Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DAEMON TOOLS ALİ İNAL 10/AA 86. DAEMON TOOLS NEDİR  Daemon tools bir çok bilgisayar kullanıcısı tarafından sıkça kullanılan bir bilgisayar yazılımıdır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DAEMON TOOLS ALİ İNAL 10/AA 86. DAEMON TOOLS NEDİR  Daemon tools bir çok bilgisayar kullanıcısı tarafından sıkça kullanılan bir bilgisayar yazılımıdır."— Sunum transkripti:

1 DAEMON TOOLS ALİ İNAL 10/AA 86

2 DAEMON TOOLS NEDİR  Daemon tools bir çok bilgisayar kullanıcısı tarafından sıkça kullanılan bir bilgisayar yazılımıdır.  Daemon tools tüm dünyada saygın bir yeri bulunan ve çok kullanılan bir programdır.  Daeman tools bir Emülatör yazılımdır.  Daemon tools ücretsiz bir yazılımdır fakat Daemon tools'un ücretli yazılımıda bulunmaktadır.  Daemon tools'un ücretli yazılımında daha fazla özellik bulunmaktadır.  Daemon tools yazılımın üretici firması Disc Soft'tur.  Daemon tools'un Türkçe dil desteğide bulunmaktadır. Emülatör : herhangi bir bilgisayar ortamında başka bir bilgisayar sistemini taklit eden, taklit işini yapan yazılımdır.

3 Daemon tools ne işe yarar?  Daemon tools emülatör yazılımıyla bilgisayarınızda hayali cd/DVD sürücüleri gerçekte varmış gibi yaratılır.  Bu sürücülerde *.bin, *.iso, *.ccd, *. Clone CD, *Nero,, *.cdi * gibi uzantılı sanal imaj dosyalarınızı çalıştırabilirsiniz.  Daemon tools'un 4 adet sanal sürücü desteği bulunmaktadır. Yani bilgisayarınıza fiziksel cd/dvd sürücünüz hariç 4 adet daha cd/dvd sürücüsü ekleyebilirsiniz.  Daemon tools ile fiziksel bir şekilde elinizde bulunan film, oyun, program, görsel eğitim gibi medyaları *.cue, *.iso, *.ccd, *.bwt* vb. uzantılı sanal imaj dosyalarına çevirebilir ve bilgisayarınızda depolayabilirisiniz.

4 Daemon tools'un yararları nelerdir?  Cd/dvd gibi medyalarda bulunana film, oyun, program, görsel eğitim vb. gibi içeriklerinizin bir kopyasını alabilirsiniz.  Cd/dvd yer kaplamaz, sadece bilgisayarınızın harddiskinde boyutu kadar yer kaplar.  Oluşturacağınız *.cue, *.iso, *.ccd, *.bwt, *.mds, *.cdi uzantılı sanal imaj dosyalarının dağıtımı kolaydır.  Cd/dvd arama gibi bir derdiniz olmaz.  Cd yada Dvd'niz bozulsa bile bilgileriniz kaybolmaz.  Cd/dvd Sürücülere nazaran içeriğe erişim çok daha hızlıdır.  Cd/dvd Sürücüler gibi sesi okuma sesi çıkarmazlar.  Birden fazla cd/dvd'li medyaları tak, çıkar yapmadan çalıştırabilmenizi sağlar.  Hızlı bir biçimde *.cue, *.iso, *.ccd, *.bwt, *.mds, *.cdi uzantılı sanal imaj dosyaları çoğaltılabilir.

5 Artıları Az kaynak kullanıyor Çok sayıda dosya biçimini destekliyor CD / DVD yazma ihtiyacını ortadan kaldırıyor Gerçek CD sürücülerinden daha hızlı çalışıyor Eksileri Kurulumdan sonra bilgisayarın yeniden başlatılmasını gerektiriyor Sanal sürücü sayısı 4 ile sınırlı.


"DAEMON TOOLS ALİ İNAL 10/AA 86. DAEMON TOOLS NEDİR  Daemon tools bir çok bilgisayar kullanıcısı tarafından sıkça kullanılan bir bilgisayar yazılımıdır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları