Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Outlook 2003 Programı Kullanımı

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Outlook 2003 Programı Kullanımı"— Sunum transkripti:

1 Outlook 2003 Programı Kullanımı

2 Konular * Otomatik Mail Alma/Gönderme (Sayfa 3-4) * Birden Fazla Bilgisayarda Outlook Kurulacaksa Yapılacak Ayar (Sayfa 5-11) *Outlook 2003’ün görev çubuğunda yer işgal etmemesi ve arka planda çalıştırma. (Sayfa 12) *Maillere Evet/Hayır Cevabı verilmesi (Sayfa 13) ! ! ! ! ! Outlook programı mesai saatleri içinde mutlaka açık olmalıdır. ! ! ! ! !

3 * Otomatik Mail Alma/Gönderme
Bu Konu ile İlgili Önemli Notlar 1- Eğer bu ayar yapılmaz ise; Siz Butonuna basıncaya kadar yeni mailleri alamazsınız ve gönderdiğiniz mailler gitmez. 2- Outlook programı mesai saatleri içinde mutlaka açık olmalıdır. Ayarlar Bir sonraki sayfada

4 Otomatik Mail Alma Gönderme Ayarı
1.Yöntem: Outlook 2003 ekranında iken Ctrl+Alt+S tuşlarına basınız. 2.Yöntem: Araçlar  Gönder/Al  Gönderme/Alma Ayarları  Gönderme/Alma Grupları Tanımla menüsüne tıklayınız. Aşağıdaki pencere açılacaktır. Ekrana çıkan penceredeki onay çubuklarını işaretleyip Kapat butonuna tıklayın.

5 Birden Fazla Bilgisayarda Outlook Kurulacaksa
Bu Konu ile İlgili Önemli Notlar 1- Diyelim ki 2 veya daha fazla bilgisayarda Outlook kurduk ve bu ayarı yapmazsak ne olur? Cevap: 1. Bilgisayar maili aldığında 2.bilgisayar maili göremez ya da tam tersi 2.bilgisayar maili aldığında 1. bilgisayar maili göremez. Ayarlar Bir sonraki sayfada

6 Birden Fazla Bilgisayarda Outlook Kurulacaksa Yapılacak Ayar
“Araçlar  E-posta Hesapları”

7

8

9

10

11

12 Outlook 2003’ün görev çubuğunda yer işgal etmemesi ve arka planda Çalıştırma Ayarı
Simge Durumuna küçültülünce arka planda çalışması için ekranın sağ alt tarafındaki Outlook simgesi üzerinde farenin sağ tuşuna tıklıyoruz. Ardından Simge durumuna Küçültüğünde Gizle seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Ve Outlook ekranını simge Durumuna küçülttüğümüzde görev çubuğunda değil ekranın sağ alt tarafında Çalıştığını görürsünüz. Outlook 2003 Yeni bir mail aldığınız zaman sesli ve görüntülü uyarı sesi verir. Ekranın sağ alt tarafında outlook simgesinin yanında beliren zarf yeni bir mail Geldiğini bildirir.

13 Yeni Gelen Maillere Evet/Hayır Cevabı verilmesi
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından size gönderilen maillerde Evet/Hayır bilgisi İstenmektedir. Bu durumda eğer mailleri tek tıklayarak okuyorsanız; mailin üzerinde aşağıda görülen uyarı mesajına tıklayarak oyunuzu kullanabilirisiniz. Eğer mailleri çift tıklayarak okuyorsanız yan tarafta görülen şekilde olduğu gibi düğmeler çıkmaktadır. Evet düğmesine basarak oyunuzu kullanabilirsiniz. Böylece cevaplama işlemini tamamlamış olursunuz.


"Outlook 2003 Programı Kullanımı" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları