Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

* KONU:GRUPLA ÖĞRETİM TEKNİKLERİ * DERS SORUMLUSU:Doc. Dr. ERTUĞRUL USTA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "* KONU:GRUPLA ÖĞRETİM TEKNİKLERİ * DERS SORUMLUSU:Doc. Dr. ERTUĞRUL USTA."— Sunum transkripti:

1 * KONU:GRUPLA ÖĞRETİM TEKNİKLERİ * DERS SORUMLUSU:Doc. Dr. ERTUĞRUL USTA

2 Öneren: Edward De Bono

3 Altı şapkalı düşünme tekniğinde düşünce ve bilgilerin paylaşımında kullanılırken,uygulamaların paylaşımında altı ayakkabılı uygulama tekniği kullanılır.

4

5 * Lacivert renk üniformanın rengidir. * Rutin işleri ve resmiyeti çağrıştırır.

6 * Gri renk sisi, pusu, tam ve net olarak görememeyi çağrıştırır. * Bu uygulamada araştırma ve delil toplama gerekir. * Amaç, delili toplamak ve toplanan bilgiyi kullanmaktır.

7 * Kahverengi, toprağı ve çamuru çağrıştırır. * Yürüyüş ayakkabıları ise zor koşullarda kullanılan sağlam ayakkabılardır. * Bu ayakkabı uygulaması, uygulamada inisiyatiflerden, esneklikten faydalanılarak sonuca ulaşılmaya çalışıldığı durumlarda kullanılır. * Lacivert resmi ayakkabının tersi bir uygulama gerektirir.

8 * Turuncu renk tehlikeyi, dikkat çekmeyi, uyarıyı çağrıştırır. * Turuncu lastik çizme tehlike demektir. * Acil müdahale gerektirir ve güvenliğin sağlanması en önemli iştir.

9 * Pembe renk sıcaklığı, rahatlığı çağrıştırır. * Bu uygulama biçimi korumayı, acımayı insanların duygu ve düşüncelerine karşı hassas olmayı gerektirir. * Bu uygulamada problem, kendi problemimiz gibi ele alınarak karşımızdaki kişiye ailemizden biriymiş gibi davranmak gerekir.

10 * Mor renk, yetkiyi çağrıştırır. * Bu uygulama, bir yetkinin sağladığı üstünlüğü kullanma ile ilgilidir. * Burada kişi, resmî bir yetki ile hareket eder. * Mor binici çizmesi, otoriteyi temsil eder.

11 * HÜSNÜYE CAN * SÜREYYA DİŞÇİ * EBRU BAYRAM * SÜMEYYE KARA * NADİDE ARIKAN

12 KAYNAKÇA * ale.aspx?_id=35 ale.aspx?_id=35 * dusunme-teknigi-slayti-indirin.html#.VIcuZzGsVqU dusunme-teknigi-slayti-indirin.html#.VIcuZzGsVqU * %B1_D%C3%BC%C5%9F%C3%BCnme_Tekni%C4%9Fi %B1_D%C3%BC%C5%9F%C3%BCnme_Tekni%C4%9Fi * ayakkabili-uygulama-teknigi/ ayakkabili-uygulama-teknigi/ * teknigi-sunusu-d16557.html teknigi-sunusu-d16557.html


"* KONU:GRUPLA ÖĞRETİM TEKNİKLERİ * DERS SORUMLUSU:Doc. Dr. ERTUĞRUL USTA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları