Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

28 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni. Kaynak: Sosyalmedya.coSosyalmedya.co Dünyanın İlk Bitcoin İle Ödeme Yapılabilen Debit Kartı Geliyor Bitcoin’in.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "28 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni. Kaynak: Sosyalmedya.coSosyalmedya.co Dünyanın İlk Bitcoin İle Ödeme Yapılabilen Debit Kartı Geliyor Bitcoin’in."— Sunum transkripti:

1 28 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 Kaynak: Sosyalmedya.coSosyalmedya.co Dünyanın İlk Bitcoin İle Ödeme Yapılabilen Debit Kartı Geliyor Bitcoin’in artan popülaritesi ve dünyadaki büyük şirketlerin ödemelerde Bitcoin kabul ediyor oluşuyla Bitcoin’in dijital paranın geleceği olduğu artık kesinlik kazandı. Ancak Bitcoin’in çoğu kişi tarafından kullanılmamasının sebeplerinden biri ödeme zorluğu. “Kredi kartı ile kolaylıkla ödeme yapmak varken neden Bitcoin ile uğraşayım?” diyenlere ise artık yeni bir çözüm var; çünkü dünyanın ilk Bitcoin debit kartı hayata geçmek üzere. Online Bitcoin cüzdanları sunan bir şirket olan Xapo, Visa ve MasterCard geçen her yerde Bitcoin’lerinizi harcayabilmenizi sağlayacak bir debit kart geliştiriyor. İki ay içinde hayata geçmesi beklenen kart ile sanki hesabınızdan para çekiliyor gibi Bitcoin ile ödeme yapabiliyorsunuz. Bitcoin ile ödeme yaparken telefon ya da e-posta içindeki QR kodunu taramanız gerekiyor. Bu da pratiklikten uzak bir yöntem olduğu için kullanıcılar bunun yerine normal kredi kartlarıyla ödeme yapmayı daha çok tercih ediyorlar. Xapo kartı aynı bildiğimiz kredi kartı gibi bir numara, son kullanım tarihi gibi bilgiler içeriyor.

3 Kaynak: WebrazziWebrazzi PayPal Akıllı Saat Uygulaması Üzerinden Ödeme Yaptıracak PayPal, Samsung Gear 2 için hazırladığı uygulama ile farklı bir ödeme deneyimi üzerinde çalışıyor. PayPal’ın üzerinde çalıştığı sistemle ödeme yapmak için sadece akıllı saatinizin kolunda takılı olması yeterli oluyor. Akıllı saatiniz üzerinden, PayPal hesabınızda bulunan parayı kontrol edebiliyor, hesap hareketlerinizi akıllı saat üzerinden görebiliyor, indirimleri takip edebiliyor ve tabii ki mağazaya check-in olarak ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz. PayPal’ın ilk olarak San Jose, California’daki kampüslerinin kafesinde pilot olarak hayata geçen uygulamada, Gear 2 kullanıcı olan PayPal çalışanları, ödemelerini akıllı saatleri üzerinden yapabiliyorlar. Böylece yanınızda ne cüzdan ne de banka/kredi kartı taşımanıza kesinlikle gerek kalmıyor. Ödemeyi kasada onayladığınızda, isminiz ve fotoğrafınız kasiyere gidiyor ve kasiyer de ödemeyi kabul ettikten sonra, almak istediğiz ürünler size veriliyor ve alışveriş süreci tamamlanmış oluyor. Akıllı saat üzerinden yaptığınız ödeme sonrasında yine Gear 2 üzerinden bakiyenizi ve hesap hareketlerinizi kontrol edebiliyorsunuz.

4 Kaynak: WebrazziWebrazzi Coinmap: Bitcoin Ve Litecoin Kabul Eden Gerçek Mağazaların Haritası Dünya üzerinde Bitcoin’i ödeme için kabul eden 4055 gerçek mağaza bulunuyor. Bugün yayımlanan ve her 15 dakikada bir güncellenen CoinMap‘in bu yazı hazırlanırken gösterdiği sayı bu. CoinMap, Bitcoin’in ünlü fanları Trezor takımından, Stick takma adını kullanan ve Prag hackerspace’in kurucusu olan Pavol Rusnak tarafından geliştirildi. Rusnak’ın Bitcoin’in resmi forumu Bitcointalk’ta paylaştığı harita kitle kaynaklı çalışıyor. OpenStreetMap kullanılarak geliştirilen harita, kullanıcıların Bitcoin kabul eden mekanların lokasyon bilgilerini girmeleri esasına dayanıyor. Haritada Türkiye’de henüz bir kayıt açıldığını görmüyoruz ancak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Lefkoşa şehrinde iki mekanın Bitcoin kabul ettiğini görmek mümkün. Bitcoin’i gerçek mağazalarda en yaygın kullanan iki coğrafyanın Kuzey Amerika ve Avrupa olduğunu görmek mümkün. An itibariyle her iki bölgede de 1000′in üzerinde mağaza işaretlenmiş. Haritanın tamamına buradan erişebilirsiniz. buradan

5 Kaynak: Eticaret MagEticaret Mag Beacon’ın Perakendeciliğe Sunduğu Yeni Fırsatlar Beacon teknolojisi hoş geldin mesajlarından, indirimlere, özel tekliflerden ürün bilgisine ve markalı içeriğe kadar mobil cihazına ilettiği bildirimler aplikasyonundan oluşuyor. Peki ya bir mağazaya geldiğinizde Beacon ne yapabilir? Forrester Research’ün Mart 2014 değerlendirmesine göre perakende de Beacon’ın yükselişi için birkaç detaya dikkat etmek gerekiyor. Beacon yüzyüze iletişime olanak sağlayabilir. Aplikasyon içerisinden size yönlendireceği satış sorumlusu ile akıllı mağazalarda alışverişinizi yetkili departman sorumlusu ile kolayca halledebilirsiniz. Mağaza içinde navigasyon da bir başka önemli nokta. Diyelim ki aceleniz var ve beğendiğiniz ürüne bir an önce ulaşmak istiyorsunuz, o zaman Beacon size ürünlerin yerini göstermede yardımcı olabilir. Hem almak istedikleriniz listesindekilerin yerini bulur ve işaretler hem de stokta var olup olmadıklarını kontrol eder. Boşuna vakit kaybetmezsiniz.

6 Kaynak: WebrazziWebrazzi Facebook’un Aktif Mobil Kullanıcı Sayısı 1 Milyara Ulaştı, Reklam Gelirlerinin Yarıdan Fazlası Mobilden Geliyor Facebook, 2014 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre, Facebook’u mobil olarak kullanan aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı aştı. Facebook’u masaüstü ve mobil kullanan aylık aktif kullanıcı sayısı ise tam 1.28 milyar. Facebook, reklam gelirleri konusunda da kendini büyütmeye devam ediyor. Mobil aktif kullanıcı sayısında meydana gelen gözle görülür artış, mobil reklam gelirlerine de yansımış durumda. Buna göre Facebook reklam satış gelirlerinin %59′unu mobilden elde ediyor. Günlük aktif kullanıcı sayısı 802 milyona ulaşan Facebook, günlük mobil aktif kullanıcı sayısı ise 609 milyon. Facebook’un 2014 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği toplam gelir ise tam 2.27 milyar dolar ve bu rakam, bir yıl öncesine göre %82 artmış durumda. Facebok’un 2013 son çeyreğinde mobil gelirlerinin toplam reklam gelirlerindeki payı %53 iken, son çeyrek itibariyle bu rakam %59′a yükselmiş durumda.

7 Kaynak: Sosyalmedya.coSosyalmedya.co Twitter’dan Web Sitelerine Gelen Trafiği Artıracak Yeni Reklam Modeli Bu sene içinde 15 yeni reklam modeli tanıtacağı söylenen Twitter, uygulama yükleme reklamlarının ardından yeni reklam modeli website card’larını tanıttı. Website card’ları reklamverenlerin web sitelerine trafik çekmesine ve dönüşüm oranlarını artırmasına yarayacak. Bu reklam modelinde küçük bir fotoğraf, bir satırlık bir yazı ve web sitesi linki yer alıyor. Kullanıcıları web sitesine ziyarete iten bu reklam modelinde “Read More” butonu seçilebiliyor. Reklamverenler bu reklamı göstereceği kullanıcıları ise ilgi alanları, anahtar kelime, kullanıcı segmentlerine göre hedefleyebiliyor. Bu reklam modelinin test aşamasında Citrix ve Betabrand gibi markalarla çalıştığını söyleyen Twitter, bu markaların CPC’lerinin %92′lere kadar artış gösterdiğini; ayrıca etkileşim oranlarının da kayda değer şekilde yükseldiğini belirtiyor. Twitter, böylelikle organik olarak web sitelerine Twitter üzerinden yeterince trafik çekemeyen markaların reklamlarla bu hedeflerine ulaşmalarını hedefliyor.

8 Kaynak: WebrazziWebrazzi Facebook ve Twitter’ın Ardından Google Da Uygulama İndirtmeye Yönelik Reklamlarını Devreye Alıyor Geçtiğimiz günlerde Twitter, mobil uygulama indirtmeye yönelik reklam modelini test etmeye başladığını paylaşmıştı. Google da Facebook ve Twitter gibi mobil uygulamaların indirilmesine yönelik reklam modeli üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. Her ne kadar şu an için mobil uygulama indirmeye yönlendiren reklam pazarının lideri Facebook olsa da, bundan sonraki tarihlerde Twitter ve Google da bu pastadan dilim almaya başlayacak. Yükselişte olan reklam modelinde alternatiflerin olması ve fiyat rekabetinin oluşacak olması da uygulama sahipleri için avantaj olabilir. Google’ın geliştireceği reklam modeli, mobil olarak yapılan Google aramalarında ve YouTube’da yer alması bekleniyor. Ancak Google işi biraz daha ileriye götürerek, reklamları sadece mobil uygulama indirtmeye yönelik olarak değil, mobil uygulamayı kullandırtmaya yönelik olarak da çalışmasını sağlayacak. Reklamverenin uygulaması eğer reklam için hedeflenen kullanıcının akıllı telefonunda yüklüyse, kullanıcı uygulamayı kullanması için uygulamaya yönlendirecek. Mesela Google’da otel araması yapan bir kullanıcı, zaten telefonunda yüklenen bir otel rezervasyon mobil uygulamasına yönlendirilerek, uygulamayı kullanması sağlanabilecek.

9 Kaynak: WebrazziWebrazzi Facebook’la Giriş Seçeneğinin Tercih Edilme Oranı %53 Facebook’la giriş seçeneği Ekim ayından itibaren %52’den %53′e ulaşmış. Google+‘ın önemli bir alternatif olarak ikinci sırada yer aldığı infografikte kullanıcıların sosyal girişte Google’ın sosyal ağını tercih etme oranları %26′dan %28′e çıkmış. Kuzey Amerika’da yaşayan kullanıcı davranışlarını belirten grafikte Yahoo %13′lük paya sahip olduğu gözleniyor. Türkiye’nin bulunduğu Kuzey Afrika ve Ortadoğu bölgesinde Yahoo, %6′lık payla beklenilenden daha yüksek paya sahip olduğunu söylememiz mümkün. Bu bölgede Facebook’la giriş seçeneğini tercih edenlerse %78′le Kuzey Amerika’dan 25 puan daha yüksek. Sektöre bağlı tercih değişimlerinin de bulunduğu infografiği buradan inceleyebilirsiniz.buradan Kullanıcı adı ve şifrenin yazılmasına alternatif olarak, kullanıcının sosyal ağlardaki hesabı ile bir başka web sitesine giriş yapması olarak adlandırabileceğimiz Sosyal Giriş’in kullanımı oldukça arttı. Sosyal müşteri yönetim aracı Gigya yeni yayınladığı infografikle girişte sosyal ağı tercih edenlerin rakamını açıklamasa da tercihlerde yaşanan değişimi gösteriyor.

10 Kaynak: Sosyalmedya.coSosyalmedya.co LinkedIn İçeriğe Yönelik İçin Yeni İş Ortaklığı Programlarını Duyurdu LinkedIn içerik odaklı bir sosyal ağ olma yolunda ilerliyor. Bunun için reklamverenleri ağına çekmek için yaptığı girişimlere bir yenisini ekledi. LinkedIn bu doğrultuda bugün itibariyle reklamverenler için Sponsorlu Güncellemeler ve İçerik İş Ortaklığı programlarını devreye sokuyor. Hatırlanacağı üzere LinkedIn geçtiğimiz sene şirketlerin LinkedIn’de paylaştığı içeriklerini öne çıkarması için sponsorlu güncellemeler özelliğini hayata geçirmişti. Böylelikle Facebook ve Twitter‘ın sponsorlu reklam modellerini izleyen LinkedIn, şirket ve markaların içeriklerini kendi takipçileri haricinde tüm LinkedIn topluluğuna göstermelerinin önünü açmıştı. LinkedIn bir süredir kısıtlı sayıda reklamverenle bu iş ortaklığı programını yürüttüğü ve etkileşimlerin %30 oranında artış gösterdiğini belirtirken bu şirketlerin hangi içeriklerinin promosyonlu güncelleme olarak göstermesi gerektiği konusunda da içerik iş ortaklarını reklamverenlere sunacak.

11 Kaynak: WebrazziWebrazzi Whatsapp 500 Milyon Kullanıcıya Ulaştı Ocak ayında 430 milyon üyeye sahip olduğunu açıklayan WhatsApp satın alma sırasında 450 milyon olarak belirttiği kullanıcı sayısına dair yeni rakamı blogunda paylaştı. WhatsApp‘ın kurucusu Jan Koum’un paylaştığı rakama göre mobil mesajlaşma servisi 2 ayın içerisinde üye sayısını artırarak 500 milyona ulaşmış. Büyümenin Brezilya, Hindistan, Meksika ve Rusya’dan geldiğini belirten Jan Koum Facebook’un büyümek istediği Rusya pazarı içinde yaptığı hamlenin önemini yeniden gösteriyor. Ülkeler odağının dışında Twitter’dan daha fazla üyeye sahip WhatsApp’ın içerideki rakamları paylaşan kurucu WhatsApp’ın sosyal ağ kadar aktif olduğunu da göstermiş. WhatsApp kullanıcılar günlük 700 milyon fotoğraf paylaşırken 100 milyon video paylaşıyor. Aylık yaklaşık 24 milyar fotoğraf ve video paylaşımın yapıldığı mobil mesajlaşma servisine karşı Facebook’un iştahı gayet normal görünüyor.

12 İyi Çalışmalar


"28 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni. Kaynak: Sosyalmedya.coSosyalmedya.co Dünyanın İlk Bitcoin İle Ödeme Yapılabilen Debit Kartı Geliyor Bitcoin’in." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları