Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bize gelen, begendigimiz guzel mailleri, sevdiklerimizle paylasmak icin forward ediyoruz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bize gelen, begendigimiz guzel mailleri, sevdiklerimizle paylasmak icin forward ediyoruz."— Sunum transkripti:

1 Bize gelen, begendigimiz guzel mailleri, sevdiklerimizle paylasmak icin forward ediyoruz

2 Ama bunu yaparken maili hic bir işleme tabi tutmayarak Hem forwardlanan kisilere eziyet ediyor ve güveliklerini Tehlikeye Atıyor, hem de spam ve virüs üreticilerinin ekmeğine yağ sürüyoruz. Çünkü silmediğimiz adresler maillerde taşındığı için görüntü kirliliğinden ziyade, e-mail adresleri toplayıcıları için Bulunmaz nimet oluyor. Bu yüzden maillerde “Bunu 7 kişiye yollamazsan Şöyle olur” yada “Bunu Allah rızası için herkese gönderin” tarzında mail sonunda eklemeler görüyoruz.

3 Kirli mailler yollayarak arkadaşlarımıza iyilik değil kötülük yapmış oluyoruz. Düşünün, sevdiklerinize ıspanaklı börek Yapmışsınız fakat ıspanakları hiç Yıkamamışsınız. Millet börek mi yiyor, Taş ocağında taş mı eziyor belli değil. Şimdi resimli anlatımla temiz mail nasıl Yollanır onu görelim.

4 İşte size kirli maile bir örnek.

5 Forward edilirken konu kısmındaki ıvır zıvırlar silinmemis. Daha once bu mailin geldiği adresler silinmemiş Konu deprem ama 1. sayfada sadece Bizi ilgilendirmeyen yazılar var.

6 Şimdi temiz mail nasıl forward edilir onu görelim

7 Önce Subject (Konu) Kısmındaki Fwd, ilt vs. Gercek konu başlığına Kadar silinir.

8 Sonra önceki adresler, Reklamlar, İlgisiz yazılar vs. konuyla ilgili yazıya Kadar silinir.

9 İlgili yazı sonundaki Reklam vs. de silinir.

10 Görüldüğü gibi sadece konu Ve konuyla ilgili yazı kaldı. Şimdi varsa, attach (ek), Konuyla ilgili olanlar Dışındakilerinin “tik” ini kaldırıyoruz

11 Çok önemli !!! Bir maili yollarken kesinlikle “To” yada “Kime” kısmına adres Yazmıyoruz. Bu e-mail adresi Toplayıcıların işine yarar. “Add BCC” kısmına tıklayarak sadece Oraya adresleri ekliyoruz. Bu sayede maili alan kişi de sizin Adres defterinizde kimler var Öğrenmemiş olur.

12 Şimdi temiz maili gönderebilir Ve sevdiklerimizle paylaşabiliriz.

13 Yahoo kullanıcıları ise

14 Direkt forward a tıklamayıp yanındaki Ok’a tıklayıp “As inline Text” Seçeneğini seçerek, daha Önce anlatılan İşlemleri yaparak temiz mail yollayabilirler

15 Şimdiden teşekkürler…


"Bize gelen, begendigimiz guzel mailleri, sevdiklerimizle paylasmak icin forward ediyoruz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları