Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Üçgen Çeşitleri Açılarına Göre Üçgenler. Dar Açılı Üçgen : Bütün açıları dar açı olan A B C Yukarıdaki ABC üçgeninde ; (90° den küçük) üçgenler dar açılı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Üçgen Çeşitleri Açılarına Göre Üçgenler. Dar Açılı Üçgen : Bütün açıları dar açı olan A B C Yukarıdaki ABC üçgeninde ; (90° den küçük) üçgenler dar açılı."— Sunum transkripti:

1 Üçgen Çeşitleri Açılarına Göre Üçgenler

2 Dar Açılı Üçgen : Bütün açıları dar açı olan A B C Yukarıdaki ABC üçgeninde ; (90° den küçük) üçgenler dar açılı üçgen’dir. < 90 ° < 90 ° < 90 ° olduğundanABC üçgeni dar açılı üçgendir.

3 Dik Açılı Üçgen : Yalnız bir açısı dik açı olan A B C Bir dik üçgende dik açı karşısındaki kenara hipotenüs denir. (90°) üçgenler dik açılı üçgen’dir. A BC A BC hipotenüs h i p o t e n ü s h i p o t e n ü s Dik üçgende, dik açıyı oluşturan kenarlara dik kenarlar denir. d i k k e n a r d i k k e n a r dik kenar dik kenar d i k k e n a r d i k k e n a r = 90 ° = 90 ° = 90 ° Bir üçgende birden çok dik açı bulunmaz. Dik üçgende en uzun kenar hipotenüstür.

4 Geniş Açılı Üçgen : Bir açısı geniş açı olan A B C (90°den büyük ) üçgenler geniş açılı üçgen’dir. A BC A BC > 90 ° > 90 ° > 90 °


"Üçgen Çeşitleri Açılarına Göre Üçgenler. Dar Açılı Üçgen : Bütün açıları dar açı olan A B C Yukarıdaki ABC üçgeninde ; (90° den küçük) üçgenler dar açılı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları