Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ESKİŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BU BENİM ESERİM PROJE ÇALIŞMASI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI HOŞGELDİNİZ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ESKİŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BU BENİM ESERİM PROJE ÇALIŞMASI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI HOŞGELDİNİZ."— Sunum transkripti:

1 ESKİŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BU BENİM ESERİM PROJE ÇALIŞMASI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI HOŞGELDİNİZ

2 YARIŞMANIN HEDEFLERİ  Öğrencileri, temel bilimler olan matematik ve fen bilimleri alanlarında yaratıcılığa teşvik etmek,  Öğrencilerin gizli kalmış yeteneklerinin esteklenerek geliştirilmesine ortam hazırlamak,  Öğrencilerin, çalışmalarında bilimsel düşünce, yöntem ve teknikleri kullanarak bilgi ve beceri kazanmalarınısağlamak,  Ülkenin geleceğini yönlendirecek, bilimsel alanlarda özgün ve farklıdüşünceler ortaya koyabilen, öz güveni gelişmişbireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.

3 YARIŞMANIN KAPSAMI Yarışma, 2014-2015 eğitim öğretim yılında da ülke genelinde resmi ve özel ortaokulların 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilecektir.

4 DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

5 1.Hazırlanan projenin teknoloji tasarım, ders materyalleri, oyun tarzındaki etkinlikler olmaması

6 Oyunlar, bulmacalar ve bilmeceler

7 2. Proje konusunun matematik ve fen bilimleri kapsamında olması,

8 3. Proje başvuru formunun doğru ve eksiksiz doldurulması,

9 4. Konu, amaç, faaliyetler, seçilen yöntemler ve elde edilen sonuçların tam, açık anlaşılabilir biçimde ifade edilmiş olması

10 5. Konunun daha önce aynı biçimde ve yöntemle çalışılmamış olması (proje bankası, ilgili literatür ve internetten yararlanılacaktır.),

11 6. Projenin başka herhangi bir yarışmaya katılmamış olması,

12 7. Kılavuzda belirtilen güvenlik uyarılarına uyulması

13 NASIL BAŞVURACAĞIZ?

14 http://tegm.meb.gov.tr/bubenimeserim/

15 PROJE BAŞVURULARI 08 Aralık 2014(Saat 10) ‐ 09 Ocak 2015(Saat 17) 09 Şubat 2015 müdür onayı, tarihleri arasında http://tegm.meb.gov.tr/bub enimeserim/

16

17 Daha sonraki girişlerde sistem tarafından oluşturulan Proje Numarası kullanılarak giriş yapılabilecektir. Bu numara unutulmamalı ve saklanmalıdır!!!!

18 Proje başvuruları, projeler hazırlanıp sonuçlandırıldıktan sonra başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Başvuru işlemleri tamamen elektronik ortamda gerçekleştirilecek, yazılı evrak biçiminde çıktı alınmayacaktır.

19 Yarışmaya her öğrenci bireysel katılacaktır. Projedeki öğrenci sayısı bir (1)ile sınırlıdır. Danışman öğretmen en fazla 3 projeye danışmanlık yapabilecektir.

20 Kurum / okul müdürlükleri tarafından onaylanmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Okul müdürlükleri, Kurum/Okul Onay İşlemleri sayfasında kurum kodu ve şifresini (okulun kendisinin belirlediği ve bulunduğu ilin MEBBİS biriminden aldığı en fazla 10 karakteri geçmeyen şifre) girerek proje başvurularının listesine ulaşabileceklerdir.

21 2013 -2014 eğtim-öğretim yılında ilimizde toplam 149 proje başvurusu yapılmıştır. Bakanlığımızda proje yarışmasının TEOG sınavlarında ek puan getirisi üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

22 Hasan Polatkan Ortaokulu – Doğa Dostu Klima

23 İnönü Vehbi Koç Ortaokulu – Elementlerle Şifreleme

24 TEŞEKKÜRLER E-mail: projeekibi26@gmail.com


"ESKİŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BU BENİM ESERİM PROJE ÇALIŞMASI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI HOŞGELDİNİZ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları