Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İŞLETMEDE BECERİ EĞİTİMİ Bahçelievler Türk Telekom MTAL.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İŞLETMEDE BECERİ EĞİTİMİ Bahçelievler Türk Telekom MTAL."— Sunum transkripti:

1 İŞLETMEDE BECERİ EĞİTİMİ Bahçelievler Türk Telekom MTAL

2 İŞLETME BULMA SÜRECİ İŞLETMELERİNİZ DALINIZLA ALAKALI OLMALI İNTERNET CAFE, BELEDİYE, ADLİYE GİBİ YERLER KABUL EDİLMEYECEKTİR (BİLGİ İŞLEM BÖLÜMLERİ HARİÇ) BİLGİSAYARLA ALAKASI OLMAYAN BİR ŞİRKETİN BİLGİ İŞLEM BÖLÜMÜDE KABUL GÖREBİLİR. (LCWAİKİKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM DEPARTMANI)

3 İŞLETMENİN KONUMU ÖNCELİKLE ÇOK BÜYÜK BİR FİRMANIN ARGESİNDE YADA BİLGİ İŞLEMİNDE ÇALIŞACAKSANIZ KONUM ÖNEMLİ DEĞİL (VESTEL, TÜRKCELL, CHIP DERGİSİ) FAKAT ÇALIŞACAĞINIZ İŞ YERİ KÜÇÜK VE ORTA BÜYÜKLÜKTE Bİ İŞLETMEYSE BU İLÇELERDE BULUNMASI GEREKİR. BAHÇELİEVLER - BAKIRKÖY – BAĞCILAR – GÜNEŞLİ – KÜÇÜKÇEKMECE METROBÜSLE ULAŞIMI KOLAY OLAN YERLERDE KABUL GÖREBİLİR (PERPA, TROPSTOWER VB.)

4 İŞLETMEYİ BULDUK NE YAPMALIYIZ? ÖNCELİKLE STAJ YAPACAĞINIZ YERİN TAM AÇIK ADRESİNİ ÖĞRENİP BİR KAĞIDA YAZIN. (KESİNLİKLE SİZİN ÇALIŞACAĞINIZ YERİN ADRESİ OLMALI) DAHA SONRA BU AÇIK ADRESLE MÜDÜR YARDIMCISI ALİ YÜKSEK VEYA BÖLÜM ŞEFİ MUSTAFA AKİN’DEN OLUR ALMANIZ GEREKMEKTEDİR. OLUR ALAMAMANIZ DURUMUNDA KRİTERLERİMİZE UYGUN FARKLI BİR İŞLETME ARAMAYA DEVAM EDİN

5 OLUR ALMANIZ DURUMUNDA İŞLETMEDE BECERİ EĞİTİMİ DEFTERİ SATIN ALARAK, ÖN YÜZÜNDEKİ İŞ DOSYASI BÖLÜMÜNÜ EKSİKSİZ DOLDURUN. VE ÖĞRENCİNİN İŞ YERİNDE UYMASI GEREKEN KURALLARI DİKKATLİCE OKUYUN.

6

7 VELİDEN OLUR Velinizin iznini belirten VELİ BİLDİRİM forumunu doldurup ailenize imzalatarak Müdür Yardımcısı ALİ YÜKSEK veya Bölüm Şefi MUSTAFA AKİN’E bırakın

8

9 TANITMA KARTINI DOLDURUN İşletmede Beceri Eğitimi defterinizde bulunan Öğrenci Tanıtım Kartını eksiksiz doldurun.

10

11 SÖZLEŞME (EN ÖNEMLİ BASAMAK) Defterinizde bulunan 3adet sözleşmeleri eksiksiz doldurun. Önce VELİ ve İŞLETMEYE imzalatın Daha sonra OKUL MÜDÜRÜ MÜSLİM ÇALIŞKAN’A imzalatın Daha sonra sözleşmenin bir nüshasını okula bir nüshasını velinize bir nüshasını da işletmenize bırakın.

12 ÖNEMLİ BİR EVRAK DAHA (GELİŞİM FORMU) HER ÖĞRENCİYE STAJ DEFTERİ SATILIRKEN BİRDE HER DAL İÇİN AYRI GELİŞİM FORMU VERİLECEK. GELİŞİM FORMLARINDA STAJ SÜRECİNDE İŞLETMENİZDE YAPILMASI GEREKEN İŞLER YAZMAKTADIR. HER DALIN GELİŞİM FORMU AYRIDIR.

13 ÖRNEK GELİŞİM FORMU İŞLETMELERDE MESLEK EĞİTİMİNE DEVAM EDEN ÖĞRENCİLERE AİT GELİŞİM TABLOSU İŞLETMENİN ADIMESLEK ALANI/DALI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Web Tasarımı ve Programcılığı Dalı OKULUN ADISINIFI12.sınıf SAAT ÖĞRETİM PROGRAMINA GÖRE YAPILACAK İŞLEMLER Öğretim Programına Göre Yapılacak İş ve İşlemlerin Tamamlanma Oranı ( % ) 8 88162488168248816 24 16888 24 816 8 8 ÖĞRENCİNİN TASARIMIN TEMEL İLKELERİNİ KAVRAYABİLME TEMEL RESİM DÜZENLEME İŞLEMLERİNİ YAPABİLME BİLGİSAYAR İÇ DONANIM BİRİMLERİNİ KAVRAMA HTML İLE BASİT VE GELİŞMİŞ WEB İŞLEMLERİNİ YAPABİLME RESİMLERLE WEB ARAÇLARI HAZIRLAMA BİLGİSAYAR DIŞ DONANIM BİRİMLERİNİ KAVRAMA STİL ŞABLONU (CSS) HAZIRLAMA ANİMASYONUN TEMELLERİNİ KAVRAMA İŞLETİM SİSTEMİ KURULUMUNU YAPABİLME WEB TASARIM EDİTÖRÜNÜ TANIMA VE KULLANABİLME WEB ORTAMI İÇİN ANİMASYON HAZIRLAMA İŞLETİM SİSTEMLERİNİN GELİŞMİŞ ÖZELLİKLERİNİ KAVRAYABİLME WEB EDİTÖRÜNDE ZİYARETÇİ ETKİLEŞİMLİ SAYFA HAZIRLAMA ETKİLEŞİMLİ ANİMASYONLAR HAZIRLAYABİLME KELİME İŞLEMCİYİ (WORD) TANIMA VE ÖZELLİKLERİNİ KULLANABİLME WEB TASARIM EDİTÖRÜ İLE VERİ TABANI İŞLEMLERİNİ YAPABİLME VERİTABANINDA TABLO VE SORGU HAZIRLAYABILME ELEKTRONİK TABLOLAMA(EXCEL) PROGRAMINI ETKİN KULLANMA BETİK DİLİNİ (JAVASCRİPT) KAVRAMA VE SAYFADA KULLANMA SUNU HAZIRLAMA(POWERPOINT) PROGRAMINI ETKIN KULLANMA ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARI ICIN PROGRAM KURULUMU AĞ TASARIMI,KABLOLAMA VE IP ADRESLEME YAPABILME ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARI TEMEL KOMUTLARI KAVRAMA ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARINA WEB FORMLARINI HAZIRLAMA ETKİLEŞİMLİ WEB UYGULAMALARI VERİ TABANI IŞLEMLERİNİ YAPABİLME TEMEL MANTIK DEVRELERİ HAZIRLAMA TEKNİKLERİNİ KAVRAMA İŞYERİNDE VE ÇEVRESİNDE SAĞLIKLI İLETİŞİM KURABİLME İŞÇİ SAĞLIĞI MEVZUATINA UYMAK,İŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİNİ ALMA İŞYERİ KURALLARINA UYMA,ÜSTLERİNE SAYGILI DAVRANMA Okul NoAdı - SoyadıŞubesi 12-B AÇIKLAMA : 1- Bu gelişim tablosu, zümre öğretmenlerince öğretim programları esas alınarak her meslek alanı için ayrı ayrı hazırlanarak uygulamaya konulmuştur. 2 - Gelişim tablosu, işletmelerde öğretim programlarına uygun eğitim yapılıp yapılmadığını ve öğrencilerin telafi eğitimine ihtiyaç duyulup duyulmadığının tespiti amacıyla kullanılacaktır. Koordinatör Öğretmen İmza Adı - SoyadıMustafa AKİN

14 STAJ DEFTERİ NASIL DOLDURULUR STAJ DEFTERİ GELİŞİM FORMUNA GÖRE DOLDURULUR. GELİŞİM FORMUNDAKİ HER İŞ, İŞLETMENİZDEKİ EĞİTİM SORUMLUSU TARAFINDAN SİZE YAPTIRILMALI BİR İŞ YAPTIĞINIZDA YAPTIĞINIZ İŞİ DEFTERİNİZDEKİ İŞ SAYFASINA ÖZETLEYEREK YAZMALISINIZ. HER İŞİ BİR SAYFAYA YAZIN

15

16 İZİN VEYA RAPOR İŞ YERİNDEN İZİN ALMAK İÇİN DEFTERİNİZDE İZİN FORMU BULUNMAKTADIR. GEÇERLİ BİR MAZERETİNİZ VARSA VE İZİN ALMAK İSTİYORUSANIZ BU FORMU DOLDURUP İŞLETMEDEKİ EĞİTİM YETKİLİNİZE, İŞLETME SAHİBİNE VE OKUL MÜDÜRÜNE İMZALATMALISINIZ. RAPOR ALDIĞINIZDA MUHAKKAK O GÜN RAPORLU OLDUĞUNUZU İŞLETMENİZE VE OKULUNUZA TELEFONLA BİLDİRİN. 3 İŞ GÜNÜ İÇİNDEDE RAPORUNUZU BİR NÜSHASINI OKULA BİR NÜSHASINI İŞ YERİNE BIRAKIN.

17 İŞLETMEDE BECERİ EĞİTİMİ YIL SONU SINAVLARI 12. SINIFIN SONUNDA GELİŞİM TABLOSU ÜZERİNDE BULUNAN İŞLERLE ALAKALI EN AZ 50 SORU BULUNAN BİR YAZILI BİRDE UYGULAMA SINAVI OLACAKSINIZ. BU SINAVDAN BAŞARILI OLAMAYANLAR SINIF TEKRARI OLURLAR.


"İŞLETMEDE BECERİ EĞİTİMİ Bahçelievler Türk Telekom MTAL." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları