Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

2.FOSİL NASIL OLUŞUR?. 1.FOSİL NEDİR ?. Çok eski zamanlarda toprak altında gömülü kalmış ve orada taşlaşmış durumda bulunan bitki ve hayvan kalıntıları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "2.FOSİL NASIL OLUŞUR?. 1.FOSİL NEDİR ?. Çok eski zamanlarda toprak altında gömülü kalmış ve orada taşlaşmış durumda bulunan bitki ve hayvan kalıntıları."— Sunum transkripti:

1 2.FOSİL NASIL OLUŞUR?. 1.FOSİL NEDİR ?

2 Çok eski zamanlarda toprak altında gömülü kalmış ve orada taşlaşmış durumda bulunan bitki ve hayvan kalıntıları. Taşıl veya müstehase olarak da anılır. Fosil terimi (Latince fossilium, kazılıp çıkartılan şey) yalnız saklanmış bulunan kemik, kabuk, diş, bitki ve hayvanların sert kısımlarını belirlemekle kalmaz. Daha önce yaşamış olan canlılara ait iz veya belirtileri için de kullanılabilir.

3 Fosilleşme şu şekillerde olabilir: Canlı organizmanın kömürleşmesi Canlı organizmaların sadece kemiklerinin kalması ya da izlerinin kayaçlar arasında oluşması Buz kütleleri içinde canlının hiç bozulmadan kalması Amber, reçine, doğarlar Mermer Aniden havayla kesilmesi ile


"2.FOSİL NASIL OLUŞUR?. 1.FOSİL NEDİR ?. Çok eski zamanlarda toprak altında gömülü kalmış ve orada taşlaşmış durumda bulunan bitki ve hayvan kalıntıları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları