Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

B İ Z K İ M İ Z? Hacettepe Robot Toplulu ğ u mikro denetleyici temelli robot ve otomasyon teknolojileri üzerine çalışan bir ö ğ renci toplulu ğ udur.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "B İ Z K İ M İ Z? Hacettepe Robot Toplulu ğ u mikro denetleyici temelli robot ve otomasyon teknolojileri üzerine çalışan bir ö ğ renci toplulu ğ udur."— Sunum transkripti:

1

2 B İ Z K İ M İ Z? Hacettepe Robot Toplulu ğ u mikro denetleyici temelli robot ve otomasyon teknolojileri üzerine çalışan bir ö ğ renci toplulu ğ udur. Hacettepe Robot Toplulu ğ u mikro denetleyici temelli robot ve otomasyon teknolojileri üzerine çalışan bir ö ğ renci toplulu ğ udur. Elektrik Elektronik Mühendisli ğ i Bölümü’ne ba ğ lıyız. Elektrik Elektronik Mühendisli ğ i Bölümü’ne ba ğ lıyız. Danışmanımız Doç. Dr. Atila YILMAZ Danışmanımız Doç. Dr. Atila YILMAZ

3 Gayri resmi olarak 2004 yılında Hacettepe Elektrik Elektronik Mühendisli ğ i ö ğ rencileri tarafından kurulmuştur. Gayri resmi olarak 2004 yılında Hacettepe Elektrik Elektronik Mühendisli ğ i ö ğ rencileri tarafından kurulmuştur. Başarıyla geçen iki yıldan sonra üye sayısının artmasıyla resmi bir topluluk olmak bir ihtiyaç haline gelmiştir. Başarıyla geçen iki yıldan sonra üye sayısının artmasıyla resmi bir topluluk olmak bir ihtiyaç haline gelmiştir. Nihayetinde 2006 yılında resmi topluluk olmuş ve faaliyetlerine kaldı ğ ı yerden devam etmiştir. Nihayetinde 2006 yılında resmi topluluk olmuş ve faaliyetlerine kaldı ğ ı yerden devam etmiştir.

4 2005 yılında toplulu ğ umuz ilk defa bir yarışmaya katılmış ve ilk birincili ğ ini almıştır yılında toplulu ğ umuz ilk defa bir yarışmaya katılmış ve ilk birincili ğ ini almıştır.

5 BAŞARILARIMIZ 2005 ODTÜ Robot Günleri çizgi izleyen kategorisi birincilik ödülü ODTÜ Robot Günleri çizgi izleyen kategorisi birincilik ödülü ODTÜ Robot Günleri çizgi izleyen kategorisi ikincilik ödülü ODTÜ Robot Günleri çizgi izleyen kategorisi ikincilik ödülü İ TÜ Robot Olimpiyatları çizgi izleyen kategorisi üçüncülük ödülü İ TÜ Robot Olimpiyatları çizgi izleyen kategorisi üçüncülük ödülü Bo ğ aziçi Robot Günleri çizgi izleyen kategorisi üçüncülük ödülü Bo ğ aziçi Robot Günleri çizgi izleyen kategorisi üçüncülük ödülü ODTÜ Robot Günleri çizgi izleyen kategorisi üçüncülük ödülü ODTÜ Robot Günleri çizgi izleyen kategorisi üçüncülük ödülü ODTÜ Robot Günleri merdiven çıkan kategorisi ikincilik ödülü ODTÜ Robot Günleri merdiven çıkan kategorisi ikincilik ödülü ODTÜ Robot Günleri çöp toplayan kategorisi teşvik ödülü ODTÜ Robot Günleri çöp toplayan kategorisi teşvik ödülü Hacettepe Mühendislik Fakültesi 5. Proje Yarışması birincilik Hacettepe Mühendislik Fakültesi 5. Proje Yarışması birincilik ODTÜ Robot Günleri serbest kategorisi ikincilik ödülü ODTÜ Robot Günleri serbest kategorisi ikincilik ödülü RoboÇankaya serbest kategorisi ikincilik ödülü RoboÇankaya serbest kategorisi ikincilik ödülü ODTÜ Robot Günleri serbest kategorisi üçüncülük ödülü ODTÜ Robot Günleri serbest kategorisi üçüncülük ödülü İ TÜ Robot Olimpiyatları serbest kategorisi ikincilik ödülü İ TÜ Robot Olimpiyatları serbest kategorisi ikincilik ödülü Hacettepe Mühendislik Fakültesi 9. Proje Yarışması ikincilik Hacettepe Mühendislik Fakültesi 9. Proje Yarışması ikincilik ODTÜ Robot Günleri serbest kategorisi ikincilik ödülü ODTÜ Robot Günleri serbest kategorisi ikincilik ödülü Hacettepe Mühendislik Fakültesi 11. Proje Yarışması birincilik Hacettepe Mühendislik Fakültesi 11. Proje Yarışması birincilik.

6 AMAÇ Robot teknolojilerine ilgi duyan kişileri bir çatı altında toplamak. Robot teknolojilerine ilgi duyan kişileri bir çatı altında toplamak. Kişi ve kuruluşlar arasındaki iletişimi sa ğ lamak. Kişi ve kuruluşlar arasındaki iletişimi sa ğ lamak. Robot teknolojilerini geliştirmek amacıyla etkinlikler düzenlemek. Robot teknolojilerini geliştirmek amacıyla etkinlikler düzenlemek. Yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerde Hacettepe Üniversitesi’ni tanıtmak ve temsil etmektir. Yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerde Hacettepe Üniversitesi’ni tanıtmak ve temsil etmektir.

7 HEDEFLER İ M İ Z Üyelerimizi robot teknolojileri konusunda bilgilendirmek. Üyelerimizi robot teknolojileri konusunda bilgilendirmek. Üyelerimizin mühendislik sorunlarına yaklaşımını ve bu sorunları çözme becerilerini geliştirmek. Üyelerimizin mühendislik sorunlarına yaklaşımını ve bu sorunları çözme becerilerini geliştirmek. Robot ve robot teknolojileri konularında konferans, sempozyum ve paneller düzenlemek. Robot ve robot teknolojileri konularında konferans, sempozyum ve paneller düzenlemek. Üyeler arasında ve toplumda robot uygulamalarını ve kullanımını özendirmek ve geliştirmek. Üyeler arasında ve toplumda robot uygulamalarını ve kullanımını özendirmek ve geliştirmek. Üyelerin yurt içi ve yurt dışında başka robot toplulukları ile iletişimini sa ğ lamak. Üyelerin yurt içi ve yurt dışında başka robot toplulukları ile iletişimini sa ğ lamak. Robot bilimi konusunda kutlama, sergi, fuar ve toplantılar düzenlemek. Robot bilimi konusunda kutlama, sergi, fuar ve toplantılar düzenlemek.

8 ÇALıŞMA ALANLARıMıZ Çizgi izleyen robot yapımı Çizgi izleyen robot yapımı Mini sumo ve sumo robot yapımı Mini sumo ve sumo robot yapımı Yangın söndüren robot yapımı Yangın söndüren robot yapımı Süpürge robot yapımı Süpürge robot yapımı Merdiven çıkan robot yapımı Merdiven çıkan robot yapımı Kendini dengeleyen robot yapımı Kendini dengeleyen robot yapımı Serbest kategori robot yapımı Serbest kategori robot yapımı Çöp toplayan robot yapımı Çöp toplayan robot yapımı Labirent çözen robot yapımı Labirent çözen robot yapımı İ nsansı robot yapımı İ nsansı robot yapımı Örümcek robot yapımı Örümcek robot yapımı Quadrotor(helikopter) yapımı Quadrotor(helikopter) yapımı LED matris ekranlar üzerine çalışmalar LCD’ler üzerine çalışmalar DC ve Servo motor ile ilgili çalışmalar, Görüntü işleme ile ilgili çalışmalar, RF ile ilgili çeşitli çalışmalar Bluetooth ile ilgili çeşitli çalışmalar İ nsansız hava araçları EMG sinyali ile ilgili çalışmalar Sinyal işleme ile ilgili çalışmalar Mikro işlemci ve denetleyiciler (Pic,Atmel,Msp430,ARM,Arduino,RPI)

9 FAAL İ YETLER İ M İ Z İ lgili konularda teorik veya uygulamalı dersler vermek İ lgili konularda teorik veya uygulamalı dersler vermek Teknolojik konularda bilgilendirici seminerler düzenlemek Teknolojik konularda bilgilendirici seminerler düzenlemek Sosyal etkinlikler düzenlemek Sosyal etkinlikler düzenlemek Teknik geziler düzenlemek Teknik geziler düzenlemek Sektörde aktif rol oynayan mühendisleri veya iş adamlarını davet edip söyleşiler düzenlemek Sektörde aktif rol oynayan mühendisleri veya iş adamlarını davet edip söyleşiler düzenlemek

10 DERSLER İ M İ Z Devre tasarım dersleri Devre tasarım dersleri Temel elektronik dersleri Temel elektronik dersleri Baskı devre dersleri Baskı devre dersleri Mikro denetleyici dersleri (pic,arduino) Mikro denetleyici dersleri (pic,arduino) Programlama dersleri Programlama dersleri Matlab dersleri Matlab dersleri Görüntü işleme dersleri Görüntü işleme dersleri

11

12

13 YÖNET İ M

14 İ LET İ Ş İ M B İ LG İ LER İ


"B İ Z K İ M İ Z? Hacettepe Robot Toplulu ğ u mikro denetleyici temelli robot ve otomasyon teknolojileri üzerine çalışan bir ö ğ renci toplulu ğ udur." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları