Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Alan seçimi hayat boyu sürecek mesleğin de seçimi anlamındadır.  Üniversiteye girişte lisede öğrenim gördüğü alana uygun tercih yapanların “Ağırlıklı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Alan seçimi hayat boyu sürecek mesleğin de seçimi anlamındadır.  Üniversiteye girişte lisede öğrenim gördüğü alana uygun tercih yapanların “Ağırlıklı."— Sunum transkripti:

1

2  Alan seçimi hayat boyu sürecek mesleğin de seçimi anlamındadır.  Üniversiteye girişte lisede öğrenim gördüğü alana uygun tercih yapanların “Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı Puanları”farklı katsayılarla çarpılmaktadır.  Meslek Liselerinde okuyan öğrenciler kendi alanlarında yüksek öğrenim görmeleri halinde “ek puan “ almaktadırlar.

3  Çocuğunuzun yapacağımız yanlış bir alan seçimi üniversitede yanlış bölümlere,  Hayatta yanlış atılımlara,  Dolayısıyla mutsuz bir yaşama yol açacaktır.

4

5

6

7

8 o Bazen de anne-babalar çocuklarının ilgi, yetenek ve isteklerini dikkate almadan kendilerine ait kurulu bir düzeni devam ettirmeleri için (baba tekstil işiyle ilgileniyorsa çocuktan tekstil mühendisi olmasını istemek gibi) onlara telkinde bulunmakta, hatta zorlamaktadırlar. Bireysel farklılıkları dikkate almak gerekmektedir.

9 o En doğrusu çocuğunu sevmek, sevgisini göstermek, başarısızlıklarını değil başarılarını ön plana çıkarmak, çocuğunu iyi tanıyıp güvenmek, kendi özelliklerine uygun alanlara yönlendirmek destek olmaktır. Ne arkasında itmek, ne de çekiştirmek Sadece yanında olmaktır.

10 AİLE BİR TAKIMDIR

11

12 ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ Çocukların sağlık, gelişim, beslenme ve eğitimi konusunda bilgili olan; onların zihinsel, bedensel, duygusal ve toplumsal gelişmelerine yardımcı olmak için eğitim programları hazırlama ve uygulama, ana – babalara çocuklarına ilişkin sorunlarında yol gösterme ve rehberlik çalışmaları düzenleme konularında çalışacak eleman yetiştiren bir bölümdür.

13

14 GIDA TEKNOLOJİSİ Gıda maddelerinin sağlık koşullarına uygun olarak üretilmesi, ambalajlanması, depolanması ile gıdalar üzerinde duyusal, fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kalite kontrol analizlerinin yapılmasında ve sonuçlarının yorumlanmasında görev alan ara meslek elemanıdır.

15

16 GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ Giyim Üretim Teknolojisi alanı altında yer alan dallarda, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanlarını yetiştirmek amaçlanmaktadır.

17

18 MAKİNE TEKNOLOJİSİ Makine programının amacı, her türlü makinenin kullanılması, bunlarla ilgili üretim alanlarında imalata konu olan makine parçalarının tasarlanması, teknik resimlerinin çizilmesi ve bunların ilgili tezgâhlarda talaşlı ve talaşsız imalat metotları kullanılarak, işlenmesi ile ilgili konularda çalışacak ara insangücü yetiştirmektir.

19

20


" Alan seçimi hayat boyu sürecek mesleğin de seçimi anlamındadır.  Üniversiteye girişte lisede öğrenim gördüğü alana uygun tercih yapanların “Ağırlıklı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları