Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Türk Milleti ve Türk gençliği için 19 Mayıs’ın çok büyük önemi vardır. Bu tarihte Türk Milleti Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış ve.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Türk Milleti ve Türk gençliği için 19 Mayıs’ın çok büyük önemi vardır. Bu tarihte Türk Milleti Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış ve."— Sunum transkripti:

1

2 Türk Milleti ve Türk gençliği için 19 Mayıs’ın çok büyük önemi vardır. Bu tarihte Türk Milleti Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış ve bağımsızlığını kazanmıştır.

3

4 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Paşa, 38 yaşında genç bir general olarak Anadolu topraklarına ayak basarken büyük idealini gerçekleştirecek gücü, bizzat kendi gençliğinden ve Türk gençlerinden almıştır.

5 Bu gücü, ölünceye kadar hep arkasında hissetmiştir. Onun için Atatürk, geleceğin en kuvvetli teminatı olan Türk gençliğine bu günün ayrılmasını uygun görmüştür.

6 Atatürk’e göre gençlik kavramı sadece yıllarla hesap edilen yaş değildir. O, her ne yaşta olursa olsun genç, düşünceli, çağdaş bilimden yararlanmış ve ulusal benliğe sahip her vatandaşı genç olarak kabul etmiştir.

7 Atatürk konuşmalarında Türk gençliğine güvendiğini açıkça belirtip, Türk Milletinin geleceğinin gençlerinin vatanseverliğine, erdemine, bilgisine ve çalışkanlığına bağlı olduğunu her fırsatta dile getirmiştir.

8

9 19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür. 19 Mayıs yeni Türkiye'nin ve Atatürk'ün doğum günüdür. Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez. 19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir. Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür. Zafer, barışın en kısa yoludur.

10

11

12

13


"Türk Milleti ve Türk gençliği için 19 Mayıs’ın çok büyük önemi vardır. Bu tarihte Türk Milleti Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış ve." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları