan kullanımı sabit derslik uygulamasına göre çok daha verimli oldu. Geçmiş konulara ait bilgi,belge ve çalışmaların devamlı sınıf içinde bulunmasıyla öğrenci açısından geçmiş konuların tekrarı kolaylaştı. Öğrencinin gireceği dersin sınıfına gitmesi, o derse karşı olan güdülenme ve hazır bulunuşluğu artırdı.

29 Branş Dersliği Uygulaması Alınan Sonuçlar ve Görüşler -Görüşler; Bütün öğretmenler bu uygulamadan dolayı memnuniyetlerini dile getirmişlerdir. Öğrenciler ise geçiş sürecinden sonra Branş Dersliği uygulamasına alışmış ve eski uygulamaya göre bu uygulamayı tercih ettiklerini belirtmişlerdir.

30 Atık Kağıtları Topluyoruz Çevre kirliliğini azaltmak, ekonomiye katkı sağlamak, geri dönüşümü desteklemek amacıyla bu eğitim-öğretim yılının başında bütün sınıflara, öğretmenler odası ve idare odalarına atık kağıt kutuları yerleştirildi.

31 Atık Kağıtları Topluyoruz Bu uygulama bütün öğrenci ve personelimiz tarafından kısa sürede benimsenerek başarıya ulaştı.

32 Atık Kağıtları Topluyoruz

33 Veli Toplantıları Öğretmen veli işbirliğini en üst düzeye taşımak, öğrenci başarısını ve takibini daha sağlıklı biçimde yapmak için her dönem düzenlenen veli toplantılarımızı bu sene de her iki dönem içerisinde gerçekleştirdik. En son yaptığımız ve yoğun katılımın olduğu veli toplantımızda aşağıdaki gündem maddeleri görüşüldü; 1.Bir önceki eğitim-öğretim yılının değerlendirilmesi ve eğitim öğretim durumunun daha üst seviyelere çıkarılması 2. Okul veli işbirliği ve öğrencilerin evde takip edilmesi 3. Okula geliş gidişin zamanında yapılması 4. Öğrenciye yönelik şiddetin engellenmesi için alınacak tedbirler 5. Öğrencileri kötü alışkanlıklardan koruma yolları 6. 2. Kademe öğrencilerinin Ortak Sınav Sistemine hazırlık çalışmaları 7. Öğrencilerin genel temizlik ve bakımları

34 Veli Toplantıları

35 Okul İhtiyaçları Doğrultusunda Yapılacaklar Okulumuzda ihtiyaç konusu olan başlıklar şu şekildedir; –İstinat duvarının yeniden yapılması –Su deposuna epoksi uygulamasının yapılması –Sınıf Perdelerinin Yenilenmesi –Lojmanlara Kalorifer Sistemi Döşenmesi

36 TEŞEKKÜRLER…


"OSMANSİN İLKOKULU VE ORTAOKULU Brifing Raporu 2013-2014." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları