Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GRUP:NET2 Zehra Duman Buket Deringöl Abdulbaki Ensaroğlu Yasemin Atakul S. Zafer Yılmaz Grup üyeleri:

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GRUP:NET2 Zehra Duman Buket Deringöl Abdulbaki Ensaroğlu Yasemin Atakul S. Zafer Yılmaz Grup üyeleri:"— Sunum transkripti:

1 GRUP:NET2 Zehra Duman Buket Deringöl Abdulbaki Ensaroğlu Yasemin Atakul S. Zafer Yılmaz Grup üyeleri:

2 MODÜL : Bilgisayar ağları ve İnternet HEDEF 1: Bilgisayar ağları ve İnternet’in gerekliliğini kavrayabilme HEDEF 2: İnternet üzerinde kullanılan servisleri tanıyabilme HEDEF 3: Web kaynaklarını bulabilme

3 Tamamlanmış ortamın tanıtımı Hedefler, network evi ve evin odaları olan; arama odası, e-posta odası ve bilgi odasında kazandırılmaya çalışılmaktadır. Bu odalarda yer alan tabelalarda kullanıcının ihtiyacı olan bilgiler ve bu bilgilere dair bağlantılar yer almaktadır.

4 Tamamlanmış ortamın tanıtımı

5

6

7

8

9 Tasarımda izlediğimiz süreç İlk olarak grupca oyunumuzdaki focus ve hikayeyi belirledik. 3D ortamının kağıt üzerindeki halini oluşturduk. Oyunumuzda kazandırmak istediğimiz hedefler doğrultusunda gerekli araştırmaları yapıp, oyunumuzda sunacağımız içeriği belirledik.

10 Tasarımda izlediğimiz süreç Oyunumuzdaki 3D ve 2D ortamı kısımlarının nasıl olacağına dair arayüz tasarım belgemizi hazırladık. Arayüz tasarım belgesi doğrultusunda oyunumuzun 3D ve 2D ortamını inşaa ettik. 5 kişiye kullanışlılık testimizi uyguladık.Bu kullanışlılık testi sonuçları doğrultusunda oyunumuzdaki gereken değişiklikleri yaptık.

11 Süreçte iyi giden olaylar Planlı ve düzenli çalışıldı. Görevler zamanında yerine getirildi. İçeriği oluşturmada zorlanmadık. QA ‘ daki nesneler yeterli olduğundan nesne sıkıntısı yaşanmadı.

12 Süreçte iyi gitmeyen olaylar Oyunu geliştirmek için internet gerekli olduğundan çalışma zamanlarımız sınırlıydı. Grup elemanlarının ortak boş zamanlarının az olması.

13 Bir daha ki sefere neleri farklı yapardık? Daha fazla içerik sunmak isterdik. Daha etkileşimli bir ortam yaratmak isterdik. Kullanışlılık testini daha fazla kişiye uygulayıp, oyun üzerinde daha iyi sonuçlar elde etmeye çalışırdık.

14 Teşekkürler…


"GRUP:NET2 Zehra Duman Buket Deringöl Abdulbaki Ensaroğlu Yasemin Atakul S. Zafer Yılmaz Grup üyeleri:" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları