Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SAĞLIK TURİZMİ HASTA TAKİP SİSTEMİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SAĞLIK TURİZMİ HASTA TAKİP SİSTEMİ"— Sunum transkripti:

1 SAĞLIK TURİZMİ HASTA TAKİP SİSTEMİ
SAĞLIK TURİZMİ HASTA TAKİP SİSTEMİ Hemş. Canan AKSOY Özel Yataklı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü T.C. İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü

2 2014 Haziran Kamu Fiyat Tarifesi ve Onuncu Kalkınma Planında yer alan eylem planına göre yabancı uyruklu hastaların Bakanlığımızın sağlık turizmi için oluşturduğu veri sistemine sağlık kuruluşuna başvuru esnasında kayıtlarının yapılması gerekmektedir.

3 Tanım

4 Sağlık Turizmi Çeşitleri

5 Sağlık Turizminin Temel Sebepleri
Sağlık Turizminin Temel Sebepleri

6 Sağlık Turizminin Temel Sebepleri
Sağlık Turizminin Temel Sebepleri 

7 Yabancılara Sunulan Sağlık Hizmetleri

8

9

10

11 12.11.2013 KURUM KODU KURUM ADI ULKE ADI HASTA ADI KLINIK ADI
ANATANI KODU ANATANIADI IL_ADI HASTA_GELIS TARIHI HASTA_GELIS SEKLI HASTAHANE TUR İÇ HASTALIKLARI İSTANBUL SAĞLIK TURİZMİ DEVLET HASTANESİ ACİL TIP TURİSTİN SAĞLIĞI ÖZEL HASTANE TERMAL SAĞLIK TURİZMİ  ÜNİVERSİTE HASTANESİ YAŞLI SAĞLIK TURİZMİ

12 Kayıtlarda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Sistem üzerinde (*) işareti ile belirtilen doldurulması zorunlu alanlar kesinlikle boş bırakılmamalıdır. Epikriz raporu birkaç cümle ile durumu özetleyecek şekilde yazılmalıdır. Kaydet butonu tıklandığı zaman kaydedilmiştir yazısını görmeyi bekleyiniz. Müdahale kısmına hastaya yapılan tüm işlemler kaydedilmelidir.

13 Kayıtlarda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Hasta aynı gün içinde aynı kliniğe sadece bir kez kayıt edilebilir. Hatalı kayıtlar sadece il admini tarafından silinebilir. Hatalı kayıtlar olduğunda birimimize e-posta yoluyla bildirilmesi halinde gerekli düzeltmeler yapılacaktır. Kayıtlarınız tamamlandığı zaman rapor görüntüleyerek mutlaka kayıtlarınızı kontrol ediniz.

14 Kayıtlarda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
tarihli ve sayılı ‘’Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Kapsamında Sunulacak Sağlık Hizmetleri Hakkında Yönerge’’nin 13. Maddesinde belirtilen hususlar Yönerge kapsamı dışındadır ve söz konusu sisteme kayıt edilmezler. a) Savaş, afet, açlık vb. olağanüstü durumlarda, Başbakanlık veya ilgili Bakanlığın talimatıyla belirlenen ülkelerden, Türkiye’de bulundukları sürede alacakları sağlık hizmetleri veya bu ülkelerden sivil toplum kuruluşları tarafından insani amaçlı tedavi amacıyla getirilerek tedavi bedeli ödenen yabancı hasta ve yaralılar, b) Bakanlığımız veya Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) veya Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından uygun görülen sivil toplum kuruluşları tarafından Balkanlardan ve Türk Cumhuriyetlerinden ülkemize tedavi amaçlı getirilen hastalar, c) Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından getirilen hastalar, ç) Türkiye Cumhuriyeti’nin imzalamış olduğu uluslararası anlaşma uyarınca Sosyal Güvenlik Sözleşmeleri kapsamında sağlık yardımı alma hakkı olan ülke vatandaşları ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ve ülkemize sağlık alanında milletlerarası ikili işbirliği anlaşması kapsamında tedavi için gelenler, d) Ülkemize eğitim, öğretim, kurs için gelen kişiler ve bunların eğitimleri süresince bakmakla yükümlü oldukları yakınları, e) Mülteciler, sığınma başvurusu sahibi ve iltica başvurusu sahibi statüsünde olanlar, sığınmacılar, vatansızlar, insan ticareti mağdurları, f) Ülkemizde oturma izni almış ve geçici TC kimlik numarası olan yabancı uyruklu hastalar, g) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 28 inci ve 44 üncü maddesi kapsamında bulunanlar.

15 Sağlık Turizmi Hasta Takip Sistemi kayıt işlemlerinde güncellemeler beklenmektedir.

16 TEŞEKKÜRLER! İç Hat:1128


"SAĞLIK TURİZMİ HASTA TAKİP SİSTEMİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları