Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Fatih TAŞ Matematik Öğretmeni. Mısır Piramitleri Topalçavuş İÖO 8. Sınıf Matematik Dersi- 17 Mayıs 2011 Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Fatih TAŞ Matematik Öğretmeni. Mısır Piramitleri Topalçavuş İÖO 8. Sınıf Matematik Dersi- 17 Mayıs 2011 Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir."— Sunum transkripti:

1 Fatih TAŞ Matematik Öğretmeni

2 Mısır Piramitleri Topalçavuş İÖO 8. Sınıf Matematik Dersi- 17 Mayıs 2011 Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. Piramit, kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, yılda sadece 2 kez güneş girmektedir. (doğduğu ve tahta çıktığı günler) Kirletilmiş suyu, birkaç gün Piramit’in içine bıirakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz. Piramit’in içerisinde süt, birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir. Piramitlerin içi yazın soğuk kışın sıcak olur Büyük Piramit,dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.

3 Topalçavuş İÖO 8. Sınıf Matematik Dersi- 17 Mayıs 2011 Piramit Örnekleri Mısır Piramitleri

4 Topalçavuş İÖO 8. Sınıf Matematik Dersi- 10 Mayıs 2011


"Fatih TAŞ Matematik Öğretmeni. Mısır Piramitleri Topalçavuş İÖO 8. Sınıf Matematik Dersi- 17 Mayıs 2011 Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları