Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

6/A SINIFI E- YILLIK.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "6/A SINIFI E- YILLIK."— Sunum transkripti:

1 6/A SINIFI E- YILLIK

2 KİŞİLER RESİMLER VİDEOLAR

3 Esma GÜMÜŞ 8 Mart 2003 tarihinde doğmuştur. Göz rengi kahverengidir.
Siyah saçlıdır. Başarılı, çalışkan, arkadaşlarıyla iyi geçinen, çok iyi bir sırdaş,temiz birisidir. Sosyal faaliyetlere fazla katılmaz. Derslere katılır. Her dersi sever ama resme daha çok önem verir. En çok yakan top oynamayı sever.

4 Esma GÜMÜŞ Ceyda diyor ki: Seni tanıdığım için mutluyum, muhabbeti hoş birisin. Birçok yaşıtının yaptığı gibi saçma sapan muhabbetler yapmıyorsun. Seninle konuşurken yaşıtlarımla diyalog içerisindeymiş gibi rahat hissediyorum kendimi. Çünkü düşünce ufkunun genişliği ve anlama kapasitenin yüksekliği sayesinde, anlattıklarımı anlamama gibi bir problem doğacağını düşünmüyorum. Seni tanıyalı çok olmadı ama elimden geldiğince dilim döndüğünce ve de gözlemlediğim kadarıyla seni sana anlatmaya çalışacağım.

5 Esma GÜMÜŞ Gülsüm diyor ki: İnsanların hayatında, bir zaman sonra yüreğinin sisli bir köşesinde hayal meyal hatırlayacağı, öyle güzel anlar vardık ki yaşanmış, her günü sevgiyle dolu. Bir an inanamazsın yaşadıklarına… Ve zaman geçer, her şey geçmişte kalır. Geriye dönüp, tebessümle hatırlayacağın o günlere tutunmak istersin ama o yer ve o insanlar değişmiştir artık. Yıllar sonra tozlu kapaklarını aralayıp çevirirken sayfalarını bu yıllığın, işte o zaman çarpar yüzüne geçmişin, okul sıralarının sıcaklığı. Canım arkadaşım ……Sevgilerle…

6 Esma GÜMÜŞ Hayriye diyor ki:  Seninle geçirdiğimiz bu sene boyunca senden doğal olmayı öğrendim. Senin gerçekten dürüst ve çok açık sözlü olduğunu düşünüyorum, en azından bana karşı ve böyle olduğun için teşekkür ederim, hep böyle kalmanı dilerim. Umarım ileriki yaşamımızda da şimdi olduğu gibi güzel tartışmalarımız, muhabbetlerimiz olur. Sevgilerimle.

7 Ceyda FİDAN 21 Mayıs 2003 tarihinde doğmuştur.
Orta boylu, hafif kilolu birisidir. Gözleri kahverengidir. Siyah saçlıdır. Ana sınıfında, 3.ve 4.sınıfta 23 Nisan’da görev almıştır. Başarılı, çalışkan arkadaşlarıyla iyi geçinen,temiz birisidir. Sosyal faaliyetlere katılır.(Oryantring yarışması) Derslere katılır. Her dersi çok sever. En sevdiği oyun yakan toptur. Öğretmen ve arkadaşlarına karşı saygılıdır.

8 Ceyda FİDAN Gözde diyor ki: Okula başladığım ilk günden beri(ilkokul) arkadaşımsın diyorum hep, ama sen yedi yılcık oldu tanışalı diyorsun. Öyle olsun. Zaman çok da önemli değil aslında sadece seni tanımak çok güzel. Hayatında elini attığın hiçbir işi batırmaman dileğiyle. Önümüzdeki en az bir yedi yıl daha görüşelim. Her şey istediğin gibi olsun canım arkadaşım.Sevgilerle…

9 Ceyda FİDAN Gülsüm diyor ki: Konuşma biçimi, söyledikleri, sordukları; herkesin yapabileceği işler değildi. Ama o bunu; acımasızca sorular sorarak ve fikirlerini herkese karşı çekinmeden söylemesi ile başarıyor. İnsanların düşüncelerine ve haklarına her zaman saygı duyar. Sistem için dişli olmayı içine sindiremez, ama ideallerine ulaşabilmek için buna mahkûmdur, hepimiz gibi… Ta ki yelkenlisine ulaşana kadar… Sevgilerle…

10 Ceyda FİDAN Aysu diyor ki: Hayat için söyleyecek hep bir sözü olan ve sözlerinin sonucu ne olursa olsun söylemekten hiç çekinmeyen arkadaşım umarım hayatın boyunca kendi doğrularını savunmaktan hiç vazgeçmezsin ve tüm ideallerini gerçekleştirirsin. Sana sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum. Sevgilerimle.

11 Gülsüm GÜLEŞ 16 Şubat 2003 tarihinde doğmuştur.
Uzun boylu, hafif kiloludur. Gözleri kahverengidir. Sarı saçlıdır. Başarılı, saygılı, arkadaşlarıyla iyi geçinen,iyi bir sırdaştır. En sevdiği oyun yakan toptur. Sosyal faaliyetlere katılır.(Oryantring yarışması) Her dersi çok sever. Öğretmen ve arkadaşlarına karşı saygılıdır.

12 Gülsüm GÜLEŞ Ceyda diyor ki:İnsanların anlaşmadan da, aynı düşünceleri paylaşmadan da, farklı ama güzel şeyleri paylaşabileceklerini, farklı ama saygılı kalmayı başarabileceklerini, farklı ama arkadaş olabileceklerini kanıtladık seninle beraber sanırım. Bitişler hep yeni başlangıçlara gebedir… Dileğim hayatım boyunca güler yüzle, hayatından memnun ve mutlu görmek. Umarım dileğim gerçekleşir. Sevgiyle…

13 Gülsüm GÜLEŞ Gözde diyor ki Eşsiz bir kişiliksin sen. Yanında hiç sıkılmadığım, en önemlisi eğlendiğim, mutlu olduğum arkadaşımsın. Seninle birlikteyken gülücükler hiç eksik olmadı yüzümde. Bir korku filmini anlatırken bile güldürürsün beni. Hiç bıkmadan saatlerce müzikten, sinemadan,, basketboldan, konuşabiliriz seninle. Sonra yazılı öncesi bir sabır taşı olur; bana bir şey öğretmek için çırpınırsın.En çok da o zamanlar severim seni. Şaka şaka!! Ben seni hep severim. Bazen de dağıtmış şekilde bağıra bağıra şarkı söyleriz.Bu sırada kızların sana olan hayranlığı bir kat daha artar.Kızlar demişken, sakın üniversiteye gidip de kızlara dalma. Seni çok iyi yerlerde görmek istiyorum .Bir de beni unutma tamam mı? Hep mutlu kal. :

14 Gülsüm GÜLEŞ Aysu diyor ki: Her zaman büyük izler yarattın hepimizin hayatında. En çok da benim. Seninle saatlerce ders çalıştım, seninle kod yazdım, seninle tartıştım. Seninle eğlendim, seninle güldüm, seninle üzüldüm. Seninle 2 sene geçirdim ve sen hiç değişmedin. Her zaman en iyisini isteyecek kadar idealist ve en iyisini gerçekleştirecek kadar cesur oldun. Kabına sığmayan bir fırtınanın çocuğu gibi, güneş gibi doğdun.

15 Gözde KIZILKAYA 6 Şubat 2003 tarihinde doğmuştur.
Orta boylu, hafif kiloludur. Göz rengi eladır. Sarı saçlıdır. Başarılı, çalışkan,arkadaşlarıyla iyi geçinen, iyi bir sırdaş, şakacı birisidir. Sosyal etkinliklere katılan biridir. Her dersi ayrı bir sever. En sevdiği oyun yakan toptur. Her daim saygılıdır.

16 Gözde KIZILKAYA Ceyda diyor ki: Farklı olmak güzeldir... Her ne kadar farklı olmak için bir çaba harcamak, o farklılığı yok etse de özünde farklı biri isen ki bu durum zamanla ruhuna ve aklına işler – hemen fark edilirsin. Sen de hayatımda yaşamış olduğum olaylardan birine gayet farklı ve olgun bir cevap vererek farklılığını gösterdin. Ve belki de sırf bu yüzden seninle arkadaş oldum.Ve seni tanımaya başladım. Her söylediğin söz, seni bana biraz daha fazla tanıtıyor. Öncelikle düşünceli bir kızsın. Yanlış anlaşılmış olma olasılığını hesaba katarak, yanlış anlaşılmaya sebep olacak durumu ortadan kaldırma girişimlerin takdire şayan. Yaşıtlarınla yaptığın çocuksu muhabbetlerden hiç hoşlanmadığını ve onların sana uygun olmadığını söyledin. Evet, yaşından önce büyüyen kişilerdensin. Ancak yaşıtlarınla yaşadığın en saçma muhabbetin dahi tadını çıkar. Çünkü ileride arayacaksın o saçma sapan muhabbetleri. Ama büyük ihtimalle benim gibi şanslı olamayacak ve de o eski günlerin o garip tadını alamayacaksın.Sevgilerimle…

17 Gözde KIZILKAYA Aysu diyor ki:Seni okulun geç tanıdım keşke seni daha önce tanıyıp arkadaşlığımız daha önce başlasaydı. Seni hep yardımsever ve samimi olarak hatırlayacağım. Ve umarın kendini bana sık sık hatırlatırsın okul bittikten sonra da. Sevgilerimle…

18 Gözde KIZILKAYA Gülsüm diyor ki:Önceleri ?Neden bu kadar geç geldin bu sınıfa 5 yıl önce gelseydin ölür müydün be? derdim. Seninle neler yapacaktık, ne projelerin altına imzamızı atacaktık. Sonra baktık devir ahlama, vahlama devri değil. Net almış başını gidiyor. Çok geç kalmış sayılmayız dedik ve verdik kafa kafaya. Yaptık bir şeyler elimizden geldiğince gerek derslerde, gerek derslerin dışında. Çalışma azmini, hırsını, kod canavarlığını ve uyku düzenini (düzensizliğini) unutmayacağım. Eminim ki iş hayatında çok yükseleceksin, ileride çok iyi yerlere geleceksin. Çok iyi yerlerde? tekrar buluşmak dileğiyle.

19 Yasin TEMUR 2003 tarihinde doğmuştur. Uzun boylu, hafif kiloludur.
Saç rengi kahverengidir. Göz rengi kahverengidir. Sessiz, sakin,başarılı ve neşeli biridir. Sosyal faaliyetlere önem verir. Bilgisayarda vakit geçirmeyi sever. Her dersi sever. Öğretmen ve arkadaşlarına saygılıdır.

20 Yasin TEMUR Resul diyor ki:İyi güne aldanıp dostlarım var sanırsın, Unutma! Gerçek dostu, kötü günde tanırsın.. Dostlar okyanusun dibinde, midyenin içindeki inciye benzerler, az bulundukları için çok değerlidirler. Dostluk; Unutulmayacak kadar güzel ve sadece ender insanlar yaşanacak kadar özeldir İşte sen onlardansın.Sevgilerle...

21 Yasin TEMUR Emre diyor ki:Dostluk çukurda biriken yağmur suyu değil ki güneş vurunca kurusun. Bizim dostluğumuz deniz misali buharlaşsa da yağmur misali geri döner iyi ki varsın.

22 Hayriye Nur FİDAN 8 Ocak 2003 tarihinde doğmuştur.
Orta boylu, hafif kiloludur. Göz rengi kahverengidir. Saç rengi siyahtır. Başarılı, çalışkan,temiz arkadaşlarıyla iyi geçinen birisidir. Sosyal etkinliklere önem verir. Derslere katılır ve her dersi sever. Oyun oynamayı pek sevmez daha çok dolaşmayı sever.

23 Hayriye Nur FİDAN Esma diyor ki:Gerçek dostlar yıldızlara kara benzer, karanlık çökünce ilk onlar görünür. Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası, ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmaktır. Güller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam arkadaşlık ne solar ne de kırılır.

24 Hayriye Nur FİDAN Ceyda diyor ki:Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağaç bir tohumla başlar, en uzun yolculuklar küçük bir adımla, gerçek dostluklar ise küçük bir tebessümle başlar...Her zaman yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların ama bir kez adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç mi hiç unutmadık.Senle ben doğu batı ama dünya yuvarlak. Yollar kavuşmak için vardır, bir gün bir yerlerde mutlaka tekrar buluşuruz arkadaş...Gün gelir bir gün yalnız kalırsan, akıverirse iki damla gözyaşı gözünden, canlanırsa anıların birden bire beni hatırla...

25 Hayriye Nur FİDAN Gözde diyor ki:Hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk göz bebeğinin kadar yakın olsun, umutların gerçek, gerçek mutlulukların sonsuz olsun.Kendini mutsuz hissettiğinde kalbini dinle, çünkü sen kalbin kadar temiz ve güzellikleri hak eden birisin tüm güzellikler seninle olsun.Her rüzgar savuracak bir toz bulur, her hayal yaşanacak bir can bulur, her düş gerçekleşecek bir umut bulur. Unutma bulunmayan tek şey senin gibi bir dosttur.

26 Emre TERLEMEZ 2003yılında doğmuştur. Orta boylu, orta kiloludur.
Göz rengi eladır. Hafif sarı saçlıdır. Her dersi sever. Oryantiring yarışmasında kupa getirmişlerdir. Sosyal faaliyetlere katılır. Dersleri sever. Başarılı, temiz ve neşeli biridir. En sevdiği oyun futboldur.

27 Emre TERLEMEZ Yasin diyor ki:Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla, içine bir tat bırakmalı bazen acı, bazen tatlı, ama hep ihtiyaç duymalı. Paylaşmanın asaletini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğine tercih etme ve öyle bir arkadaş seç ki sen onun için ölümü düşünürken, o senin için çoktan ölmüş olsun... Sen umudum, vazgeçilmez tutkum, dünüm, bugünüm, yarınımsın... Ama en önemlisi "Biricik Arkadaşımsın“.Sevgilerle…

28 Emre TERLEMEZ Resul diyor ki:Gönüller birdir vücutlar ayrı olsa da. Dostluk bitmez dostluk abidesi yıkılsa da. Unutmayız dost uzakta olsa da hatta dost bizi unutsa da.Bir dost yüzüne ihtiyaç duyduğunda başını kaldır ve gökyüzüne bak... Gündüzleri bulutların, geceleri yıldızların arkasından gülümsüyor olacağım... Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca, bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak, kendimizi güçlü, coşkulu, tutkulu hissediyorsak desene arkadaşım biz dostuz.Sevgilerle…

29 Aysu CEYLAN 1 Mart 2003 tarihinde doğmuştur.
Uzun boylu, orta kiloludur. Göz rengi kahverengidir. Kahverengi saçlıdır. En sevdiği oyunlar:yakan top, basketbol, el oynamaktır. Okulda vakit geçirmeyi sever. Sosyal etkinliklere fazla katılmaz. Dersleri sever. Başarılı, çalışkan ve arkadaşlarıyla iyi geçinen biridir.

30 Aysu CEYLAN Ceyda diyor ki:Dostluk, güzellik ve sevgi kavramlarının sözlük anlamlarını değiştirmek mümkün olsaydı ben senin isminle değiştirmek isterdim.Bir gün ıslak sokaklar boyu dostluğu ararsan, bir dağ eteğinde bir deniz kenarında, gözlerinden yaşlar akarsa, uzat bana elini, ben senin yanında olacağım.

31 Aysu CEYLAN Gülsüm diyor ki:Dostluk dallarda goncadır, dostluk sırattan incedir, dostluk her şeyden öncedir. Sönmesin muhabbetin közü, merhabadır dostun sözü. Ey dost yürektesin... Dost bazen minik bir kuş, bazen var olmayan bir sevgili bazen de saksıda bir çiçektir. Ama asıl dost seni senden çok sevendir. Lafla değil, yürekle bağlılıktır dostluk. Yalnız anlarda, yalnız olmadığını bilmektir "dostluk“.Sen onlardansın.Sevgilerle…

32 Aysu CEYLAN Gözde diyor ki: Dostluk sessizliği yaşayıp saatlerce sıkılmamaktır. Kötü anlarda bile avutan, dinleyen, güldürendir.Dostluk gece yarısı arayıp, hiç üşenmeden açılabilmektir, acıda mutlulukta sığınılacak en sıcak limandır.Dostluk sevgiden kaygı duymadan, vefaya sadık olmaktır.

33 Resul UĞUR 9 Haziran 2003 tarihinde doğmuştur.
Kısa boylu,hafif kiloludur. Göz rengi eladır. Saç rengi kahverengidir. Futbol oynamayı sever. Öğretmenlerine ve büyüklerine karşı saygılıdır. Beden eğitimi ve resim dersini çok sever. En iyi arkadaşları:Celal ,Yasin ve Emirhandır.

34 Resul UĞUR Yasin diyor ki: Gökyüzünde yıldızlar gökkuşağındaki renkler gerçek bir dost kadar değerli olamaz, bütün yıldızlar dostum olsa senin gibi bir dost karşısında parlak kalamaz.Dostluk iki dünyayı tutan bir yemin, sonuna kadar sadakat, sonuna kadar kefillik ve şahitliktir.Dostluk, gereğince tanımlanamazlardandır ve ancak, yaşamakla anlaşılır. Bu yüzden dostluk, şiir gibi, aşk gibi anlatılmaz yaşanır.

35 Resul UĞUR Emre diyor ki: Hani dostlar vardır. Bunaldığınızda yanınızda hissettiğiniz ,Ve kimi zaman da bulduğunuz. Hani dostlar vardır, iki eli kanda olsa bile, ihtiyaç duyduğunuzda koşarak gelen. Hani dostlar vardır, kederinizi kederi bilen. Hani dostlar vardır, üzemezsiniz, kıramazsınız, kıyamazsınız. Hani dostlar vardır, fikre ihtiyaç duyduğunuzda, sizi sizden fazla düşünüp akıl verir. Hani dostlar vardır, beraber olduğunuzda kederiniz bitiverir. Hani dostlar vardır, Doğduğuna şükrettiğiniz.. TÜM DOSTLAR ÖZELDİR!! 

36

37

38

39

40 VİDEOLAR


"6/A SINIFI E- YILLIK." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları